Šokující! Odhalili jsme, že od bolesti vám pomůže Dornova metoda.

dornova-metoda
Zveřejněno: 13.11.2017

Dornova metoda je jemná manuální terapie, pomocí které jsou klouby a obratle bezpečně a přesně uváděny zpět do svých původních a správných poloh. Metoda se jmenuje po svém objeviteli Dieteru Dornovi, majiteli pily z městečka Lautrach v Německu. Ten si poškodil páteř při zvedání těžkého kmene a nemohl se narovnat. Od bolesti mu pomohl starý sedlák.

Co to je?

Dornova metoda je druh jemné manuální terapie, při které se klouby a obratle na milimetr přesně uvedou zpět do správné polohy. Otevřou brány energie a mohou lépe proudit. Volným a přirozeným pohybem a pomocí jemného tlaku palců terapeuta bez překročení prahu bolesti se uvádí vše na pravou míru. Pohyb není prováděn trhnutím a metoda bezpečná. Při napravování nesprávných poloh obratlů se daným pohybem obchází svalová ochrana a jemný tlak uvádí obratel do správné polohy bez jakýchkoliv nežádoucích vedlejších účinků.

Náprava obratlů se provádí aktivním pohybem pacienta a terapeut volným kyvadlovým pohybem houpe protější rukou či nohou dopředu a dozadu. Jemný protitlak na příslušný obratel způsobí, že kloub dosedne na správné místo. Po ošetření obratle či kloubu terapeut místo jemně hladí oběma rukama až směrem ke konci končetin nebo kostrče pro podporu volného pohybu pro uvolněné energie v organismu. Po ošetření se terapie doplňuje Breussovou masáží akupresurních bodů a páteře a prohlubuje uvolnění těla.

Dornova metoda

Příčiny nesprávných poloh

Příčinou nesprávných poloh obratlů mohou být jednak fyzické potíže jako výrony způsobené nehodami či při sportu. Může to být ale i rozdílná délka dolních končetin, zkrácení svalů, ale i pocitové problémy člověka. Léčení Dornovou metodou uvolňuje fyzické i psychické bloky a je považována i za celostní metodu léčící příznaky i samotné příčiny onemocnění.

Mohlo by vás zajímat:  Inkontinence u žen

Dornova metoda je vhodná pro všechny, co jsou jen trochu mobilní. Vyrovnává statiku těla a pomáhá od bolestí pohybového aparátu, jako jsou bolesti zad, kyčle, kolena, tenisové lokty, skolióza, rozdílná délka dolních končetin, nejde-li o vrozenou vadu. Dá se použít i při potížích s čelistmi a polykáním. Může dokonce i pomoci při bolestech hlavy, krátkozrakosti, srdeční arytmii, problémech s koncentrací u dětí, šumění v uších, křečových žilách, vysokém krevním tlaku, závratích, znecitlivění v rukou, střevních a žaludečních potížích.

Tato metoda se neprovádí při akutních zánětech, bezprostředně po operacích a při osteoporóze v pokročilém stádiu.

Cviky doma

Cvičení

Po dvou ošetřeních by se měla dostavit úleva, optimální je ošetření 1 až 2 krát týdně. V těžších případech může léčení trvat i několik měsíců. Důležitá je spolupráce pacienta, který musí doma provádět samostatná cvičení a zbavit se škodlivých návyků, jako je křížení nohou při sezení ve formě noha přes nohu a další. Cviky doma provádějte podle rady lékaře. Během léčby a po ošetření je nutné dostatečně pít a uvolněné usazeniny z kloubů a vazů úspěšně vyloučit z těla. Tělo se díky dostatečnému pitnému režimu snáze zbavuje všech svých jedů a správně detoxikuje. Svou tělesnou hmotnost vynásobte 0,03 l a dostanete množství, které máte vypít.

Tato technika využívá aktivní zaměstnání svalů pohybem, a proto lze mnohem efektivněji pracovat s pozicí kloubů. Postupem času se během několika terapeutických sezení pacient zcela zbavuje svých problémů fyzických i psychických, které jsou často úzce propojeny. Dornova metoda učí každého vzít do vlastních rukou zodpovědnost za své zdraví pomocí vědomého vyhýbání se špatným návykům a samostatným praktikováním nápravných cviků doma.

Zkušenosti

Paní Dana o své zkušenosti píše: „Mám dobré zkušenosti s Dornovou metodou. Pomohla mi znovu žít a zbavit se bolestí zad, nohou, kloubů, migrén, únavového syndromu, poruchy paměti, pozornosti i řeči, je to skoro zázrak. Mějte naději a dostanete se z toho jako já. Vše mi způsobovaly skřípnuté nervy v páteři a tím se neprokrvoval dobře mozek. Po odblokování je vše pryč. Napište mi i vy jaké máte zkušenosti s touto metodou, abychom moly poradit ostatním.“

Mohlo by vás zajímat:  Nebojte se nemocí kůže!
Štítky: ,

Podobné články

od
Píše témata o zdraví, zabývá se psychologií a probírá důležitá témata týkající se životního stylu.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení