Vylepšete svůj sexuální prožitek díky meditaci

Sex, Požitek
Zveřejněno: 6.2.2014 , datum poslední aktualizace: 25.8.2019

Sexuální život je velmi důležitou součástí partnerského vztahu. Jestliže však tuhle partnerskou intimitu neumíme správně prožívat, máme problém s dosažením orgasmu či se prostě nemůžeme s partnerem sladit, je na čase se zamyslet, jak zkvalitnit váš sexuální život a jak si jej užít celou svou bytostí.

V dnešní uspěchané době je velmi obtížné uléhat do postele s čistou a klidnou myslí. Mnoho každodenních starostí nás nenechá klidně spát. Usínáme s tím, že přemýšlíme, co nesmíme druhý den zapomenout, co musíme zařídit atp. Všechny tyto každodenní starosti nám znemožňuji plnohodnotné a uspokojivé prožívání milostných chvil.

Jednou z možností, jak uklidnit mysl a dosáhnout tak pocitu duševního i fyzického klidu je meditace. Pravidelná koncentrace na vlastní dech dokáže uklidnit naše myšlenky, které se nám honí v hlavě.

Že nechápete, jak meditace souvisí s orgasmem? Možná více, než si vůbec dovedete představit či připustit. Je velice těžké prožít plné vzrušení a orgasmus, pokud máme v hlavě tisíce myšlenek, které nás od extáze vyrušují. Proto má spousta žen problém prožívat orgasmy a muži se zase potýkají s nedostatečnou erekcí.

Meditace vás naučí soustředit se na přítomný okamžik

Jednoduše řečeno, meditace nám umožňuje vnímat naše tělo a partnera tady a teď. Naučí nás soustředit se pouze a jen na přítomný okamžik.  Lidé, kteří se naučí meditovat, se stávají “závislí” na onom pocitu blaženosti, kdy opouští vlastní ego. Odpoutání se od vlastního ega, vlastní kritiky, spolu se  sníženým pocitem bolesti vám dovolují zbavit se všech zábran a prožít přítomnost naplno.

Vylepšete svůj sexuální prožitek díky meditaci

Je dokázáno, že při meditaci dochází k aktivaci levé strany mozku, zatímco při sexuálním vzrušení se aktivuje pravá strana mozku.  K aktivaci pravé či levé strany mozku je zapotřebí stejného vzorce – tedy umlčení vnitřních kritických hlasů a soustředit se pouze na “tady a teď”. A právě v tomhle je onen klíč, který nám umožní díky meditaci prožívat naplno sexuální život.

Mohlo by vás zajímat:  Předčasná ejakulace a vše o ní

Jestliže zvládneme “vypnout” mozek a koncentrovat svou pozornost pouze a jen na potěšení, stane se váš sexuální prožitek pestřejší. Současně se naučíte regulovat vzrušení přesně tak, potřebujete.

Vliv meditace na ženský a mužský sexuální prožitek

Meditace je vhodná pro obě pohlaví. Ovšem u mužů i žen dochází k jinému účinku meditace. Zatímco ženský orgasmus je závislý na mentálním a citovém rozpoležení, schopnosti uvolnění mysli, mužský orgasmus závisí na něčem zcela odlišném. Meditace tedy u žen pomáhá uvolnit mysli a a soustředit se pouze a jen na pocity, které které nám blízkost muže způsobuje. U mužů pak meditace pomáhá kontrolovat prodloužení samotného vzrušení a správného načasování vrcholu. Současně také pomáhá mužský orgasmus zintenzivnit.

Protože psychický stav velmi úzce souvisí se sexuálním prožitkem, má meditace vliv i na naší psychiku. Je dokázáno, že meditace zmírňují deprese, snižují krevní tlak, pomáhá lépe zvládat stres a současně nám meditace pomáhá vyplavit tzv. hormony štěstí. Lidé, kteří meditují, začínají pohlížet na svět více optimisticky. To vše má vliv na  sexuální prožitek.

Proč tedy nezkusit meditaci, pokud nejste zcela spokojená se svým sexuálním životem. Naučte se vnímat pouze a jen dotyky svého partnera a vytěžit z jeho doteků maximum.

 

Štítky:

Podobné články

od
Již od roku 2010 pro vás připravujeme obsah ze světa zdraví, životního stylu, psychologie a zdravé stravy. Stovky článků, milióny čtenářů. Děkujeme za vaši přízeň.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení