Léčba krevní plazmou dokáže urychlit hojení – metoda ACP

Plazma
Zveřejněno: 28.3.2014 , datum poslední aktualizace: 17.2.2017

Metoda léčby krevní plazmou byla doposud úspěšná u pacientů, kteří si léčili poranění kloubní chrupavky, vazů a šlach. Rovněž se metoda osvědčila u pacientů trpící artrózou. 

Terapie krevní plazmou využívá přirozenou regenerační schopnost těla, která se probouzí díky růstovým faktorům, které jsou v obsažené v krvi. Pacientovi je odebrána krev, ze které je následně odstředěná plazma. Ta obsahuje krevní destičky, které obsahují právě růstové faktory. Ty příznivě ovlivňují výživu a tvorbu tkání. Tato plazma spolu se spolu s růstovými faktory aplikuje přímo do postiženého místa.

Celá tato procedura je přibližně půlhodinovou záležitostí, která se provádí ambulantně a není nutná následná hospitalizace. Než se lékaři rozhodnou pro tento způsob léčby, pošlou pacienta na rtg postižených míst, ultrazvukové vyšetření a odborné klinické vyšetření. Teprve poté lékaři zhodnotí, zda je tato metoda léčby krevní plazmou pro pacienta vhodná či nikoliv.

Metoda léčby krevní plazmou se v poslední době využívá rovněž také v těžších případech. Velmi často se používá také u pacientů, u kterých se lékaři již přiklání k endoprotéze. Počet aplikací krevní plazmy je individuální – závisí vždy na zdravotním stavu pacienta a na doporučení lékaře. U léčby poranění vazů, šlach a chrupavek se lékaři přiklání k 2 až 5 aplikacím krevní plazmy. Podání jedné dávky stojí cca 4000,- Kč.  Pacient si tuto léčbu musí hradit sám.

Mohlo by vás zajímat:  Jak zhubnout na břiše
Štítky:

Podobné články

od
Již od roku 2010 pro vás připravujeme obsah ze světa zdraví, životního stylu, psychologie a zdravé stravy. Stovky článků, milióny čtenářů. Děkujeme za vaši přízeň.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení