Jak léčit plíseň nehtů na nohou

Nehty
Zveřejněno: 11.6.2015 , datum poslední aktualizace: 18.2.2017

Plíseň na nohou může mít mnoho různých příčin. Zejména nyní v létě se zvyšuje riziko, že tento nepříjemný zdravotní problém může potkat i vás. Přinášíme vám proto přehled nejčastějších efektivních způsobů léčby a poradíme také s prevencí.

Rizikové faktory vzniku plísně na nohou

Plíseň na nohou může mít mnoho různých příčin, nejčastěji je to ale naše nezodpovědné chování, které k tomuto zdravotnímu problému vede. Příčinou vzniku plísně může být zejména nyní v létě nošení neprodyšné obuvi. Nohy se totiž potí, pot zůstává na kůži a tím vzniká prostor pro množení bakterií, které jsou příčinou plísně. Nakazit se můžete i tak, že „našlápnete“ nakaženou šupinku kůže. Rizikovými místy jsou v tomto případě koupaliště, veřejné sprchy apod. Stačí, aby někdo z návštěvníků plíseň měl a neštěstí může být na světě. Choďte proto v takových místech výhradně v obuvi, eliminujete tím riziko, že šlápnete na šupinku kůže nakaženou plísní. Příčinou může být i neodborná pedikúra či zánět v okolí nehtů a další.

Léčba přírodní cestou

Plísně nehtů na nohou se můžete zbavit i přírodní cestou. Mezi skvělá přírodní antimykotika patří například jablečný ocet či olivový olej. Pokud jsou vaše nehty napadeny, minimálně 3x týdně potírejte postižené místa octem nebo olejem. Oba pomáhají ničit kvasinky a efektivně tak bojovat s plísní.

Když příroda nepomáhá

Pokud vám přírodní léčba nezabírá, určitě byste se měli obrátit na lékaře. Ten by vám měl předepsat mast, která pomůže. Mezi nejúčinnější patří například Canesten krém, Clotrimazol či Lamisil. Počítejte s tím, že léčba trvá až 4 týdny a je třeba přesně dodržovat doporučený postup. Pokud by byla léčba přerušena, nemůže být úspěšná. Dbejte tedy rady lékařů a pamatujte si, že čím dříve s léčbou začnete, tím dříve plíseň zmizí!

Mohlo by vás zajímat:  Mám zdravé nožičky!

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení