Pole dance dokonale vytvaruje postavu a probudí smyslnost

Pole dance dokonale vytvaruje postavu a probudí smyslnost
Zveřejněno: 12.11.2016

Tanec u tyče byl ještě donedávna spojován pouze s nočními kluby, kdy se při něm slečny k potěše přítomných pánů zbavovaly všeho oblečení. Dnes už však pole dance neznamená v první řadě striptýz, nýbrž moderní fitness metodu. Toto efektivní cvičení, které zpevní celé tělo, posílí všechny svalové skupiny a dokonale vytvaruje postavu, se v Česku objevilo v roce 2009 a od té doby se postupně rozšiřuje do tanečních a fitness studií ve velkých i menších městech.

Pole dance je pro každého, jen se odhodlat začít

Pole dance v sobě spojuje prvky různých sportů a tanců. Promítá se v něm akrobacie, gymnastika, balet, moderní, latinskoamerický i klasický tanec. Spojením všech těchto stylů vznikla sportovní disciplína, která má dokonce i své mistrovství světa a ambice zařadit se mezi olympijské sporty. To se ale týká varianty pole sport, kdy se provádí vysoce náročné akrobatické kousky. Běžné kurzy pole dance jsou určeny pro všechny zájemkyně nebo případné zájemce (ano, opravdu jsou i muži, kteří se tomu věnují, i když spíše ve variantě pole fitness nebo pole sport). Nevadí, pokud člověk nemá vypracovanou fyzičku nebo mu chybí taneční zkušenosti. Jen je potřeba vybrat si správný kurz pro začátečníky. V něm se nejdříve každý důkladně naučí základy tance u tyče, ladnou chůzi, správné předklony a záklony a jednoduché spiny (otočky kolem tyče). V pokročilejší úrovni se pak přidávají sedy a lehy na tyči a různé akrobatické prvky.

Zahoďte stud a směle do toho

K lekci pole dance toho není příliš potřeba. Cvičí se obvykle naboso, maximálně v baletních piškotech. Oblečení by mělo být co nejméně, ideálně třeba tílko a krátké legíny, později klidně jen sportovní podprsenka a kalhotky s nohavičkou. Nejde tu o návrat k erotikou zavánějícímu svlékání, nýbrž o ryze praktickou záležitost. Provedení různých cviků totiž vyžaduje přímý kontakt tyče s pokožkou, látka by klouzala. Počáteční ostych z minima oblečení by se na lekci s dobrou instruktorkou měl rychle rozptýlit v příjemné atmosféře.

Mohlo by vás zajímat:  4 cviky na hamstringy: Posilte svá stehna!

Ženskost vyplouvá na povrch

Základní pomůckou při cvičení je samozřejmě tyč, u které se provádí veškeré dění. Nejspíše se při trénincích alespoň zpočátku nevyhnete modřinám na stehnech a pažích vzniklých při kontaktu s ní, ale každá taková bolest je odměněna skvělým pocitem ze zvládnutého prvku. Pole dance nejen působí výborně na fyzickou stránku těla, ale dokonale také probouzí ženskost. Ladné pohyby dovolují nechat vyplout na povrch půvab a smyslnost, která bývá často zatlačena hluboko v nás.

Lekce pole dance snadno najdete v mnoha městech, tak není proč váhat, pokud vás tento sport zaujal. Vyzkoušejte a uvidíte, zda to bude pro vás opravdu to pravé.

Štítky: ,

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení