Recept na zdravé lívance

pancakes-gf00b40d0b_1280
Zveřejněno: 6.6.2023

Lívance milují snad všichni lidé bez rozdílu. Než je ale začnete bohatě cukrovat a polévat javorovým sirupem, což z nich udělá kalorickou bombu, vyzkoušejte jejich zdravější alternativy, které vám budou chutnat, ale zároveň podpoří vaše celkové zdraví.

Lehká snídaně, která vám zpříjemní víkend nebo jiný den, kdy zrovna nemusíte do školy nebo do práce, si zaslouží trochu více péče. Nemusíte se odbývat žitným chlebem, který namažete hummusem a doplníte zeleninou. Místo toho raději vyzkoušejte zdravé lívance, které dost možná vytlačí ty klasické mimo vaši kuchyň.

Jelikož obsahují jablka a další zdravé ingredience, jako jsou například ovesné vločky, jsou vhodné i během hubnutí.

Tip: Jak do svého života zakomponovat cvičení?

Lívance s ovesnými vločkami

Recept na zdravé lívance

Budete potřebovat: 500 ml mléka (může být i rostlinné), 100 g ovesných vloček, 200 g hladké mouky, 1 vejce, 1 prášek do pečiva, sůl

Aby vločky nebyly tvrdé, propláchněte je pod vodou a nechte je několik minut namočené v polovině množství mléka. Počkejte 20 minut a pak pokračujte s přípravou. Jakmile budou vločky vláčné, přidejte k nim mouku, prášek do pečiva a vejce a vše důkladně smíchejte. Nakonec přidejte špetku soli a zbytek mléka. Těsto smažte na malém množství oleje z obou stran, výsledné lívance podávejte s nakrájeným čerstvým ovocem.

Lívance s jablky a celozrnnou moukou

Budete potřebovat: sůl, 2 vejce, 500 ml mléka, 1 jablko, máslo nebo olej na smažení, 1 lžičku skořice, 2 vanilkové cukry, prášek do pečiva, cca 10 lžic celozrnné mouky

Nastrouhejte najemno jablko a smíchejte ho s mlékem. Pak k základu přidejte vajíčka, cukr, prášek do pečiva, sůl a skořici. Nakonec postupně přidávejte mouku. Smažte po obou stranách a podávejte s malým množstvím medu nebo javorového sirupu.

Máte vlastní recept na zdravé lívance? Pokud ano, budeme rádi, když se o něj s námi podělíte.

Mohlo by vás zajímat:  Recept na nejlepší těstoviny z červené čočky
Štítky: , , , ,

Podobné články

od
Zdraví máme jen jedno. Proto je důležité znát své tělo a věnovat se prevenci. Alespoň to je moje nepsané krédo, kterým se pokouším řídit každý den. Také je to přístup, který se snažím dostat do každého jednoho článku. Věřím, že alespoň jednoho z vás motivuje k tomu, aby se k sobě choval s větším respektem.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení