Superpotraviny – potraviny, které uzdravují

Superpotraviny

Ne nadarmo se říká “Nechť je vám vaše jídlo medicínou a medicína jídlem”. V téhle větě je zakořeněná hluboká pravda a lidé, kteří myslí na své zdraví, se touto myšlenkou intuitivně řídí.

V době, kdy je pro nás tak obtížné najít v obchodních řetězcích kvalitní potraviny, které by pro nás skutečně mohly být také lékem, musíme se naučit vybírat nejen samotné kvalitní potraviny a doplňky stravy, ale také dodavatele, kterým skutečně záleží na kvalitě.

V poslední době nám trh nabízí tzv. superpotraviny, které jsou považovány za potraviny budoucnosti.

Superpotraviny jsou takové potraviny, které dodávají našemu tělu potřebné množství vitaminů, minerálních látek a současně také dostatek stopových prvků.

Všechny tyto látky jsou pro zdraví našeho organismu zcela nepostradatelné. Při nedostatku těchto látek naše tělo strádá. Strádá-li tělo dlouhodobě, projeví se to zhoršením našeho zdravotního stavu.

Všechny tyto látky dodáváme tělu prostřednictvím konzumovaných potravin. V případě, že zdravou stravu šidíme, negativně tím ovlivňujeme naše zdraví. Výrobci potravinových doplňků si uvědomují jak těžké je pro běžného člověka pokrýt potřebu našeho těla po těchto látkách. Proto přichází na trh s tzv. přírodními superpotravinami.

Mezi nejznámější a nejlepší přírodní superpotraviny se řadí jednoznačně:

  • Mladý ječmen
  • Chlorella
  • Cordyceps
  • Goji
  • Arganový olej

Pojďme si tedy výše zmíněné superpotraviny blíže představit.

Mladý ječmen

Mladý ječmen je doslova znovuobjeveným přírodním zázrakem. Dodává našemu tělu nejen novou životní sílu a vitalitu, ale současně má vliv na naši dobrou náladu. Mladý ječmen má pozitivní vliv na trávicí ústrojí, které zbavuje nežádoucích látek. Mladý ječmen posiluje kardiovaskulární systém a je vhodný také pro lidi s cukrovkou.

Chlorella

Chlorella si již na českém trhu našla své místo. Chlorella nejenže posiluje imunitní systém, ale má také příznivý vliv na trávicí systém díky podpoře růstu prospěšných baktérií. Chlorella rovněž snižuje hladinu cholesterolu, vysoký krevní tlak a stejně jako mladý ječmen, tak i chlorella pomáhá při léčbě cukrovky.

Mohlo by vás zajímat:  Oleje - které jsou zdravé?

Cordyceps

Cordyceps je velmi vzácná houba, které si velmi považují především v tradiční čínské medicíně. Cordyceps je přírodní antibiotikum, které nijak nenarušuje střevní mikroflóru. Je vhodným přípravkem při léčbě zánětů močového ústrojí, průdušek a plísňových kožních nemocí. Lidé trpící astmatem a bronchitidou si tuto zázračnou houbu nemohou vynachválit. Cordyceps se doporučuje také lidem, kteří se léčí s rakovinou.

Goji

Goji je také “zlato” v tradiční čínské medicíně. Goji je silným antioxidantem, který je doporučován jako prevence před rakovinovým onemocněním. Goji má pozitivní vliv na psychiku lidí, proto pomáhá zmírňovat depresivní a úzkostné stavy.

Arganový olej

Arganový olej se řadí mezi nejvzácnější oleje na světě. Především ženy oceňují jeho skvělé účinky při snaze oddálit důkazy o jejich věku. Arganový olej působí proti vráskám, vypíná pleť a současně jí dodává potřebnou výživu. Arganový olej má také skvělé výsledky při odstraňování striíí, jizev po akné atp. Mnoho žen také pocítilo příznivý vliv arganového oleje na kvalitě vlasů a nehtů.

Výrobce těchto superpotravin (Puntura) si zakládá nejen na kvalitních surovinách, ale také na způsobu jejich zpracování, díky kterému zůstávají všechny potřebné látky a živiny zachovány. Produkty jsou dodávány v kvalitním obalu z tmavého skla, aby nedocházelo ke znehodnocování účinných látek. Produkty můžete zakoupit prostřednictvím internetového obchodu nebo obchodních zástupců.

Štítky: ,

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ohodnoťte tento článek
0 sdílení