Fakta o klíšťatech

Klíště
Zveřejněno: 26.7.2010 , datum poslední aktualizace: 16.2.2017

Nedávno jsme publikovali článek o klíšťatech a o tom, jaké nebezpečí nám hrozí při manipulaci s nimi. V dnešním článku si povíme pár základních fakt, které možná víte, a možná také ne.

Nechte se očkovat!

Jestliže jste se doposud nenechali očkovat proti klíšťové encefalitidě, ještě není pozdě. Vlastně není pozdě nikdy. Naočkovat se můžete během celého roku. Nejlepší období pro očkování je sice zima, ale pokud jste to nestihli, můžete se nechat naočkovat i nyní. Pro bližší informace se zeptejte svého lékaře. Rozhodně své očkování neodkládejte. Chráněni očkováním budete totiž až po dvou týdnech od druhé očkovací dávky.

Neberte je do rukou!

Mějte, prosím, na paměti, že klíšťata není vhodné brát do holých rukou. Snažte se mít vždy po ruce rukavice. Nakazit se klíšťovou encefalitidou je velmi snadné a stačí k tomu malá nepozornost. Sliny od klíštěte a záděr u nehtu a je to tady! Takže pozor!

Odstraňte ho co nejdříve

Snažte se klíště odstranit z kůže co nejdříve po objevení. Abyste snížili riziko klíšťové encefalitidy je nutné co nejdříve zabránit proudění infekce ze slin klíštěte do těla. Bližší informace o vytahování klíšťat naleznete ve článku Jak na klíšťata

Mohlo by vás zajímat:  Deprese už nejsou tabu: Jak je řešit?
Štítky:

Podobné články

od
Zdravá strava, pohyb a odpočinek. To vše potřebujete k tomu, abyste se cítili lépe. Mám ráda přírodu, bylinky a čerstvý vzduch. Snažím se poznávat své tělo a zjišťovat, co na něj funguje. Preferuji alternativní medicínu. A o tom všem s chutí píši.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení