Jak zhubnout na břiše

Břicho, Hubnutí
Zveřejněno: 20.3.2013 , datum poslední aktualizace: 17.2.2017

Oblast břicha je z hlediska hubnutí vždy velmi problematická a mnoho lidí má problém zhubnout nadbytečná kila právě z této části těla. Následující článek sice není detailním návodem jak shodit nadbytečná kila, ale rozhodně tam najdete řadu obecných doporučení, které vám při hubnutí výrazně pomohou.

Hubnutí břicha, ale i hubnutí obecně má dvě základní roviny. Tou první je stravování a tou druhou je cvičení neboli pohyb.

Začněme stravou. Ze všech možných časopisů, magazínů a web portálů se na nás hrnou informace o nejnovějších 100% ověřených a 100% účinných dietách. V jedné je třeba pít více tekutin, v druhé naopak méně, v jedné se máme vyvarovat takovým potravinám, v druhé zase jiným. Avšak princip správného stravování spočívá v něčem úplně jiném. Není nejdůležitější jaké potraviny konzumujete, ale důležitý je poměr mezi příjmem a výdejem kalorií. Proto je mnohem efektivnější jíst především nízkokalorická jídla než držet drastické diety, které jsou ve většině případů spojené s tzv. jojo efektem.

 Pohyb je základ

Vhodnou stravu je však třeba doplnit i pohybem. Pokud nemáte čas na běhání nebo pravidelné posilování, zkuste pohyb zapojit i do běžných dní. Místo výtahu se pokuste vyběhnout schody, trolejbus či auto nahraďte bicyklem nebo běžte jednoduše pěšky. Ideální pro hubnutí břicha jsou ale samozřejmě cviky, při kterých zapojujete břišní svalstvo.

Mohlo by vás zajímat:  Hormony a menopauza: Jak spolu souvisí?
Štítky:

Podobné články

od
Již od roku 2010 pro vás připravujeme obsah ze světa zdraví, životního stylu, psychologie a zdravé stravy. Stovky článků, milióny čtenářů. Děkujeme za vaši přízeň.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení