Diety, hubnutí a zdravé stravování

Diety
Zveřejněno: 9.5.2014 , datum poslední aktualizace: 18.2.2017

Ideál krásy se v průběhu času mění a lidé se mu neustále snaží přiblížit. V dnešní době vládne světu představa štíhlé postavy s absencí nadbytečných kilogramů, po které touží většina žen, ale i mužů. Málokomu byl však bohužel dán do vínku dar rychlého spalování a vrozené štíhlosti. Nám ostatním, kteří jsme toto štěstí neměli, nezbývá, než se trápit cvičením a všemožnými dietami. Jenže opravdu jsou právě drastické diety tím nejlepším způsobem, jak zhubnout? Podrobně se tímto tématem a vším kolem zabývá web www.dietyahubnuti.cz.

Hubnout ano, ale s rozumem

Redukční dieta není špatná, to určitě ne. Ovšem musí se držet v rozumné míře tak, aby tělu nechyběly žádné podstatné živiny a aby nestrádalo. To by totiž ve finále stejně vedlo jen k obávanému jo-jo efektu a navíc by to mohlo být i zdraví škodlivé. Náš organizmus potřebuje pro své fungování všechny základní složky potravy, tedy i tuky a cukry, kterým se některé diety vyhýbají jako čert kříži. Základem redukčních diet by mělo být doplnění těchto živin do těla takovými potravinami, které neobsahují zbytečné a neužitečné kalorie. Do svého jídelníčku můžete naopak zařadit mnoho potravin, koření či bylinek, které mají skvělý vliv na snižování chuti k jídlu nebo podporu zažívání a spalování tuků. Různé tipy a triky na hubnutí najdete opět na webu Diety a hubnutí.

Diety, hubnutí a zdravé stravování

Zdravá strava je základem pěkné postavy

Někdy však není třeba držet ani takovou rozumnou redukční dietu, stačí se prostě zamyslet nad svým jídelníčkem a trochu ho pozměnit. Přechod na zdravou stravu udělá s vaší váhou divy a navíc nebude znamenat prakticky žádná svazující omezení. Naopak se možná budete divit, jaké skvělé chutě a vůně objevíte, když zavítáte do prodejny zdravé výživy. Stravovat se zdravě vám pomůže nejen zhubnout, ale také vyřešit mnohé zdravotní obtíže, především ty související s civilizačními chorobami. A co je hlavní, nehrozí vám žádný jo-jo efekt jako u krátkodobých diet. Změnou svého životního stylu a zařazením zdravé stravy do něj získáte krásu i zdraví napořád.

Mohlo by vás zajímat:  H.E.A.T. - hubněte pomocí chůze
Štítky:

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Komentáře

    • Bublina
    • 26.5.2014
    Odpovědět

    Za dobu, co bojuju s váhou jsem toho vyzkoušela opravdu hodně. Všechny známé diety, nejezení, takže okamžitě se objevil jojo efekt a já měla víc kilo než před hubnutím. Možná k neúspěchu pomohlo i to, že jsem na tom díky neúspěchu nebyla moc dobře psychicky a všechno jsem si moc brala. I přes moji tehdejší váhu jsem se seznámila s nynějším přítelem, s kterým jsem už třetím rokem. Asi i díky němu a jeho přístupu se mi změnilo myšlení a stal se ze mě relativně spokojený člověk, což mělo za následek, že jsem najednou začala hubnout, i když jsem jen mírně upravila stravu. Přítel navíc poměrně dost sportuje, jezdí na kole, chodí běhat a sem tam vyrazí na fotbal s kamarádama, takže jsem nechtěla pořád sedět doma na zadku sama a začala jsem postupně cvičit. Nejdřív jsem začala doma, denně půl hodinky, časem jsem přidala běhání s přítelem. I když na začátku to jako běhání moc nevypadalo 🙂
    Tím, jak šla kila postupně dolů, tak jsem si začala dávat i pozor na to, co jím. Vypustila jsem slazené limonády, cukrovinky, přidala víc zeleniny a na večeři si dávám něco lehčího, hlavně bílkoviny. Akorát mě po zhubnutí trápila vytahaná kůže hlavně na břiše, kterou jsem cvičením nijak nestáhla, takže to jsem si nakonec zaplatila operaci u dr.Justana a teď už jsem schopná, ukázat se v plavkách i na koupáku. Byl to boj na delší dobu, ale stálo to za to a teď jsem se svým tělem konečně spokojená.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení