Žijeme jen jednou! Právě tady a teď!

život, štěstí
Zveřejněno: 3.2.2014 , datum poslední aktualizace: 17.2.2017

Dalajláma řekl: „Člověk obětuje své zdraví, aby vydělal peníze. Pak obětuje peníze, aby získal zpět své zdraví. A dále je tak úzkostlivý ohledně budoucnosti, že si neužívá přítomnost; následkem čehož nežije v přítomnosti, ani v budoucnosti; žije, jako by neměl nikdy umřít a pak umírá, aniž kdy skutečně žil.“ V této hluboké pravdě žijeme dnes a denně, aniž bychom si uvědomovali, že můžeme žít jinak. Že můžeme žít momentálním okamžikem.

Většina lidí má plno snů. Snů, které odkládáme, protože… Nejsme šťastní, protože…. nemáme dostatečně velké auto, nemáme dostatečně dobrou práci, protože prší, sněží, svítí slunce…  Málo kdo se umí opravdu zastavit a žít život právě teď. Uklidnit mysl přes veškeré starosti a užívat si hezkých chvil. Mnoho lidí se nechává doslova pohltit negativními zprávami a svými negativními pocity či strachy.

Většině lidem se tento životní postoj změní v okamžiku, kdy se přiblíží k smrti či když je nemoc ochromí natolik, že nemohou prožívat běžné každodenní starosti. Říká se, že nejlépe si užije procházku ten, kdo se postavil z invalidního vozíku. Teprve poté si lidé většinou uvědomí, že žijeme jen jednou. Že každá chvíle je výjimečná a neopakovatelná. Že každou chvíli bychom měli prožívat naplno. Že neexistuje žádná budoucnost. Jsme tady právě teď! Ne nadarmo se říká, že každý den máme prožít naplno tak, jako by byl náš poslední.

Chcete-li v životě něčeho dosáhnout, máte-li nějaké sny, neodkládejte nic na později. Poperte se s prokastinací, ať už se týká čehokoliv. Je-li potřeba na cestě za svými sny překonat nepříjemnosti, do kterých se vám nechce, neodkládejte je! Překonejte překážku, pak další a další, protože na konci vás čeká to, o čem jste snili. Jedině tak bude mít váš život smysl.

Mohlo by vás zajímat:  Krize středního věku - opravdu nás v životě už nic nečeká?

Zapomeňte na prokastinaci. Neztrácejte čas malichernostmi, protože každá minutka se počítá. Každou promarněnou minutou se vzdalujete svému snu. Neodkládejte nic na zítřek, protože zítřek být nemusí. Najděte si smysl svého života a naučte se zacházet se svým časem tak, abyste si nikdy nemuseli vyčítat, že jste nežili naplno.

Podobné články

od
Již od roku 2010 pro vás připravujeme obsah ze světa zdraví, životního stylu, psychologie a zdravé stravy. Stovky článků, milióny čtenářů. Děkujeme za vaši přízeň.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení