Jak správně vybrat sportovní podprsenku?

sportovni-podprsenka-jbf
Zveřejněno: 15.8.2018

Po sportovní podprsence by měla sáhnout každá žena, která jde vykonávat nějaký sport. Klasická podprsenka vám totiž nezajistí potřebnou oporu a není uzpůsobená k tomu, aby sála pot, který ji mimo jiné dokáže také velmi snadno zničit. Jak ale vybrat sportovní podprsenku, aby splnila svůj účel a oblékali jste ji s radostí?

Jóga, fitness nebo běh?

Před výběrem je zásadní určit si aktivitu/sport, na kterou budete podprsenku využívat. Zatímco na jógu nebo na jízdu na kole vám postačí podprsenka s menší oporou a tenčími ramínky, na běh byste měli zvolit vyztuženou sportovní podprsenku s širšími ramínky. Čím větší poprsí máte, tím pevnější by podprsenka měla být, aby nedošlo k poškození prsních vazů.

Pozor na materiál

Kvalitní sportovní podprsenky se vyrábí ze savého funkčního materiál, ideálně z kombinace polyesteru, polyamidu a elastanu a podobně. Materiál by měl být příjemný, neměl by vás nikde škrábat ani kousat.

sport-podprda

Zajistěte prsům správnou oporu

Největší oporu zajišťuje spodní lem sportovní podprsenky. Čím širší lem, tím větší oporu svým prsům poskytnete. Až si budete podprsenku zkoušet, dejte ruce nahoru, lem by se neměl nikam posunout. Dalším důležitým parametrem je též řešení zad. Čím větší zátěž vykonáváte, tím více látky by sportovní podprsenka měla na zádech obsahovat. Sportovní podprsenky se rovněž dělí na kompresní a nekompresní. Kompresní se přetahují přes hlavu, jsou bez zapínání a hodí se spíše na jógu, pilates a pro ženy s menším poprsím. Kompresní sportovní podprsenky mají obdobné zapínání jako klasické podprsenky a košíčky mívají pevnější, ideální jsou například na běh.

A kde sehnat opravdu kvalitní sportovní podprsenky, za které vás nebudou stát majlant? Jednoznačně v Lidlu. Výhoda tohoto supermarketu spočívá kromě přijatelných cen také v tom, že vybrané kousky si zde můžete koupit ve vícero velikostech, a pokud vám nesedí, jednoduše je bez uvedení důvodu do 90 dnů vrátíte. Doporučujeme si však sportovní podprsenku předem vyhlédnout v letáku Lidlu, například na kompasslev.cz, abyste akci stihli včas.

Mohlo by vás zajímat:  Posilujte svaly pánevního dna, zlepšíte svůj (nejen sexuální) život

Podobné články

od
Již od roku 2010 pro vás připravujeme obsah ze světa zdraví, životního stylu, psychologie a zdravé stravy. Stovky článků, milióny čtenářů. Děkujeme za vaši přízeň.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení