Chcete zintenzivnit svou snahu při sportu? Sáhněte po doplňcích stravy pro sportovce

Sport
Zveřejněno: 31.5.2014 , datum poslední aktualizace: 18.2.2017

Věnujete se sportu nebo s ním teprve začínáte? Chcete dosáhnout co nejlepších výsledků ve své fyzické kondici, redukci váhy a naopak nárůstu svalové hmoty? Potřebujete dopřát svému tělu kvalitní regeneraci po sportovních výkonech? S tím vším vám pomohou výživové doplňky určené pro sportovce. Pokud se z rekreačního sportu má totiž stát intenzivní trénink, jsou takové doplňky téměř nezbytností. Proč jsou tak důležité a co je na nich zvláštního?

Tělo potřebuje energii

Pro sportovce je doplňování potřebných látek tělu velmi důležité, protože při velké fyzické námaze dochází ke zvýšené spotřebě cukrů, tuků a bílkovin. Rozdíly jsou i u druhů sportu, jiné nároky kladou rychlostní sporty a jiné zase silové, kde je třeba v kratší době vynaložení více energie, tady může výdej energie vystoupat i k 5000 kcal a výše (počítáno u muže, kde je běžný výdej bez sportu zhruba 3200 kcal). Strava bohatá na všechny základní látky je nezbytná, ale při intenzivní aktivitě a sportování na výkon nestačí.

Základ svalové hmoty

Bílkoviny, odborně proteiny, jsou základním stavebním kamenem svalů a při jejich nedostatku dochází k odbourávání svalové hmoty. Běžně člověk potřebuje asi 1g/1kg hmotnosti, u sportovců však tato spotřeba stoupá dvojnásobně a u silových sportů až trojnásobně. Proto je kromě vyvážené stravy potřeba sáhnout i po proteinových přípravcích. Proteiny se skládají z jednotlivých aminokyselin, které jsou snadno a rychle vstřebatelné. Potřebujete-li udržet svalovou hmotu, ale nechcete přijímat další cukry a tuky, je vhodné sáhnout po čistých aminokyselinových přípravcích. Na trhu najdete aminokyseliny za dobou cenu.

Koktejly pro sílu a velké svaly

Jestliže naopak potřebujete zvýšit tělesnou váhu, svalovou hmotu a svou sílu, sáhněte po proteinovo-sacharidových koktejlech zvaných gainery. Ty vám dodají potřebnou energii a dokáží nahradit i jedno jídlo denně. Podpoří vyšší výkon při sportu a zároveň chrání svaly proti poškození v důsledku vysoké námahy. Gainery můžete rovnou koupit tu.

Mohlo by vás zajímat:  Strollering – maminka v kondici

Nezapomínejte na správné nápoje

Stejně důležitý je i pitný režim, protože při intenzivní námaze dochází také k velké ztrátě tekutiny a s ní i vitamínů, minerálů a dalších pro tělo nezbytných látek. Obzvlášť důležité jsou prvky sodík, hořčík a draslík, které zabraňují svalovým křečím. Vhodné je proto pití iontových nápojů, které tyto látky umí doplnit. Jejich složení se liší podle výrobců, ale zpravidla obsahují sacharidy, minerály a vitamíny, někdy také aminokyseliny. Dělí se podle tonicity na tři druhy a každý z nich je vhodný při jiné zátěži. Izotonické nápoje se užívají při krátké intenzivní aktivitě provázené silným pocením. Hypotonické nápoje jsou vhodným doplňkem při dlouhodobém sportování a pocení. Hypertonické se používají jako léčebné a v případě větších potíží se podávají i intravenózně.

S vhodně zvolenými doplňky stravy bude váš trénink efektivní a bezpečný. Koupit je můžete v e-shopu newfitshop.sk.

Štítky: ,

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení