Jedeme kempovat! Víte, co si vzít s sebou?

pexels-andrea-piacquadio-3776845
Zveřejněno: 20.8.2020 , datum poslední aktualizace: 12.7.2021

Většina z nás si zvykla jezdit na dovolenou do hotelu, nebo do apartmánu někde v centru města. Všudypřítomný stres nás ale čím dál častěji vyhání kempovat. Dokáže však někdo, kdo je zvyklý na pohodlný život v civilizaci posoudit, co si má vzít s sebou? 

Čím větší máme stres doma a v práci, tím víc z něj chceme utéct někam pryč. Někdo to řeší tak, že odjede na tři měsíce do Vietnamu a své pracovní povinnosti plní z pláže, někdo obráží evropské památky a někdo další zase uteče na českou louku, nebo do lesa a rozhodne se kempovat.

pexels-visionpic-net-344102

I když by se mohlo na první pohled zdát, že kempování na divoko není žádná věda, pravda je taková, že po dosažení cíle můžete začít zjišťovat, jaké všechny důležité věci na kempování jste nechali doma. (Například dezinfekci, sprej proti komárům a náplast.)

Proto jsme se rozhodli udělat mini seznam kempovací výbavy, kterou byste si měli vzít s sebou. Takže, vezměte do ruky tužku s papírem a jdeme odškrtávat jednotlivé položky.

Kde budete spát?

V první řadě byste měli mít jasno v tom, kde budete spát. Pokud jste mladý pár, který má rád dobrodružství, v tom případě vám stačí odolnější spacák. Možná ale takoví nejste (a dokonce máte malé děti), takže v takovém případě investujte dostatek času a finančních prostředků do výběru stanu.

pexels-vlad-bagacian-1061640

Ten by měl být dostatečně velký, snadno postavitelný (nejprve ho zkuste sestavit na zahradě, nebo na louce) a v neposlední řadě také nepromokavý. Jelikož v přírodě bývá často zima (a to dokonce i v létě), určitě nešetřete ani na kvalitním spacáku. Ten může být určený i do velmi nízkých teplot. (Do takového by měly jít především ženy, které zimu snáší hůře.) Komfort během spaní výrazně vylepšuje i vhodná spací podložka a menší polštář.

Mohlo by vás zajímat:  Jak vyzrát na zaražené větry (prdy)? A kdy vyhledat lékaře?

Dále se vám bude hodit:

  • Baterka
  • Neotevřené balení baterií
  • Lucerna
  • Zápalky

Výbava pro slunný den

I ty největší stany mohou být poněkud stísněné, takže si do auta nezapomeňte přinést kempovací nábytek, ke kterému patří skládací židličky a stolek. Vhod vám přijde i slunečník.

Vaření 

Abyste neutráceli příliš mnoho financí za stravování venku, je určitě lepší mít s sebou náčiní pro kempové vaření. Do tašky, nebo jiného zavazadla si proto zabalte příbory, koflíky na vodu a čaj, pár kempových hrnců, pánev, nůž, škrabku na brambory, cedník, několik misek, talíře, prkénko, cestovní chladničku, cestovní vařič, láhve na vodu, utěrky, sáčky na odpad, saponát a houbičku.

Šikovné věci, které přijdou k ruce

pexels-vlad-bagacian-1061640

V té nejméně vhodné chvíli se vždycky něco pokazí. Případně přijdete do situace, která vyžaduje něco upevnit, zkrátit nebo upravit. S sebou proto mějte pumpičku, lepicí pásku, nožík, nůžky, kladívko, multi-nářadí, košťátko, lopatku a plachtu. (Pro případ, že se vám něco stane se stanem.)

Ještě něco dalšího?

pexels-jens-johnsson-66090

Abyste měli jistotu, že máte při ruce vše, co je opravdu potřeba, ujistěte se, že jste si vzali toto vybavení na kempování:

  • Repelent
  • Léky
  • Šicí potřeby
  • Drogerii
  • Powerbanku
  • Plážové potřeby (nafukovací míč a lehátko, deku, opalovací krém…)
  • Prací prostředek
  • Dostatek drobných
  • Otvírák na konzervy
  • Manikúru (pinzetou vytáhnete klíště atd.)
  • Náplast a dezinfekci
  • Tablety na čištění vody (protože jistota je jistota)

A jaké nezbytnosti si berete obvykle na kempování vy?

Štítky: , , , , , ,

Podobné články

od
Zdraví máme jen jedno. Proto je důležité znát své tělo a věnovat se prevenci. Alespoň to je moje nepsané krédo, kterým se pokouším řídit každý den. Také je to přístup, který se snažím dostat do každého jednoho článku. Věřím, že alespoň jednoho z vás motivuje k tomu, aby se k sobě choval s větším respektem.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení