Econea [recenze]: Jedná se o greenwashing, či nikoliv?

pexels-ready-made-3850512
Zveřejněno: 26.12.2022 , datum poslední aktualizace: 30.1.2023

Greenwashing je termín, se kterým se v poslední době setkáváme častěji, ale málokdo tuší, o co vlastně jde. Jde o taktiku společností, které se snaží prezentovat “zeleně”, i když ve skutečnosti takové moc nejsou. Je to však případ e-shopu s ekologickými produkty Econea? Na to si posvítíme v našem dnešním článku.

Ekologie je téma, kterým se už dávno nezabývají jen aktivisté, kteří se přivazují ke stromům. Zelený životní styl se čím dál tím častěji prosazuje i v obyčejných českých domácnostech, kterým není lhostejný osud naší planety. Krok kupředu je navíc poměrně jednoduchý, začít můžete například správným dělením odpadu, jeho recyklací, kompostováním, šetřením vodou a elektrickou energií. (Kdo si troufá, ten může zkusit předcházet plýtvání potravinami.)

Pokud nejste v této věci úplnými nováčky a chtěli byste toho dělat pro sebe i pro planetu trochu víc, nejspíš zabrousíte do kategorie šetrného praní, úklidu, zkrášlování a podobně. Jelikož hledání nejlepších alternativ ke klasickým přípravkům dá celkem zabrat, dobrou volbou bude nákup na e-shopu, který sdružuje vše potřebné na jednom místě.

Co přesně vám může e-shop Econea nabídnout? A jak jeho sortiment a služby hodnotí zákazníci, kteří naskočili na zelenou vlnu?

O Econea

Econea [recenze]: Jedná se o greenwashing, či nikoliv?

Econea je jeden z největších zeleně smýšlejících obchodů, který v Česku máme. Díky tomu pomáhá odporovat častému povzdechnutí, že jenom jeden člověk nemá šanci něco změnit. Nabízí tedy výrobky pro běžnou denní potřebu, které dovedou změnit systém odspoda.

V sortimentu Econea najdete přírodní dekorativní kosmetiku, eko drogerii, přírodní kosmetiku pro osobní a ústní hygienu, zubní kartáčky, výrobky pro zdraví, doplňky stravy, intimní hygienické potřeby, výrobky pro maminky a děti, ekologické láhve a termosky, výrobky pro nakupování bez obalu, ekologické přípravky do domácnosti, potřeby pro uchovávání potravin a mnoho dalších, včetně přírodních opalovacích prostředků, výrobků pro domácí mazlíčky atd.

Mezi hlavní výhody nákupu na Econea patří:

  • Nulový greenwashing
  • Prodej výrobků, které nebyly testovány na zvířatech
  • Balení balíků zero waste formou
  • Podpora lokálních výrobců a značek

Vzhledem k tomu, že Econea v minulosti získala cenu SHOPROKU 2021 (Cena Heuréky, Vítěz) a SHOPROKU 2021 (Cena Udržitelného e-shopu, Vítěz), domníváme se, že se nemusíte nákupu na tomto e-shopu ani trochu bát.

Velkoobchod a nabídka pro firmy

Econea [recenze]: Jedná se o greenwashing, či nikoliv?

I když se e-shop Econea primárně zaměřuje na prodej výrobků koncovým zákazníkům, ke slovu tu přijde i velkoobchod a nabídka pro firmy. V nabídce pro firmy se dozvíte důležité informace o tom, jak můžete udělat své podnikání o trochu zelenější. Jelikož společnosti mohou mít při úklidu specifické potřeby, na této podstránce najdete výběr nejužitečnějších a nejvhodnějších značek, které mohou mít ve svém sortimentu přesně to, co budete při úklidu potřebovat. Kromě stručných informací je u každé firmy odkaz na stránku a výčet certifikátů, kterými jejich výrobky disponují.

Econea je zároveň distributorem širokého spektra značek, o jejichž prodej můžete mít zájem ve svém kamenném obchodě, či e-shopu. Econea vám nabídne jejich kompletní výčet, takže před navázáním velkoobchodní spolupráce budete mít přehled o tom, na co se která značka orientuje a jaké jsou další možnosti při rozšiřování sortimentu.

Doprava a platba

Econea [recenze]: Jedná se o greenwashing, či nikoliv?

Když se znovu vrátíme ke koncovým zákazníkům, pravděpodobně vás bude zajímat, jaké jsou dostupné platební metody a metody dopravy. Dopravu si můžete zvolit prostřednictvím GLS, České pošty, Zásilkovny a PPL. U plateb se nejčastěji používá platební brána GoPay, bankovní převod a dobírka.

Zkušenosti zákazníků

V neposlední řadě se mrkneme na to, co o nákupu na e-shopu Econea říkají lidé, kteří se do něj rozhodli vložit svoji důvěru. Byli s ním spokojení?

Nakupující nejčastěji říkají, že:

  • Se jim líbí zákaznický přístup
  • Econea rychle dodává objednané zboží
  • Jde o spolehlivý obchod
  • Objednané zboží je kvalitní
  • Je možné objednat i výrobky pro vegany
  • Zde nakupují opakovaně

Vzhledem k tomu, že e-shop Econea má na velkých srovnávačích zboží 99 a 100 % bodů, domníváme se, že spokojenost s objednávkou a nákupem bude v tomto případě prakticky jistota.

 

 

Mohlo by vás zajímat:  Co stimulovat před tréninkem?

Také na e-shopu Econea nakupujete? Pokud ano, jaký je váš nejoblíbenější výrobek?

Štítky: , , , , , ,

Podobné články

od
Zdraví máme jen jedno. Proto je důležité znát své tělo a věnovat se prevenci. Alespoň to je moje nepsané krédo, kterým se pokouším řídit každý den. Také je to přístup, který se snažím dostat do každého jednoho článku. Věřím, že alespoň jednoho z vás motivuje k tomu, aby se k sobě choval s větším respektem.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení