Jízda na skateboardu: V čem (ne)prospívá vašemu zdraví?

josh-hild-igLQW_yY9oo-unsplash
Zveřejněno: 27.9.2019

Kdekdo by si řekl, že dobám, kdy každý druhý jezdil na skateboardu, už dávno odzvonilo. Opak je ale pravdou! Umění jízdy na „skejtu“ láká stále více lidí i dnes, proto můžeme nejen ve skateparcích, ale i na ulicích vídat čím dál více lidí, jak se prohání na prkně se čtyřmi kolečky. Napadlo by vás, že jízda na skateboardu může (ne)prospívat zdraví?

paradise_1000x1000-1000x1000

Jízda na skateboardu a vliv na zdraví

Co kdybychom vám řekli, že jízda na skateboardu prospívá našemu zdraví? Možná i vy patříte k lidem, kteří by nad takovým tvrzením nevěřícně kroutili hlavou. A přece tomu tak je! Zajímá vás, jak skateboard může prospět zdraví?

Trénujete rovnováhu a prospíváte psychice

Jízda na skateboardu má pozitivní vliv jak na fyzickou kondici, tak i na tu psychickou. Pokud jde o fyzickou stránku, musíme zmínit, že jízdou na „skejtu“ posilujete střed těla, zároveň zdokonalujete svou rovnováhu a zabrat dostanou i svaly, které musíte při jízdě zapojit do práce – od svalů na nohou, přes břišní svaly až po svaly na rukou a na zádech. Možná se to nezdá, ale jezdit na skateboardu není jen tak – člověk se mnohdy i pořádně zapotí. Pozitivní vliv má skateboard i na psychiku, kdy trávíte spoustu času venku na čerstvém vzduchu, kde se potkáváte s dalšími lidmi stejně naladěnými, jako jste vy. A to je balzám na duši.

girl-1209333_1280

Má to i stinné stránky

Ačkoli je jízda na skateboardu cool, technicky náročná a zároveň i tělo posilující, je taky velmi nebezpečná. Proto je důležité být o krok napřed před pády, které by mohly vést k nepříjemným úrazům. Rozhodně nic nezkazíte, když se pro jízdu na skateboardu patřičně připravíte a to tak, že si pořídíte kvalitní vybavení na skate. Na skateshopu Ambassadors.eu najdete stylové i kvalitní oblečení, skate boty i doplňky, díky kterým si jízdu o to více užijete a zároveň předejdete odřeninám, škrábancům, boulím i modřinám nebo zlomeninám.

Mohlo by vás zajímat:  Deprese už nejsou tabu: Jak je řešit?

Podobné články

od
Již od roku 2010 pro vás připravujeme obsah ze světa zdraví, životního stylu, psychologie a zdravé stravy. Stovky článků, milióny čtenářů. Děkujeme za vaši přízeň.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení