Piloxing – originální spojení boxu, pilates a tance

Pilates
Zveřejněno: 17.5.2016 , datum poslední aktualizace: 18.2.2017

Najít si cvičení, které bude krásně formovat naši postavu a zároveň nás bude také skvěle bavit, není v dnešní pestré nabídce fitness center až tak těžké. Jen to chce zkoušet nové možnosti. Neustále totiž vznikají nové směry a kombinace různých cvičení, které si získávají fanoušky po celém světě díky své neotřelosti. Právě takový je i piloxing, originální spojení boxu, pilates a tance. Ač je hodina piloxingu zábavná, jde zároveň o intenzivní trénink, který účinně pomáhá s hubnutím a formuje postavu.

Netradiční cvičení od zkušené trenérky

S metodou fitness cvičení, která v sobě spojuje prvky tří na první pohled neslučitelných věcí, přišla Švédka Viveca Jensen. Tato bývalá kulturistka a trenérka hollywoodských hvězd žijící ve slunné Kalifornii přidala před několika lety do intenzivních boxovacích tréninků svých klientek ladné taneční pohyby a cviky na protažení známé z pilates. Nové cvičení se rychle zalíbilo a tak vznikl piloxing. Z Kalifornie se brzy rozšířil do zbytku Ameriky i do Evropy. Dnes jeho lekce nabízí mnoho fitness center i v našich končinách. Piloxing je primárně ženské cvičení, i když se najdou jeho vyznavači i mezi muži. Přece jen jsou ale spíše výjimkou.

Dynamické tempo pro posílení těla i srdce

Piloxing je intervalové kardio cvičení, takže kromě spalování kalorií také posiluje srdce a cévní soustavu. Účinně spaluje tuky, tvaruje postavu, trénuje vytrvalost a flexibilitu. Hodinu provází dynamická hudba, která určuje rychlé tempo, povzbuzuje a dodává energii. A té je na cvičení potřeba opravdu hodně. Obvykle přichází na řadu nejdříve základní kroky z aerobiku, kterými se rozehřívá. Poté se pravidelně střídají bloky boxu, pilates a tance. Rychlý a intenzivní box vyžaduje maximální zapojení všech svalů, při pilates se tělo protáhne a tanec vše zpestří a uvolní tělo i mysl. V závěru lekce většinou nechybí posilování svalů na podložce a samozřejmě velmi důležitý strečink.

Mohlo by vás zajímat:  Kyneziotaping – barevné pásky, které léčí

Žádné speciální pomůcky

Ke cvičení není potřeba žádné speciální vybavení. Stačí jen pohodlné oblečení, které umožní volný pohyb. Většinou se cvičí na boso jako u pilates, protože se tak dá lépe udržet rovnováha. V některých centrech ale dávají přednost cvičení ve sportovní obuvi. Určitě nezapomeňte na láhev vody a ručník na utírání potu, ten se jistě bude hodit. Pokud chcete cvičení zintenzivnit, můžete si pořídit piloxingové rukavice. Tyto zátěžové rukavice váží 250 g každá, a díky tomu stojí každý pohyb více úsilí.

Motto piloxingu je Sleek-Sexy-Powerful, což znamená elegantní, přitažlivá a silná. Chcete být právě taková? Pak si najděte nejbližší lekce tohoto cvičení a pusťte se do toho.

Štítky:

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení