H.E.A.T. – hubněte pomocí chůze

Fitness
Zveřejněno: 19.3.2014 , datum poslední aktualizace: 17.2.2017

Hledáte nějaký způsob, jak se dostat do kondice a vylepšit si postavu do plavek před blížícím se létem? Vyzkoušejte H.E.A.T., který vám zaručeně pomůže s obojím. Tento fitness program se posledních několik let stává čím dál oblíbenější u široké veřejnosti a není divu, jde totiž o přirozený pohyb a přitom je nesmírně účinný při hubnutí i zlepšování fyzické kondice.

Kondiční chůze za jakéhokoliv počasí

H.E.A.T je založený na pohybu, který je tělu nejpřirozenější. Díky jeho přenesení pod střechu fitness center můžete ale chodit v létě, v zimě i za deště. Historie tohoto sportovního programu se začala psát před více než deseti lety v Itálii, kdy dva uznávaní fitness trenéři Max Grossi a Marika Moretti přišli s novým spojením běhu a chůze do kopce na běhacím pásu v posilovně. Časem se běh prakticky vypustil a zůstala jen chůze, což umožnilo se zapojit širší veřejnosti. U nás je největším pojmem v H.E.A.T programu fitness trenér Michal Pietrak, který proškolil už více než 650 instruktorů. Díky tomu je dnes po celé republice poměrně široká nabídka H.E.A.T. center, kde můžete tento sport vyzkoušet.

H.E.A.T. zvládne každý

Lekce H.E.A.T. jsou vhodné pro všechny bez rozdílu věku, klidně i pro netrénované začátečníky. Není třeba se obávat toho, že nebudete stíhat. Intenzitu cvičení si nastavíte sami podle svých možností, pásy se ovládají jednoduše manuálně a zátěž si zvýšíte nebo snížíte i například náklonem těla nebo délkou kroku. Celou lekcí vás bude provázet hudba a také instruktor, který vás má hlavně motivovat a nabudit k dobrému výkonu i spokojenosti se sebou. Nebojte se, trenér vám nebude říkat, jak přesně musíte jít, to záleží opravdu na vás. Kondiční chůze do kopce je nejen skvělým způsobem, jak zhubnout přebytečné kilogramy a vylepšit si kondici, ale je také velmi šetrným a prospěšným druhem sportu. Při chůzi totiž nejsou zatěžovány klouby ani páteř a tělo netrpí žádnými otřesy. Je to také vhodná prevence kardiovaskulárních chorob či vysokého tlaku. Díky velké variabilitě zátěže je tato chůze používána také při rehabilitacích po úrazech nebo operacích.

Mohlo by vás zajímat:  Spalujte tuky na čerstvém vzduchu

H.E.A.T. - hubněte pomocí chůze

Základem úspěchu je dobrý trenér

Jedna hodina H.E.A.T. programu trvá 45 minut, cvičí se ve skupinkách 8 až 15 lidí a počítejte s tím, že se opravdu zapotíte. Jak už bylo řečeno, instruktor je především váš průvodce a motivátor. Jeho úkolem je povzbudit vás, ale zároveň dohlédnout, aby jste to s cvičením nepřehnali a neodnesli si tak špatný zážitek. Po lekci se máte cítit unaveni, ale také spokojeni sami se sebou. Sama lekce vás má především bavit a rychle utíkat. V takovém případě si tento sport jistě oblíbíte a budete se vracet. Aby jste účinně shazovali kilogramy, je ideální věnovat se H.E.A.T. programu třikrát až čtyřikrát týdně a k tomu potom přidat ještě nějaké posilování.

Důležité jsou kvalitní běžecké boty

Není třeba si pro cvičení H.E.A.T. pořizovat nějaké speciální vybavení. Stačí si vzít pohodlné sportovní kalhoty a tričko. Jen boty by měly být kvalitní běžecké, aby vám dobře držely na nohou a zajistily při chůzi pohodlí vašim nohám. Pak už stačí jen ručník a láhev vody, protože pitný režim je u každého sportu důležitý.

V jednoduchosti je krása a to u H.E.A.T. programu platí dvojnásob. Moderní doba plná technických vymožeností nám dopřává značné pohodlí, ale bohužel se přitom zapomínáme hýbat tím nejpřirozenějším způsobem. Nemáte-li dostatek vůle zapojit chůzi do běžného denního rytmu, vyzkoušejte H.E.A.T., který vás chodit jistě přiměje.

 

Štítky: ,

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení