Kopy a údery nejen zpevní tělo, ale také zbaví stresu

Kopy a údery nejen zpevní tělo, ale také zbaví stresu 1
Zveřejněno: 28.12.2016 , datum poslední aktualizace: 28.6.2019

Začít aktivně s nějakým cvičením už dnes není jen o tom vyrazit do fitka, na aerobik, nebo na jógu. Fitness centra nabízejí širokou nabídku cvičení, ze kterých si může vybrat opravdu každý. Novým trendem jsou cvičební lekce, které zapojují kopy, údery a kombinují tak silový a kardio trénink. Takže nejen, že se vždy perfektně zpotíte a zaposilujete, ale také se zbavíte nadbytečného stresu.

Bodycombat

Skvělou volbou je například Bodycombat ze série cvičení od Les Mills. Bodycombat probíhá bez jakýchkoliv pomůcek, pouze přijdete na lekci a instruktorka vám předvádí kopy a údery, které na sucho opakujete. Jednotlivé údery jdou za sebou velmi rychle, zapadají do dynamické hudby a jsou vymyšlené tak, abyste postupně namáhaly všechny svaly za současného udržení vyšší tepové frekvence.

Výhodou Bodycombatu je, že je velmi zábavný. Pokud jdete například unavené z práce, můžete si před sebou představovat svého šéfa, nebo nepříjemného klienta a směřovat mu údery. Je to úžasný relax. Pokud chcete cvičení vyzkoušet, zvolte vhodné oblečení, které vám bude perfektně sedět, ideální jsou elastické sportovní legíny, které vás při kopu do výše nebudou brzdit. Top se také nesmí ani hnout, je však na vás, jestli preferujete rukáv, nebo variantu bez ramínek.

Kick box aerobic

Kick box aerobic se Bodycombatu v mnohém podobá, ale zapojuje více pohybů z aerobiku. Údery a kopy jsou zpravidla spojené s klasickými kroky aerobiku a tomu je přizpůsobená i hudba a choreografie. Na Kick box aerobik nepotřebujete rukavice, údery a kopy probíhají opět na sucho podle instruktorky.  Oblečení volte podobné jako na Bodycombat, nebo takové, které na aerobik běžně nosíte. Nezapomeňte však na kvalitní sportovní podprsenku, aby vás údery a výskoky nebolely.

Mohlo by vás zajímat:  Strollering – maminka v kondici

kickboxing-pixabay

Fitbox

Pokud vás nebaví mlátit jen tak na sucho, můžete vyzkoušet Fitbox. U Fitboxu máte k dispozici boxerské rukavice a boxovací pytle – ty jsou různě tvrdé, takže se nemusíte bát, že si zlomíte ruku. Při tréninku instruktorka předvádí kopy a údery do pytle, které se střídají s klasickým posilováním. Veškeré aktivity se mění po půlminutě až minutě, takže se opět jedná o cvičení za vyšší tepové frekvence. Fitbox je skvělý pro odvážnější dámy, které láká opravdová rána.

Oblékněte si opět funkční oblečení, které perfektně drží, aby se vám při úderu nic neposunulo. Je vhodné mít vlastní rukavice – ve fitness centrech je většinou půjčují, ale zpravidla jsou nepříjemně cítit potem. Obyčejné rukavice na box nejsou příliš drahé a chrání zápěstí velmi dobře. Pokud se nechystáte boxovací pytel rozbít na kousky, vystačíte si i s bandážemi, které stojí cca 100 korun.

Je čas vyzkoušet něco nového!

Nový sport perfektně nabourá rutinu tradičních cvičení, na které se nám věčně nechce. Lekce, které jsou spojeny s údery a kopy skvěle tvarují tělo a také mysl. Nenechte se přemoct pracovním stresem a gaučovou kulturou – vyzkoušejte cvičení plné kopů a úderů!

Podobné články

od
Již od roku 2010 pro vás připravujeme obsah ze světa zdraví, životního stylu, psychologie a zdravé stravy. Stovky článků, milióny čtenářů. Děkujeme za vaši přízeň.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení