Kvalitní ovoce a zelenina vám zajistí, že budete fit!

Ovoce, A
Zveřejněno: 2.4.2017 , datum poslední aktualizace: 4.4.2017

Když se budete zkoušet dohledat, co jíst, abyste byli zdraví a fit, určitě narazíte na rady ohledně zařazení ovoce a zeleniny do každodenního jídelníčku. I přední výživový poradci a lékaři doporučují jíst ovoce a zeleninu ke každému jídlu – k snídani stačí jedno jablko, ke svačině banán, k obědu hrstku rajčat, ke svačině jednu mrkev, k večeři potom třeba dušenou brokolici. Společně s kouskem masa či s hrstkou oříšků tvoří uvedené příklady ovoce a zeleniny zdraví a vitální jídelníček.

Neměli byste však jíst jen tak nějaké produkty, které lze sehnat v každém obchodě. Ne vždy je totiž kladen důraz na kvalitu a čerstvost, ta je ovšem klíčová. V supermarketech jsou totiž produkty, které se k vám na stůl nikdy nemohou dostat čerstvé. V zemích po celém světě se totiž ovoce i zelenina sbírá mnohdy ještě před tím, než úplně dozrají. Všechny živiny, které by měly čerpat z půdy, sluníčka ještě několik dní nebo týdnů, ztrácí kvůli následnému skladování a cestování v chladících boxech. Nemluvě o tom, že jsou mnohdy používány postřiky, aby byl zajištěn lesk a barva všech kousků.

Kvalita vs. kvantita

Když si budete vybírat ovoce a zeleninu v supermarketech, vždy se zkuste zaměřit na ty nejlepší kousky, které v té jedné velké kupě pomerančů, rajčat, jablek nebo třeba cuket jen můžete najít. Kvalitní kousky by neměly být mechanicky poškozeny, dbejte na označení země původu, u mnoha druhů ovoce jsou potom uvedeny jakosti. Nekupujte to první, na co narazíte!

Nechcete-li si lámat hlavu s tím, abyste měli ve svém jídelníčku opravdu to nejkvalitnější, ovoce a zelenina lze pořídit i jinde!

Ovoce a zelenina české kvality

Velkoobchod ovoce a zeleniny Šandera, s.r.o., působí na českém trhu již dvě desítky let. Je známá jako zásobovací služba čerstvého ovoce a zeleniny do restaurací, škol, jídelen, cateringových společností po Praze a okolí.

Mohlo by vás zajímat:  Oslaďte si léto meruňkovým kompotem

V současné době disponuje společnost jednou z nejmodernějších hal pro ovoce a zeleninu u nás. Potraviny se skladují za přísných opatření, aby se zamezilo ztrátě kvality. Kromě toho produkuje společnost svoji zeleninu.

ovoce a zelenina

Chřestová sezóna

Jedním z druhů zeleniny, kterým se společnost Šandera, s.r.o., opravu může pyšnit, je český chřest. Už v polovině dubna by měla být první sklizeň chřestu, lahůdkové zeleniny, se kterou můžete skvěle nastartovat svoje tělo a připravit jej na jaro a léto. Chřest vás skvěle osvěží a dodá vám spoustu prospěšných látek. Chřest můžete přidat do salátů, lze jej jíst čerstvý i tepelně upravený.

Ovoce a zelenina pro každého

Provozujete-li nějaké zařízení, kde podáváte ovoce a zeleninu, neváhejte a kontaktujte velkoobchod ovoce a zeleniny, který vám zajistí ovoce a zeleninu, která je čerství, kvalitní a tělu doopravdy prospěšná. Jste-li obyčejný zákazník, který jen chce jíst zdravé, nevadí! Není nutné nakoupit sto kilo ovoce či zeleniny! Stačí udělat objednávku nad 300 Kč a bedýnka zdraví vám přijde až domů!

Štítky:

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení