Stále dostupnější elektrokola lákají ke sportu širokou veřejnost

Profesionální fotograf
Zveřejněno: 16.5.2022 , datum poslední aktualizace: 13.7.2022

Určitě to znáte – vaše drahá polovička či váš dobrý kamarád s vámi chtějí vyrazit na fajn výlet na kole a vám se to zdá jako výborný nápad. Představujete si rovinatou krajinu, kde se můžete kochat okolím, přírodou anebo si povídat za jízdy a u toho spálit nějakou tu kalorii. Jenže výlet nakonec probíhá tak, že neustále šlapete do prudkých kopců, na kochání nezbývá čas, chuť ani energie a vy si přejete, aby byl nějaký jednodušší způsob, jak sportovat.

Máme pro vás skvělou zprávu. Elektrokolo vás uvede do světa sportu, aniž by vás stáhlo z kůže. A to i finančně, protože levná elektrokola už dávno nejsou oxymóron.

Jak funguje elektrokolo?

Elektrokolo je v podstatě klasické kolo, které vám pomáhá při šlapání elektrickým pohonem. Díky speciálním snímačům dokáže vyhodnotit jak rychle nebo jakou silou šlapete do pedálů a nabídne vám adekvátní podporu. Intenzita výpomoci má většinou několik stupňů, které můžete během jízdy libovolně měnit a v případě, že asistenci nechcete vůbec, dá se pohon zcela vypnout. Vybrat si můžete z široké škály horských, krosových, trekingových či městských nebo skládacích elektrokol.

 

Jízda na elektrokole vám dodá sebevědomí a chuť sportovat

 

Dodá vám sebevědomí a chuť sportovat

Jednou z největších výhod elektrokol je fakt, že vám dodá sebevědomí a chuť se za pohybem vůbec vydat. Díky asistenci při šlapání nebudete otráveni hned, jakmile vyrazíte na cestu a nebude vám nic bránit zvolit delší nebo náročnější trasu, které byste se jinak ze strachu z přílišného vyčerpání třeba vyhnuli. Elektrokolo se také stává nepřekonatelným pro rodiče s dětmi, kteří na své vlastní kolo ještě nemohou nebo nechtějí usednout. Díky mnoha dostupným doplňkům pro děti se rodinné cyklistické výlety stanou skutečně příjemnou zábavou pro všechny zúčastněné. Pokud se cítíte zmatení a zahlcení všemi dostupnými způsoby, jak zhubnout nebo začít sportovat, ale rádi byste vedli aktivnější život, bude elektrokolo právě pro vás. Spálíte dostatečné množství kalorií, posílíte svaly a střed těla a zlepšíte si fyzičku.

Mohlo by vás zajímat:  Hledáte novou fyzickou aktivitu? Vyzkoušejte naše tipy!

Zachránce pro všechny po úrazech či nemoci

Elektrokolo je také úžasným esem v rukávu všech, kteří jsou po úrazu či rekonvalescenci anebo například po nemoci, která oslabila tělo a imunitu. V těchto případech je mnohdy velmi složité naskočit zpět na tu správnou vlnu pohybu, abyste svůj stav opět nezhoršili. Jízda na elektrokole nezatěžuje srdce ani klouby a má pozitivní vliv na uchování normální hladiny cukru zejména u starších lidí, což otevírá brány aktivního zdravějšího životního stylu mnohem širší veřejnosti než klasické kolo.

Cenově stále dostupnější

Dávno už neplatí, že elektrokolo je výsadou horních deseti tisíc. Kvalitní kola dnes začínají již na 33 990,- Kč a můžete si je také ve většině případů pořídit na splátky. Jediným problémem tak může být dostupnost, protože jde aktuálně o velice žádané zboží, proto neváhejte a vydejte se na průzkum. Ve většině obchodů si kolo budete moci také zkusit a přesvědčit se o jejich výhodách na vlastní kůži.

Podobné články

od
Již od roku 2010 pro vás připravujeme obsah ze světa zdraví, životního stylu, psychologie a zdravé stravy. Stovky článků, milióny čtenářů. Děkujeme za vaši přízeň.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení