Rána s dětmi – konec slz, vztekání a stresů!

RÁNO, DÍTĚ
Zveřejněno: 4.2.2013 , datum poslední aktualizace: 17.2.2017

Rána s dětmi – pro mnohé maminky i děti to jsou ty nejošklivější chvíle z celého dne. Vytáhnout své dítko ráno z postele – to může být někdy skutečný oříšek. Určitě to znáte všechny, dítě se zavrtává do peřiny, je nevrlé, nechce vstávat, oblékání je noční můrou maminek i dětí, nimrání se v polospánku ve snídaní, chystání svačinek do školy. Nevypadá takhle nějak i ráno u vás? Pokud ano, tak pro vás máme pár rad a tipů, jak rána se svými dětmi zvládnout a nepřijít přitom o zdravý rozum.

Snídaně

Chcete-li prožít ráno bez většího stresu, snažte se připravit si snídani pro své dítě den předem než půjdete spát. Ráno tak budete mít více času a vaše dítě tak dostane kvalitnější snídani, než když mu v rychlosti naservírujete nezdravé slazené cereálie. Cereálie jsou sice rychlou snídaní, ale nejsou pro děti příliš vhodné. Své děti také vzbuďte o pár minut dříve, aby měli na snídani dostatek času. Chvíli trvá než se děti proberou, takže je možné, že jim snídaně zabere více času, než o víkendu, kdy nemusí vstávat pod nátlakem začátku vyučovací hodiny.

Svačinky

Svačinky chystejte také den předem. Sondovat od svého dítěte hned zrána na co má chuť, je ztráta času. Díte má po ránu problém s jakoukoliv spoluprací a komunikací. Nikdy nedávejte svému dítěti místo svačinky peníze. Je sice pohodlnější dát svému dítěti místo svačinky nějakou tu korunku, ale rozhodně tím nijak neprospějete jeho zdraví. Snad si nemyslíte, že si vaše dítě koupí zeleninu a ovoce a plnohodnotné jídlo. Místo toho si koupí lízátko, čokoládu a jiné nevhodné pochutiny.

Oblékání

Oblékání je pro děti a maminky také mnohdy velmi stresující. Mnoho maminek se domnívá, že když pomůže svému dítěti s oblékáním, bude  to tak rychlejší. Opak je pravdou! Snažte se začít co nejdříve své dítě učit oblékat se samostatně. Tahle jeho samostatnost se vám bude určitě jednou hodit. Sama víte, jak dlouho trvá vašemu dítěti se obléknout, proto s tímto časem počítejte. Nesnažte se své dítě stresovat s řečmi, že si má pospíšit, protože přijdete pozdě. Tím své dítě budete stresovat a oblékání mu bude trvat déle. Zatímco se vaše dítě obléká, vy můžete dělat užitečnější věci, než nad ním stát.

Mohlo by vás zajímat:  Vada řeči u dítěte - kdy navštívit logopeda?

Ještě malá rada na závěr k oblékání – konzultujte den předem se svým dítětem, co si vezme na sebe. Ráno už na polemizování nebude čas. Všechno si nachystejte hezky dopředu.

A že vám nic z toho nepomáhá a rána jsou stále velmi stresující? Pak zapojte tatínka! Muži tyto situace zvládají lépe, protože nejsou mnohdy tak puntičkářští jako ženy. Nevadí jim, když nejsou tkaničky perfektně zavázané, když není batoh dopnutý a když je doma neustlaná postel. Hlavní pro ně je, že jsou všichni v pohodě! A o to tady přece jde!

A jak zvládáte rána vy?

Štítky:

Podobné články

od
Zdravá strava, pohyb a odpočinek. To vše potřebujete k tomu, abyste se cítili lépe. Mám ráda přírodu, bylinky a čerstvý vzduch. Snažím se poznávat své tělo a zjišťovat, co na něj funguje. Preferuji alternativní medicínu. A o tom všem s chutí píši.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení