Guarana tablety TOP 7 [recenze]: Jaké mají účinky?

Concentration
Zveřejněno: 29.11.2016 , datum poslední aktualizace: 8.12.2022

Pokud jste někdy slyšeli název Paulinie nápojná, pravděpodobně jste si pomysleli, že vám na první dobrou možná vůbec nic neříká. Když vám ale prozradíme, že jde o guaranu, pravděpodobně už budete doma. Víte, co vše vám může tento nakopávač nabídnout? A jaké nejlepší doplňky stravy s jejím obsahem můžete vyzkoušet?

Guarana je exotická rostlina, která je původem z Amazonie. Nejcennější jsou její plody, jejichž velikost je podobná, jako je velikost kávových bobů. Z těchto plodů se vyrábí prášek, který se používá v potravinářském průmyslu. Hojné využití má i v doplňcích stravy, které jsou známé pro své stimulační účinky.

Kromě jiného, guarana vám může nabídnout pořádnou nálož antioxidantů, podporu koncentrace, podporu učení, podporu redukce hmotnosti, podporu normálního stavu pokožky a mnoho dalších, včetně mírně anestetických účinků, které mohou zmírňovat pocit bolesti.

Vzhledem k tomu, že je dobře snášena, nejčastěji po guaraně sahají studenti, kteří se potřebují v krátkém čase připravit na důležité zkoušky. Využít ji mohou i lidé, kteří trpí na únavu a mentálně pracující jedinci. Mezi vedlejší účinky, které se mohou po jejím použití přechodně vyskytnout, patří nespavost a nervozita, z toho důvodu byste se měli držet doporučeného dávkování a neměli byste si ji brát krátce před spaním.

Nyní se podíváme na to, jaké TOP doplňky stravy s obsahem guarany jsou na našem trhu k dostání.

Walmark Guarana

Guarana tablety TOP 7 [recenze]: Jaké mají účinky?

Walmark je oblíbený výrobce doplňků stravy, které se orientují na různé segmenty zdraví. Ve svém portfoliu má i doplněk stravy s guaranou, který uživatelům nabízí prvotřídní kvalitu za dostupnou cenu. V jednom balení najdete 90 kapslí. Co se týče jeho ceny, vychází na necelých 300,-. Jedna denní dávka může činit 2-4 tablety, které se hodí užít ještě před snídaní, nebo před jiným jídlem dne. Jedno balení vám tedy vyjde na 22-45 dní. (Za předpokladu, že byste chtěli guaranu užívat denně.)

Kromě toho, že vám tento doplněk stravy nabídne duševní a fyzickou bdělost, také se hodí pro podporu imunitního systému.

Allnature guarana bylinné kapky

Guarana tablety TOP 7 [recenze]: Jaké mají účinky?

Možná patříte k lidem, kterým vždycky dělalo problém polykání kapslí. V takovém případě by vám mohl víc vyhovovat doplněk stravy ve formě bylinných kapek z guarany, který má v portfoliu značka Allnature. Obsah balení je 50 ml, cena pak vychází na 139,-. V případě, že budete mít štěstí na slevu, můžete ho sehnat i pod 100,-.

Dospělí a děti od 12 let mohou užívat 15-30 kapek třikrát denně. Pokud užijete víc, mohly by se u vás objevit nežádoucí účinky, nejčastěji pak nespavost. Kromě únavy vám může tato tinktura nabídnout i afrodiziakální účinky, takže ji stojí za to vyzkoušet.

Guaranaplus Guarana + Maca

Guarana tablety TOP 7 [recenze]: Jaké mají účinky?

V poslední době je hodně populární kombinovat mezi sebou nejrůznější bylinky. Tento trend se nevyhnul ani guaraně. Pokud máte zájem o opravdu ohnivou kombinaci, vyzkoušejte doplněk stravy Guarana + Maca od Guaranaplus, ve kterém je 100 kapslí. Guarana vám kromě podpory imunity nabídne i zvýšení hladiny energie. Maca se zase považuje za oblíbené afrodiziakum, které podporuje chuť na sex, vytrvalost a fyzické a duševní zdraví. Jde tedy o perfektní kombinaci, která bude vyhovovat náročným.

Cena tohoto doplňku stravy je z pochopitelného důvodu trochu vyšší, za jedno balení dáte kolem 300,-. Co se týče užívání, měli byste brát dvě kapsle dvakrát denně (po jídle).

MedPharma Ginkgo-biloba + Guarana

Guarana tablety TOP 7 [recenze]: Jaké mají účinky?

U kombinování několika bylinek ještě zůstaneme, tentokrát se ale zaměříme na značku MedPharma, která má v nabídce doplněk stravy s ginkgo-bilobou a guaranou. Ginkgo-biloba se spojuje s lepším prokrvením organismu, s podporou mozku, nervové soustavy a svalů. Guarana zase nabízí dodatečnou energetickou a mentální stimulaci.

V jednom balení najdete 60 tablet + několik tablet zdarma. (V tomto případě 7.) Jedno by vám tedy mělo vystačit na 2 měsíce. Denně se navíc užívá pouze jedna tableta, takže nemusíte myslet na to, že si máte vzít v průběhu času nějakou další.

Naturalis Energie & Paměť BIO

Guarana tablety TOP 7 [recenze]: Jaké mají účinky?

Komu se zdá být polykání tablet málo osobní, ale raději si užije pohodové chvíle s šálkem dobrého čaje, tomu se bude líbit doplněk stravy Naturalis Energie & Paměť BIO, který mu tento sen celkem snadno splní. V tomto čaji kromě guarany objevíte i ašvagandu a ženšen. Doporučená dávka je jeden až dva nápoje denně. Jedno balení obsahuje 70 g čajové směsi, takže by vám mělo vydržet po dobu 35-70 dní. (V závislosti na četnosti přípravy nápoje.)

Cena tohoto čaje je velice příznivá, jedna (z našeho pohledu) vizuálně atraktivní nádoba vás vyjde na 224,-.

Kitl Životabudič

Guarana tablety TOP 7 [recenze]: Jaké mají účinky?

Málokdo ví, že Kitl byl český lidový léčitel, který se specializoval na znalost bylinek a jejich využití. V současné době na jeho znalosti navazuje značka Kitl, která má v sortimentu doplněk stravy Životabudič, který obsahuje komplex několika bylin. (Guarana, sibiřský ženšen, jahodník lesní a kotvičník zemní.) Tento sirup se pije nejčastěji po ránu, kdy ho užijete 40 ml. V jednom balení se pak nachází celkem 500 ml sirupu. Vzhledem k formě by se měly jeho účinky projevit od 5 minut, jejich působení by mělo přetrvat po dobu následujících 4 hodin. Cena tohoto sirupu je příznivá, jedno balení vás vyjde na 197,-.

Vitalvibe guarana prášek BIO

Guarana tablety TOP 7 [recenze]: Jaké mají účinky?

Kdo je naopak při užívání bylinných doplňků stravy spíše konzervativní, tomu doporučíme doplněk stravy s guaranou ve formě prášku, který vyrábí Vitalvibe. Jelikož v něm není žádná další přísada, můžete si vychutnat čisté účinky této amazonské rostliny. Obsah balení je 125 g a doporučené dávkování je 0,5 až 1 g guarany jednou až dvakrát denně. (Prášek lze rozmíchat ve vodě.) Jedno balení vám tedy vydrží po dobu 63-125 dní. Cena je vyšší, pohybuje se kolem 300,- za jedno balení, na druhou stranu, za kvalitu je vhodné si připlatit.

Už jste některý z těchto doplňků stravy vyzkoušeli?

Mohlo by vás zajímat:  Koktejly na hubnutí pomohou s novoročním předsevzetím!

Zdroje informací

https://cs.wikipedia.org/wiki/Paulinie_nápojná – Paulinie nápojná (česky)

https://www.healthline.com/nutrition/guarana-benefits – 12 benefitů guarany (anglicky)

 

Štítky: , , , , , ,

Podobné články

od
Zdraví máme jen jedno. Proto je důležité znát své tělo a věnovat se prevenci. Alespoň to je moje nepsané krédo, kterým se pokouším řídit každý den. Také je to přístup, který se snažím dostat do každého jednoho článku. Věřím, že alespoň jednoho z vás motivuje k tomu, aby se k sobě choval s větším respektem.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení