Recept: Zázračná konopná mast? Jedině ta domácí

konopna-mast
Zveřejněno: 8.8.2018

Masti a vůbec kosmetika z konopí oplývají nejrůznějšími léčivými účinky. Poradí si s ekzémy, lupenkou, namoženými svaly, záněty kloubů, ale i s pohmožděninami či opary. Jak je ale možné, že konopné masti z lékáren nemají takřka žádné účinky oproti těm domácím? Přečtěte si, v čem kouzlo spočívá a jak si doma konopnou mast jednoduše vyrobit.

Mocný konopný květ

Když si konopnou mast koupíte v lékárně a váš soused si ji vyrobí po domácku, budete mu nejspíš závidět její mimořádné účinky, které budou s tou vaší nesrovnatelné. Konopné mazivo totiž dosáhne nejléčivějších účinků až díky konopnému květu, který se v mastích a většině kosmetiky z konopí z lékáren či drogerií nenachází. A to z důvodu, že jeho použití ve farmaceutickém průmyslu i lékařství zatím není povoleno. Možná narazíte na mast, která se jako z konopného květu tváří (třeba díky obrázku na etiketě), avšak ve skutečnosti jej neobsahuje.

Picture1-jakbytfit

Konopné listy sice také obsahují knaabinoidy (nejléčivější složku konopí), ale největší množství se jich ukrývá právě v samičích květech. Trumfněte tedy souseda a vyrobte si svou domácí konopnou mast, ať z blahodárných účinků konopí vytěžíte maximum.

Postup je velmi jednoduchý. Zrání masti však vyžaduje svůj čas, zpravidla 4 týdny.

Budete potřebovat:

 • 1 kg tuku
 • 100 g sušeného konopného květu a listů
 • Malý a velký hrnec a dřevěnou vařečku
 • Teploměr
 • Jemné plátno
 • Naběračku
 • Uzavíratelné sklenice či kelímky

 

 1. Základem každé masti je vazivo, tedy tuk. Použít můžete buď vepřové sádlo nebo lékařskou vazelínu, která se na výrobu konopných mastí používá nejčastěji. Vybrané vazivo poté rozpusťte ve vodní lázni, tzn. menší rendlík s tukem přijde do velkého hrnce s vodou. Teploměrem hlídejte, aby teplota vody nepřesáhla 80 stupňů Celsia).
 1. Do rozpuštěného tuku (nikoliv do vody) přisypte nadrcenou sušinu (k rozemnutí můžete použít ruce nebo klasický hmoždíř) a promíchejte vařečkou.
 1. Směs na mírném ohni takto louhujte alespoň 2 hodiny a poté odstavte a nechte ji přikrytou ztuhnout v chladné a tmavé místnosti.
 2. Po 1 týdnu proces louhování opět opakujte a mast nechte 1 měsíc „odležet“ opět v chladu a temnu.
 1. Po měsíci směs zase zahřejte ve vodní lázni, teď už naposledy, a nakonec sceďte přes jemné plátno, abyste ji zbavili všech pevných částí. Větší kousky bylinky mohou na pokožce způsobit alergickou reakci.
 1. Scezené mazivo v tekutém stavu pak pomocí naběračky nalijte do sklenic a kelímku a tadáá… máte hotovo! J
Mohlo by vás zajímat:  Zásady správného měření krevního tlaku

Pokud je mast zabarvená do zelena a má jasnou konopnou vůni, postupovali jste správně a můžete začít léčit všechny neduhy nebo věnovat několik zázračných kelímků známým či babičkám. Účinky masti záleží v první řadě na typu použité marihuany. Odlišné odrůdy semen léčebného konopí s širokou škálou účinků i využití seženete například na semena-marihuany.cz

Podobné články

od
Již od roku 2010 pro vás připravujeme obsah ze světa zdraví, životního stylu, psychologie a zdravé stravy. Stovky článků, milióny čtenářů. Děkujeme za vaši přízeň.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení