Spalujte tuky na čerstvém vzduchu

run-1749410_640
Zveřejněno: 4.7.2017

Sluníčko svítí, ptáci švitoří nad vaší hlavou a všechno se zelená. Večerní vítr příjemně chladí rozpálené tváře a vy právě doděláváte poslední sérii z vašeho dnešního tréninku. Že to zní nějak divně? Vůbec ne! Takové může být i vaše hubnutí, pokud dáte přednost venkovnímu cvičení, před uzavřenou a (nejen v létě) přehřátou posilovnou. Pojďme si společně projít, jak na to?

Základem je cítit se dobře

Možná vás to překvapí, ale právě cítit se a vypadat dobře, je prvním krokem k tomu, aby vás cvičení v přírodě bavilo. Právě venku vás totiž může přepadnout nejistota z toho, jak vypadáte nebo zda na vás ostatní divně nekoukají. Ale nebojte, je to jen pocit. Věřte, že si stačí pořídit pouze pěkné sportovní oblečení a vaše sebevědomí půjde nahoru. Pokud chcete módní a funkční oblečení a doplňky, které opravdu sednou, využijte třeba slevový kód Tchibo a pořiďte si výhodně to, co vám opravdu sedne.

Je také jasné, že ve dvou a více lidech se to lépe táhne, takže pokud můžete, vytáhněte své přátele. Stačí přece jen vybrat vhodné oblečení, nasadit sluneční brýle a společný trénink může začít.

gymnastics-1951237_640

Zvolte si cviky podle sebe

Je to vždy o tom, jaké jsou naše cíle. Je to spalování tuku? Nabírání síly a svalové hmoty, nebo se chceme jen zdravě protáhnout? Zatímco přes léto si většinou můžete donést podložku nebo TRX do vašeho oblíbeného parku a rovnou začít, je jasné, že zejména na jaře a na podzim, kdy je nižší venkovní teplota, musíme věnovat trochu více času prohřátí našeho těla. Cvičení venku se tak obvykle začíná během nebo skákáním přes švihadlo. Do samotných cviků pak už můžeme pustit s pomůckami, ale i úplně bez nich na lavičkách, prolézačkách, schodech a zábradlích. Kreativitě ve cvičení s vlastní vahou se meze nekladou!

Mohlo by vás zajímat:  Jak správně vybrat sportovní podprsenku?

Spoustu lidí si postupně navyklo cvičit v uzavřených prostorách, a tak trochu se pozapomíná a výhody cvičení v přírodě:

  • Zlepšení nálady i tělesné kondice – pobyt a pohyb na čerstvém vzduchu je to nejpřirozenější, co může člověk dělat.
  • Doplnění vitamínu D – sluníčko je prostě jen jedno, a pokud ven nevyjdeme, vitamín D jen tak nedoplníme.
  • Dostatek prostoru – potřebujete se rozehřát během nebo skákáním přes švihadlo? Není problém!
  • Nekonečná variabilita – můžete cvičit na venkovním hřišti, které je k tomu určené. Stejně kvalitní trénink lze ale odcvičit na vhodném zábradlí, dětské prolézačce, nebo když si zavěsíte TRX či obyčejný provaz kdekoliv na strom.
  • Je to ZDARMA – žádný vstup, otevírací doba nebo nutnost kupovat si iontový nápoj. Stačí pohodlné boty, oblečení a vybrat si místo.
  • Kdekoliv a kdykoliv – nelíbí se vám, že je tu moc lidí, nebo cokoliv jiného? Prostě jen přeběhnete o kousek dál a máte klid!

Právě nedávné investice do venkovních hřišť na cvičení nebo renovace dětských hřišť tomuto zdravému způsobu cvičení výrazně nahrávají. Navíc, komu by se chtělo být zavřený ve fitku, když je venku tak pěkně?

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení