Flowin – efektivní posílení svalstva

činky
Zveřejněno: 25.3.2014 , datum poslední aktualizace: 17.2.2017

Co se skrývá za slovíčkem flowin? Moderní tréninkový systém, který vznikl zhruba před deseti lety ve Švédsku z iniciativy tamních špičkových desetibojařů. Postupně se rozšířil do fitness center mnoha zemí světa a i u nás si již získává své věrné fanoušky. Jeho princip je jednoduchý a přitom účinný pro podporu stability, získání hybnosti i síly a celkovému zlepšení fyzické kondice.

Jen tak se klouzat

Principem cvičení je klouzání, avšak ne pouze pasivní. Naopak aktivním pohybem a tlakem proti podložce pracuje všechno vaše svalstvo. Technika cvičení vychází z přirozených a plynulých pohybů, které jsou šetrné a tělu prospěšné. Základními pomůckami pro flowin je velká podložka, na které se klouže, a sada malých podložek pod ruce, lokty, kolena a nohy, které jsou určeny ke klouzání a zapírání. Dále už se pracuje jen s váhou vlastního těla. Při cvičení se dělají kliky, dřepy, posiluje se břicho a různými výpady a pohyby do stran se zpevňuje svalstvo celého těla. Náročnost cvičení závisí na váze každého a můžete ji sami ještě korigovat pomocí zvýšení či snížení tlaku vůči podložce.

Pro koho je flowin vhodný?

Pro všechny, kteří potřebují posílit svalstvo a díky tomu se zbavit nebo předejít zdravotním obtížím, bez ohledu na věk nebo sportovní pokročilost. Cvičení aktivně zapojuje a zpevňuje hluboký svalový stabilizační systém páteře, což kromě jiného výrazně uleví při bolestech zad. Díky tomu, že toto cvičení nepřináší žádné otřesy a nárazy, je velmi šetrné ke kloubům. Flowin pomůže lidem se sedavým zaměstnáním, chronickými bolestmi zad, obezitou, ženám po porodu nebo trpícím inkontinencí a také pacientům po operacích ramen, kolen nebo zad, tady je však potřeba dodržet určitý časový odstup.

Mohlo by vás zajímat:  Kyneziotaping – barevné pásky, které léčí

Ve fitness centru i doma

Flowin můžete vyzkoušet v některém z fitness center po celé republice, dnes je již nabídka jeho lekcí poměrně široká. Zkušený trenér vás povede tak, aby bylo vaše cvičení účinné a bezpečné. Skupinové lekce trvají hodinu včetně protažení a cvičí se za zvuků hudby. Pokud se vám flowin zalíbí, můžete investovat do pomůcek a cvičit i sami doma.

Díky cvičení flowin budete mít lepší držení těla, kondici i vzhled. Jako každé cvičení i flowin totiž pomáhá hubnout při dodržení dalších dietních zásad. Flowin vás ale hlavně bude bavit, protože je prostě jiný než klasické cvičení.

Štítky:

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení