Proboxujte se k hezké postavě i psychické pohodě

woman-3057294_1920
Zveřejněno: 22.11.2018 , datum poslední aktualizace: 17.12.2018

Máte pár kilo navíc, potřebujete zpevnit postavu, ale posilovny vás zoufale nudí? Máte zaměstnání, ze kterého si potřebujete často vybít zlost? Pak jsou pro vás jako dělané moderní sporty, které kombinují kopy, údery a dramatickou hudbu. Co se vyplatí vyzkoušet?

Vymlaťte starosti do pytle

Pokud máte zaměstnání hodně náročné na psychiku, vyzkoušejte fit box. Lekce se odehrávají ve skupině, každý má svůj boxovací pytel a pod vedením lektora střídá kopy a údery. Celá lekce se skládá z několika různých choreografií a dynamických písniček, takže nakonec z vás bude pořádně téct, ale budete se cítit nabité energií. Na tento typ cvičení potřebujete boxerské rukavice nebo aspoň pásky na ruce, abyste se nezranily. Důležité je také oděv, který vám bude perfektně držet a legíny, které vám povolí vykopnout i hodně vysoko. Cvičí se bez bot.

kickboxing-course-1178261_1920

Mix boje a tance

Druhou možností je mix boje a tance, lekce, na kterých necvičíte s boxovacím pytlem. Kopy a údery děláte na prázdno, ale jsou součástí zajímavé choreografie na populární skladby. Celý trénink je rozdělený tak, aby každá píseň procvičovala jinou část těla, takže posilujete rovnoměrně všechny svaly, i třeba problematické tricepsy a zádové svalstvo. Na lekci Body Combatu potřebujete padnoucí oblečení, které vám nebude bránit v pohybu a hlavně skvělé boty, ve kterých vám jednotlivé poskoky a pohyby nebudou dělat obtíže.

Kick-box aerobic

Pro dámy, které mají blízko k aerobiku a chtějí zkusit něco nového, doporučujeme kick-box aerobic, kde jsou základní kroky doplněné různými kopy a údery, ale v daleko menší míře, než v případě Body Combatu. V kick-box aerobiku je ale víc poskoků, proto hlavně nezapomeňte na kvalitní sportovní podprsenku, aby vám při lekci nebylo nepříjemně.

otto-sportovní kalhoty

Stará dobrá Zumba

Mohlo by vás zajímat:  Jaký vliv má na člověka počasí

Pokud vás bojové prvky nelákají a nemáte příliš stresové zaměstnání, pozdvihnout svoji psychickou pohodu můžete například Zumbou, kombinací latinskoamerických rytmů a aerobiku. Toto cvičení není tak náročné v porovnání s výše uvedenými, ale účinně při něm spalujete tuky. Mezi jeho největší výhody patří i to, že nemusíte umět tancovat, jednotlivé prvky jsou jednoduché a po pár lekcích budete pevné v kramflecích.

Nečekejte na Nový rok

Začátek cvičení neodkládejte. I když si možná říkáte, že v předvánočním shonu nemáte čas a že to raději sfouknete spolu s novoročními předsevzetími, věřte, že pak to půjde hůř. Začít hned je lepší, aspoň také lépe odbouráte předvánoční stres a nenaberete sváteční kila. Tak s chutí do toho!

Podobné články

od
Již od roku 2010 pro vás připravujeme obsah ze světa zdraví, životního stylu, psychologie a zdravé stravy. Stovky článků, milióny čtenářů. Děkujeme za vaši přízeň.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení