Sladké snění zaručí správné ložní prádlo

khitk / Pixabay
Zveřejněno: 9.8.2016 , datum poslední aktualizace: 5.5.2020

Člověk stráví v posteli průměrně polovinu svého života. Proto lidé často řeší, proč nemohou spát, anebo jak spát co nejkvalitněji. Pořizují si drahé postele s těmi nejlepšími rošty, studují rozdíly matrací, které český trh nabízí a řeší, zda je dobré na noc jíst, cvičit, zda je vhodná sprcha nebo koupel… Víte však, že váš spánek ovlivní i ložní prádlo? Ano! I na povlečení záleží!


Vhodný materiál

Po mnoha probdělých nocích si mnozí uvědomí, že je na čase pořídit nové povlečení. Správné povlečení musí dobře sát, být prodyšné a také v letních měsících ochladit a v zimních zahřát. Takové podmínky splňují především přírodní materiály.

Mezi oblíbené materiály patří flanel, mikroflanel. Oba materiály patří k velmi hebkým, snadným na údržbu a jsou skvělou volbou v zimních měsících – zahřejí i největší zimomřivce. V létě je potom jasnou volbou nesmrtelná bavlna, která není drahá, je snadná na údržbu a splňuje vše, co správné povlečení splňovat má. Ti náročnější si mohou vybrat z damašku nebo saténu. Tyto materiály jsou velmi pevné a trvanlivé.

Sladké snění zaručí správné ložní prádlo
AlexVan / Pixabay

Barevné provedení

Barvy povlečení můžete samozřejmě volit podle toho, zda se vám hodí do celkového stylu ložnice, mnohem důležitější je však výběr barev podle tzv. terapie barvami. Ty říkají, že zpravidla světlé barvy vyvolávají pocit chladu, nejsou tedy vhodné v zimních měsících. Zahřeje vás však například barva oranžová. Velmi uklidňující barva je potom zelená. Pokud chcete oslnit partnera a prožít vášnivou noc, pořiďte si povlečení červené. Barvy a jejich odstíny lze také kombinovat a vytvořit z nich nejrůznější obrazce, které chytnou za srdce jak děti, tak dospělé.

Prostěradlo

K povlečení však patří neodmyslitelně i prostěradlo. Lze vybrat klasické nebo napínací. Zde záleží na vás, čemu dáte přednost, pamatujte však, že napínací drží na místě, klasické je potřeba upravovat. Co se týče barvy, nemusí jít o klasickou bílou. Záleží, zda chcete, aby ladilo k povlečení, nebo aby splňovalo podmínky terapie barvami.

Mohlo by vás zajímat:  Jak se bránit proti manipulaci? Osvojte si těchto 5 technik!

I zde však hraje důležitou roli materiál. Tradiční bavlněné prostěradlo není velmi praktické – velmi rádo se mačká, splní však skvěle svůj účel. Mezi favority posledních let patří potom froté prostěradla. Taková prostěradla dobře sají, nekoušou. Možností je také ovšem mikroflanel, na kterém se vám bude spát jako na měkkém obláčku.

Podobné články

od
Již od roku 2010 pro vás připravujeme obsah ze světa zdraví, životního stylu, psychologie a zdravé stravy. Stovky článků, milióny čtenářů. Děkujeme za vaši přízeň.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení