Jak se vyhnout těžkým úrazům při jízdě na skateboardu

9310880
Zveřejněno: 19.2.2021

Jízda na skateboardu je zábavný, ale také mnohdy nebezpečný sport. I zkušení skateři by o tom mohli vyprávět. Zvlášť v takových okamžicích, kdy se bezpečnosti nevěnuje tolik pozornosti, kolik by si zasloužilo. A to ať už při samotné jízdě nebo ještě před ní, kdy by se nemělo zapomínat na kvalitní vybavení a ochranu před pády.

Před jízdou na skateboardu

Pokud s jízdou na skateboardu teprve začínáte, tak si o tomto sportu nejdříve něco zjistěte. Nejvíce vás bude zřejmě zajímat historie, slavní skateři, vhodné skateparky ve vašem okolí a známé skate značky. Pro bezpečnost se však mnohem raději informujte o pravidlech, které byste měli dodržovat při jízdě na skateboardu na cestách, chodnících, ale i skateparcích.

Jakmile si tyto pravidla nastudujete a začnete jezdit, tak se zaměřte na ochranné pomůcky. Nikdy před jízdou nezapomínejte na chrániče a helmu. Na skateboardu vznikají nepříjemné úrazy a díky těmto ochranným pomůckám jim můžete předejít. Ač vás ne vždy zachrání, při pádech je to velká pomoc.

Kromě přilby a chráničů si rovněž pořiďte i skate obuv. Například na Ambassadors.eu. Kvalitní boty vám pomohou k lepší stabilitě a tím i k předcházení pádů.

helmet-skateboard-skateboarding-skateboarder-fun

Během jízdy na skateboardu

Máte helmu i přilbu a myslíte, že se vám nemůže nic stát? To jste na omylu. I během jízdy je nutné dodržovat pravidla a být zodpovědným členem silničního provozu. Zvlášť, pokud jste začátečník, tak si vybírejte takové cesty, kde to dobře znáte a jen tak něco vás nepřekvapí.

Ve skateparku jezděte opatrně, učte se z chyb a ze začátku se snažte vyhnout těžším pasážím a skate trikům.

 

Mohlo by vás zajímat:  5 tipů, jak najít správnou motivaci ke cvičení

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení