Úrazové pojištění opomíná stále velké procento lidí, přitom rizika číhají na každém kroku. Ano, před úrazem vás pojištění neuchrání, ale finanční pomoc se v těchto případech hodí. Vždyť nemusíte vykonávat rizikové sporty ani povolání, aby vám život zkomplikovaly následky úrazu. Ač se jedná jen o období rekonvalescence nebo důsledky závažnějšího zranění, které může mít i trvalé následky, váš rozpočet a pohoda jsou vždy výrazně zasaženy.
Obsah článku
Kdo by si měl uzavřít úrazové pojištění?
Odpověď je velmi jednoduchá, úrazové pojištění by měl mít každý. Nezbytností by však mělo být pro lidi se závazky, které tyto události zasáhnou nejvýrazněji. S úrazovým pojištěním se pak často zapomíná i v době mateřské dovolené. Samozřejmě, že v tomto období se hodí každá koruna, ale statisticky dochází k největšímu procentu úrazů právě v domácnosti. To také vede k tomu, že osoby v domácnosti platí při stejných pojistných limitech vyšší pojistné než pracovníci napříč mnoha sektory.
Úrazové pojištění je tak opravdu vhodné pro každého, a to včetně vašich dětí, protože i péče o ně, návštěvy lékařů, ale i případný nákup zdravotnických pomůcek či nadstandardní péče výrazně zatíží vaši peněženku.
Rozdíly mezi životním a úrazovým pojištěním
Mnoho lidí nad uzavřením úrazového pojištění neuvažuje už jen z toho důvodu, že má přeci uzavřené životní pojištění. Pokud mají dobře ošetřená rizika, která souvisí s úrazem mají vlastně pravdu.
Úrazové a životní pojištění jsou dva odlišné produkty a každý z nich má jiné výhody, obecně však platí, že životní pojištění nabízí komplexnější balíčky, ale je potřeba si opravdu prověřit, která rizika zahrnuje právě vaše smlouva.
Životní pojištění totiž pokrývá nemoci, ale i úrazy, avšak je podstatně dražší a používá se zejména ve spojení s rezervotvornými produkty.
Úrazové pojištění pokrývá stejná rizika jako životní pojištění, ale jen v situacích, kdy pojistná událost vznikla následkem úrazu. To se samozřejmě odráží i na ceně tohoto pojištění, která je výrazně nižší než u životního pojištění. Úrazové pojištění by tak mělo být základem pro každého, kdo ještě životní pojištění uzavřené nemá, ale hlavně pro vaše děti. Na rozdíl od životního pojištění, si mohou úrazové pojištění sjednat i senioři až do 85 let.
Vhodné je naopak pamatovat, na skutečnost, že úrazové ani životní pojištění nekryjí třeba úrazy při lyžování, které je považováno za rizikové a je tak nutné zvážit různá připojištění.
Která rizika tedy pokrývá úrazové pojištění
- Smrt úrazem
- Tělesné poškození a i
- nvalidita následkem úrazu
- Trvalé následky úrazu
- Denní odškodné při úrazu po nezbytně dlouhou dobu léčení
- Pobyt v nemocnici následkem úrazu
Jak na úrazovém pojištění ušetřit?
V současné době se pohybuje pojistné u úrazového pojištění ve velmi rozumných výších. Abyste však ušetřili i při stejné kvalitě pojistného produktu je vhodné se poohlédnout po online srovnávačích. Kalkulačka úrazového pojištění vám na základě vámi vyplněných údajů najde různé produkty od rozličných pojišťoven na trhu. Díky tomu můžete hned ušetřit každoročně nemalé peníze.
Výhodné je zároveň úrazové pojištění uzavřít online a s roční platbou pojistného. Díky uzavření online není výše pojistného zatížena vysokou provizí pro pojišťovacího poradce. S roční platbou pojistného se pak často pojí určitá procentuální sleva. Oba tyto kroky mohou opět ušetřit úsporu i několik set korun ročně.