Zájem o cvičení ve fitness centrech stále stoupá. Jste připravení?

cviceni-fitness
Zveřejněno: 29.5.2018

Zdravý životní styl je stále populárnější a co víc, lidé jej začínají brát jako přirozený a správný směr. Rostoucí počet civilizačních chorob je alarmující, a možná i to je jednou z motivací, které vedou populaci k častějšímu cvičení a změně stravy. Sociální sítě jsou plné barevných fotografií zdravých jídel nebo momentek z fitness center. Kdo necvičí, jako by nebyl trendy. Jsou ale majitelé fitness center dostatečně připravení? Co by nemělo ve správném fitku chybět?

Fitness centra rostou jako houby po dešti. Dokonce se začínají objevovat i na různých neobvyklých místech, jako jsou například obchodní domy nebo v patrech výškových budov s výhledem na městskou scenérii. Před pár lety by si lidé ťukali na čelo, dnes je to téměř standard. Čím pestřejší nabídku centrum má, tím je větší pravděpodobnost, že zaujme svoji cílovou skupinu. Problém ale nastává v okamžiku, kdy jsou prostory fitness centra příliš malé a poptávka převyšuje jeho možnosti.

adult-agreement-beard-541522

Kvalita vítězí nad kvantitou 

Jako majitel centra máte určitě radost z toho, že na vaše lekce chodí stále více lidí. Zapomínat na kvalitu se ale nevyplácí. Přeplněné šatny, nedostatek místa při cvičení, fronty u obsluhy. Tyto nedostatky mohou výrazně snížit kvalitu zážitku z vašeho centra a odradit nejenom dlouhodobé klientky, ale i ty, které přišly vaše centrum vyzkoušet poprvé. Proto se zaměřte na to, aby vaše lekce měli stanovenou horní hranici a spíše využijte například náhradnické rezervace, než abyste se snažili za každou cenu dostat do centra co největší množství lidí. Spoustu práce vám také ušetří automatizované fitness centrum, které dovede ovládat například rozsvěcení v místnostech nebo klientky vpustí dovnitř díky vygenerovanému SMS kódu. Možnosti stále rostou, pro vás je důležité to, abyste se v nich zorientovali a nabídli svým klientům to nejlepší.

Mohlo by vás zajímat:  5 tipů, jak najít správnou motivaci ke cvičení

active-adult-athlete-863977

Přidejte něco navíc

Jakmile zkrotíte svoji touhu po přecpaném fitness a dáte přednost kvalitě, můžete si vyhrát s dalšími prvky, díky kterým se cvičení právě ve vašem centru stane příjemnější.

fitness, sport, training, gym and lifestyle concept - group of smiling people exercising in the gym

Výživové poradentství je stále více v módě. Zdravá strava je neodmyslitelnou součástí správného cvičení, ale ne každému se chce chodit k soukromému specialistovi. Zkuste uspořádat event, díky kterému vaši klienti získají ten cenný pocit, že se o ně staráte. Dostanou se k těm správným informacím a zároveň uvidí, že vám záleží na tom, aby se do vašeho centra rádi vraceli. Umožněte jim zároveň hlásit se na lekce nebo přijít do fitka pomocí online rezervací. Všechno tak vyřídí z pohodlí domova a nebudou se vám u obslužního pultu tvořit fronty otrávených klientů. Nabídněte jim také společný ranní výběh nebo brunch, věřte, že budou díky tomu se jim vaše fitness centrum zaryje hluboko do paměti. Moderní člověk si navíc rád vybírá, a proto zapracujte na tom, abyste měli co nabídnout. Různorodost lekcí je tím, co bude vaše klienty nabádat k vyzkoušení nových věcí. Dejte jim vědět, že jednostranné cvičení pro jejich tělo není nejzdravější a že jim máte co nabídnout nejenom mimo fitness, ale právě i v něm.

Podobné články

od
Již od roku 2010 pro vás připravujeme obsah ze světa zdraví, životního stylu, psychologie a zdravé stravy. Stovky článků, milióny čtenářů. Děkujeme za vaši přízeň.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení