Originální recept na tzatziki

Tzatziki
Zveřejněno: 2.11.2016 , datum poslední aktualizace: 7.1.2020

Tzatziki jsou pokrm, který má své kořeny v řecké kuchyni. Jde o předkrm, často využívaný také jako omáčku například do gyrosu. Postupem času vznikla stovka receptů, jak tzatziki připravit, my víme, jak je připravují Řekové!

Ingredience

Na přípravu tohoto chutného receptu budete potřebovat:

  • 1 salátovou okurku
  • Svazek kopru
  • Česnek
  • 200 g řeckého jogurtu Originální recept na tzatziki
  • Sůl
  • pepř
  • Olivový olej (1-2 PL)

V jednoduchosti je chuť!

Následující řádky vás přesvědčí o tom, že stačí tak málo, aby vzniklo něco, co vás pohltí a nechá vaše chuťové buňky prožít chuťový orgasmus. Vše, co je potřeba nyní udělat, je nastrouhat na jemno okurku a smíchat ji s řeckým jogurtem. Ten je podobný zakysané smetaně, která si našla v tomto receptu místo u nás, v Česku. Je však hustší a chuťově mnohem lepší.

Směs jogurtu a okurky potom dochuťte podle své chuti zbylými ingrediencemi. A je to! Recept je hotový. Zabere vám opravdu jen pár minut. Pokud byla okurka i jogurt před přípravou v lednici, tzatziki jsou pravděpodobně připraveny ihned k podávání. Pokud jste však přispěchali z nákupu a hned se vrhli na vaření, nechte tuto báječnou směs na chvíli v lednici, aby byla ještě lepší.

Jak tzatziki podávat? Originální recept na tzatziki

Jak již bylo zmíněno, v řecké kuchyni jde o předkrm podávaný s chlebem nebo o směs doplňující gyros. Lze je ovšem jíst i tak, samotné, ale to je záležitostí především letních měsíců, kdy potřebujete osvěžit. Hodí se tedy i jako „omáčka“ k masu, například kuřecímu připraveném přírodním způsobem s americkými brambory.

 

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší recept na pórkovou polévku
Štítky: , ,

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení