REDCORD pro zdravá záda a klouby

Záda
Zveřejněno: 6.4.2014 , datum poslední aktualizace: 18.2.2017

Trpíte bolestmi zad či kloubů a už nevíte, jakým způsobem si od nich ulevit? Vyzkoušeli jste už všechno možné, ale váš problém pořád nic nevyřešilo? Zkuste tedy cvičení REDCORD. Je to metoda rehabilitačního cvičení ve speciálním závěsném systému a používá se především jako pomůcka fyzioterapeutů v nemocnicích a na rehabilitačních pracovištích. Pomalu se však rozšiřuje i do fitness center, kde se stává dostupnou široké veřejnosti.

Z Norska do celého světa

Závěsný systém redcord a cvičení na něm vymysleli norští terapeuti už před dvaceti lety. Mělo usnadnit rehabilitaci pacientům s nadváhou a díky své funkčnosti a promyšlené variabilitě se šířilo poměrně rychle do celého světa. Brzy se začalo celkem běžně používat na odděleních ortopedie, traumatologie nebo neurologie. Postupně ale nacházelo uplatnění například i v lázních nebo domovech důchodců. Cvičení je totiž vhodné pro všechny napříč věkovými kategoriemi, od dětí až po důchodce.

Červený šátek pomáhá

V překladu znamená slovo redcord červený šátek a opravdu se cvičí pomocí červených pruhů gumy a pásů. Použití závěsného systému redcord je velmi variabilní, dají se díky němu nalézt úlevové polohy pro celé tělo, ale i náročné cvičení, které vám dá pořádně do těla. Závěsný systém vás neustále nutí držet rovnováhu a zatínat tak svaly, čímž je budujete a zpevňujete, zároveň však maximálně šetří klouby. Různých cviků na redcord existuje kolem 400 a každý terapeut si je může zvolit a přizpůsobit podle potřeb konkrétního klienta. Pomocí přidávání různých typů popruhů, pružných gum a pásů lze závěsný systém nastavit na cviky zvolené vzhledem ke klientovu zdravotnímu stavu i fyzických schopnostem.

Mohlo by vás zajímat:  Sportování po totální endoprotéze kolene?

Zatočí s bolestmi zad i dalšími obtížemi

Cvičení redcord pomůže rehabilitovat pohybový aparát po úrazech nebo operacích páteře a kloubů, vyřešit skoliózu nebo hyperlordózu či odstranit vadné držení těla. Kromě toho vám uleví od bolestí hlavy, které mají často příčinu právě v oblasti zad a páteře. Cvičení redcord však není určené jen pro nemocné pacienty. I zdravému člověku prospěje, když si tímto pravidelným cvičením zpevní svalstvo, zvýší svou sílu a výkonnost, zlepší stabilitu a pohybové stereotypy a zbaví se napětí a stresu. Cvičení je vhodné například i pro maminky po porodu, které díky němu zpevní svalstvo pánevního dna. A v neposlední řadě i díky tomuto cvičení se vám podaří trochu hubnout.

Cvičení pod dohledem je lepší

Přestože si můžete závěsný systém redcord pořídit i domů, jen podle videa se na něm dobře cvičit nenaučíte. Museli byste i tak absolvovat několik instruktážních lekcí s terapeutem, aby vámi prováděné cviky byly bezpečné a účinné. Pokud by vás to přece jen lákalo, počítejte s nemalou investicí, kolem 20 tisíc korun u základní verze.

Ať už vás trápí bolesti kvůli zdravotním problémům zad nebo třeba sedavému zaměstnání či nevhodnému jednostrannému zatížení při práci, cvičení redcord vám přinese úlevu a navrátí váš pohybový aparát k bezbolestnému fungování.

Štítky: , , , ,

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení