Ambulantní sterilizace – novinka v antikoncepcích!

Antikoncepce
Zveřejněno: 14.1.2013 , datum poslední aktualizace: 16.2.2017

Sterilizace představuje pro mnoho žen spoustu otázek. Donedávna se sterilizace prováděla pod celkovou anestezii. V dnešní době je však možné provést sterilizaci ambulantně a celý zákrok trvá jen pár minut. Sterilizace je vhodná především pro ženy, které již děti mají a další již neplánují.

Ambulantní sterilizace se provádí na základě písemné žádosti. Žadatelka musí být důkladně poučena svým ošetřujícím lékařem o samotném zákroku a rizicích. To vše se musí odehrát za přítomnosti svědka. Od tohoto poučení má žadatelka 14 dní na udělení souhlasu. Přítomnost svědka a následná lhůta na rozmyšlení má za úkol chránit lékaře před případným soudním stíháním ze strany žen.

Opravdu se po sterilizaci stanete neplodnou?

Po samotném sterilizačním zákroku je nutné ještě 3 měsíce užívat jinou antikoncepci, která zabrání nechtěnému otěhotnění. Teprve po kontrolním RTG nebo ultrazvuku se žena stává neplodnou do konce jejího života. Sterilizace je nejspolehlivější antikoncepční metoda. Její nevýhodou je fakt, že je nevratná. Rozvaha před samotným zákrokem je skutečně nesmírně důležitá. K rozhodnutí by nemělo za žádnou cenu docházet pod jakýmkoliv nátlakem či stresem.

Sterilizace a její cena

Uvažujete-li o ambulantní sterilizaci, připravte si přibližně 25 000,- Kč. Zdravotní pojišťovny tuto novou metodu zatím nehradí.

Ambulantní sterilizace se řadí k nehormonálním antikoncepcím a je vhodnou alternativou pro ženy, které již žádné další děti neplánují. Samotný zákrok trvá přibližně 10 minut. Do vejcovodů je zavedena speciální spirálka Essure, díky kterým vejcovody zarostou vlastní tkání a tím dochází k zneprůchodnění. Jedná se o neinvazivní zákrok, proto může žena po zákroku odejít ihned domů.

[yop_poll id=”15″]
Mohlo by vás zajímat:  Poprvé ke gynekologovi
Štítky:

Podobné články

od
Zdravá strava, pohyb a odpočinek. To vše potřebujete k tomu, abyste se cítili lépe. Mám ráda přírodu, bylinky a čerstvý vzduch. Snažím se poznávat své tělo a zjišťovat, co na něj funguje. Preferuji alternativní medicínu. A o tom všem s chutí píši.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení