Elektrické invalidní vozíky přináší větší samostatnost

Invalidní
Zveřejněno: 1.2.2016 , datum poslední aktualizace: 18.2.2017

Elektrické invalidní vozíky jsou určeny nejen pro zlepšení pohybu seniorů, ale i tělesně handicapovaných a nemohoucích osob. Nicméně i pro ně je samostatnost jednou z nejdůležitějších věcí, které chtějí v životě dosáhnout. Používání invalidního vozíku jim k tomu může dopomoci. Elektrický invalidní vozík je dokonce možné používat i při omezení pohyblivosti a citlivosti dolních končetin.

Velkou výhodou elektrického invalidní vozíku je to, že na rozdíl od běžného vozíku nevyžaduje při  činnostech jako je nákup, návštěva známého nebo procházka přítomnost asistenční osoby. Uživatel si tak v klidu může obstarat nákup, udělat si výlet do parku nebo navštívit známé.

Ovládání elektrického vozíku se provádí kolébkovým systémem páček umístěných ve většině případů na řidítkách. Takto vytvořené ovládání není nikterak fyzicky náročné. Sedadlo, opěrky i řídítka jsou plně nastavitelné tak, aby bylo dosaženo maximálního komfortu uživatele. Všechny druhy invalidních vozíků mají pro větší stabilitu v zadní části dvě kola.

Elektrické invalidní vozíky přináší větší samostatnost

 

S invalidním vozíkem i do přírody

S elektrickým vozíkem můžete vyrazit nejen do města, ale i do přírody. Do města jsou sice vhodnější menší modely, se kterými se dá najíždět i do do autobusů městské hromadné dopravy, ale pokud žijete v menším městě nebo blízko přírody jsou na výběr i takové invalidní vozíky, jež je možné využít na cestu mimo město. Například invalidní vozík Afikim Breeze S4 si dokáže poradit i s kopcem, se stoupáním až 21 stupňů. Jeho maximální rychlost pak je 15 km/hodinu a dojezd až 50 km.

Kde koupit invalidní vozík?

Skvělý internetový obchod pro koupi invalidního vozíku nebo skútru je vozikyprozivot.cz. Jedná se o zavedeného a ověřeného prodejce s kvalitním servisním a technickým zázemím po celé České republice a s dopravou a zaškolením zdarma.

Mohlo by vás zajímat:  Sklenička vína může být jak medicína

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení