Nemáte čas na posilovnu? Začněte cvičit v pohodlí domova

CVIČENÍ
Zveřejněno: 9.11.2018 , datum poslední aktualizace: 16.11.2018

Přichází zima a spolu s ní se snižuje i přirozená lidská aktivita. Oproti létu, kdy lidé tráví většinu svého času venku je přirozené, že v podzimním a zimním období přichází útlum. Když se k tomu přidá i nedostatek času, nelze se divit, že ručička na váze začne ukazovat váhový přírůstek. Jak začít s cvičením doma? To se dozvíte v tomto článku.

Lidé se dělí na dvě skupiny. Jedna cvičení naprosto miluje. Tito lidé si nedovedou představit jediný den bez toho, aniž by si nešli zaběhat či nestrávili alespoň hodinu v posilovně. Svá perfektní těla pak zveřejňují na sociálních sítích a tím motivují ostatní, aby se sebou také začali něco dělat.

photo-1527247866901-853eb8a57f18

Druhá skupina lidí je pak ráda, že po práci stihne udělat vše potřebné a večer se může se skleničkou něčeho dobrého posadit k dobrému filmu. Většinou se jedná o lidi, kteří nepřišli na chuť žádnému konkrétnímu sportu, který by jim působil radost. Nemají čas někam chodit, případně se jim nechce vyhazovat peníze na lekce, o kterých předem ví, že je úspěšně nedokončí. Mnohým z nich také vadí, že by se v posilovně museli srovnávat s majiteli perfektních těl. Zvlášť v případě, že ta jejich mají k dokonalosti daleko.

Naštěstí existuje způsob, jak do svého života můžete přinést trochu pohybu a zároveň se nemusíte vystavovat nepříjemným pohledům okolí.

Domácí cvičení

Pokud se vám po práci už nikam nechce, nebo vám to situace nedovoluje, protože jste třeba na mateřské dovolené, vhodným způsobem, jak do svého života zařadit trochu pohybu je bezesporu začít cvičit doma.

Mezi výhody domácího cvičení patří:

 • Nemusíte mít nejmodernější cvičební úbor. Bohatě vám postačí volnější kalhoty a domácí tričko.
 • Můžete cvičit, když to vyhovuje vám.
 • Zpravidla vás to nic nestojí.
 • Nikdo vás nebude odsuzovat. A to ať už za vaši postavu, výdrž nebo intenzitu cvičení.
 • Můžete vyzkoušet více druhů cvičení. Stačí si najít jednotlivé lekce na internetu. Díky tomu spíš zjistíte, co by vás mohlo bavit.
 • Můžete posilovat s vahou vlastního těla, ale můžete mít i několik cvičebních pomůcek. Dnes je seženete prakticky kdekoliv.
Mohlo by vás zajímat:  Jaká láhev na sport je nejlepší?

Jediné, co byste si měli reálně pořídit je kvalitní podložka na cvičení. Ta se vám bude hodit v případě, kdy budete provádět cviky na zemi, ale i v případech, kdy bude cvičení vyžadovat polohu na kolenou.

photo-1533727937480-da3a97967e95

Nezapomínejte, že abyste formovali postavu, je potřeba do vašeho nového plánu zahrnout i posilování, které vám pomůže vyrýsovat svaly.

Pro lepší výsledky můžete posilování doplnit třeba pravidelným během. Také nezapomeňte na vhodně vyvážený jídelníček, který bude podporovat růst svalů.

Cvičební pomůcky

Jak už jsme zmínili v předešlém bodu, můžete si vybrat, zda budete posilovat a cvičit pouze s vahou vlastního těla, nebo dáte šanci některým z cvičebních pomůcek.

K domácímu cvičení se hodí:

 • Gymnastický míč
 • Činky
 • Guma na cvičení
 • Švihadlo
 • Hrazda
 • Boxovací pytel

Záleží čistě na vás, zda dáte přednost pomůckám, které si můžete vzít s sebou ven, nebo chcete cvičit pouze uvnitř vašeho bytu.

photo-1527634311077-9943f7df34e1

Pokud jste uvažovali o tom, že byste si některou z těchto pomůcek pořídili, ale nemáte jistotu, že byste ji využili (například činky), můžete si je vyrobit doma. V již zmíněném příkladu s činkami bohatě postačí i dostatečně velké láhve naplněné vodou.

Druhy cvičení

Výhodou domácího cvičení je bezesporu fakt, že si můžete vybrat, který druh cvičení vás bude bavit nejvíce. Zároveň nejste vázání na placené lekce, díky čemuž vám odpadne celá řada výčitek v případě, že se do správného sportu netrefíte hned na první pokus.

Na internetu je dnes již velmi široké spektrum video lekcí, které vás domácím cvičením v pořádku provedou. Obvykle trvají 10-20 minut. Výjimkou ale nejsou i hodinové kruhové tréninky.

Druhy cvičení, které zvládnete i doma jsou:

 • Jóga
 • Tabata
 • Pilates
 • Posilování
 • Box
 • Kardio trénink
 • Některé druhy tance

photo-1466637574441-749b8f19452f

Pokud jste do dnešního dne nebyli na cvičení zvyklí, dbejte na to, abyste hned v úvodu nezačali cvičit lekce, které jsou určené pokročilejším sportovcům. Mohlo by se lehko stát, že přeceníte své síly a nechtěně si ublížíte.

Mohlo by vás zajímat:  Držíte dietu, ale nehubnete? Důvodem mohou být kalorie v alkoholu

Při domácím cvičení by mělo být taktéž samozřejmostí pomalé rozehřátí, které svaly připraví na nadcházející fyzickou aktivitu.

A co vy? Už jste zkoušeli některé z domácích cvičení?

 

Štítky: , , , ,

Podobné články

od
Zdraví máme jen jedno. Proto je důležité znát své tělo a věnovat se prevenci. Alespoň to je moje nepsané krédo, kterým se pokouším řídit každý den. Také je to přístup, který se snažím dostat do každého jednoho článku. Věřím, že alespoň jednoho z vás motivuje k tomu, aby se k sobě choval s větším respektem.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení