Nebojte se kontaktních čoček!

Kontaktní, čočka
Zveřejněno: 3.9.2010 , datum poslední aktualizace: 16.2.2017

Stojíte-li před rozhodnutím, zda začít používat kontaktní čočky, jste tady správně. Povíme si pár základních informací, které vám pomohou se rozhodnout.

Co mám čekat u kontaktologa?

Se správným výběrem kontaktních čoček se vždy poraďte se specialistou. Ten vám zkontroluje nejen váš zrak, ale poradí vám také se správným výběrem. Určitě spolu vyberete takové čočky, které budou splňovat právě vaše představy. Jak to bude probíhat? Specialista vám nejdříve vyšetří váš zrak. Poté si s vámi pohovoří o nejvhodnějším druhu kontaktních čoček. Až společně vyberete ty nejlepší pro vás, provede kontrolu, jak vám kontaktní čočky “sedí”. Naučí vás, jak se o čočky správně starat, jak si je nasadit a poté vyjmout. Dostanete pár kontaktních čoček na vyzkoušení. Po dohodnutém termínu se opět dostavíte ke specialistovi, který zkontroluje nejen usazení čoček, ale také stav povrchu vašich očí. Pokud je vše v pořádku a vy kontaktní čočky snášíte bez problému, další kontrola bude naplánovaná za 6 měsíců.

Druhy kontaktních čoček

Kontaktní čočky můžeme rozdělit do několika skupin. První rozdělení se týká účelu použití. Můžeme si zakoupit kontaktní čočky korekční, terapeutické nebo také kosmetické. Dále můžeme rozdělovat čočky dle výrobního materiálu. Zde se pak jedná o čočky hydrogelové, silikonhydrogelové nebo tvrdé čočky. A poslední skupinka rozhoduje o tom, jak dlouho budeme čočku používat. Můžeme si zakoupit čočky na jednodenní použití nebo až na roční použití.

Jaké čočky by byly pro mne nejvhodnější?

Tak přesně na tohle vám neodpoví nikdo jiný, než specialista. Proto jej neváhejte kontaktovat. Nicméně již před samotnou konzultaci s kontaktologem byste si měli ujasnit, zda chcete čočky nosit pouze výjimečně, neustále nebo zda je chcete střídat s brýlemi.

Mohlo by vás zajímat:  Kontaktní čočky inspirované lidským okem – pohodlné a skvělé řešení očích vad

Jak mám správně nasadit a vyjmout kontaktní čočku?

Tuto otázku si klade řada lidí, kteří přemýšlí nad kontaktními čočkami. Právě neznalost a strach řadu lidí od používání kontaktních čoček odrazuje. Na internetu však naleznete videa kontaktních čoček, kde se dozvíte správnou manipulaci s nimi. Nalezne tam nejen správnou péči o vaše kontaktní čočky, ale také návod, jak je správně nasadit a vyjmout a další zajímavé videa.

Nemám oční vadu, chci jen změnit barvu svých očí!

Ano, ano, spousta lidí má touhu jednou za čas udělat ze sebe někoho “jiného” nebo “hezčího”. V dnešní době je na trhu řada barevných kontaktních čoček, které vám s tím pomůžou. Stačí si jen vybrat! Můžete si zvolit různé barevné kontaktní čočky. Chcete-li si vyzkoušet, jak byste vypadala, kdybyste měla krásné modré oči, nebo naopak tmavě hnědé, nic není problém. Jdete na večírek a potřebujete ze sebe udělat upíra se vším všudy? I zde vám mohou pomoci barevné kontaktní čočky.

Nikdy nezapomeňte!

Ať se už rozhodnete pro klasické kontaktní čočky nebo pro barevné, vždy dodržujte dobu výměny. Tuto dobu nikdy neprotahujte. Barevné čočky noste pouze po dobu nezbytně nutnou a to z důvodu nízké propustnosti kyslíku. Oči jsou velmi citlivé a při nedodržování zásad používání kontaktních čoček si můžete poškodit svůj zrak.

Štítky:

Podobné články

od
Zdravá strava, pohyb a odpočinek. To vše potřebujete k tomu, abyste se cítili lépe. Mám ráda přírodu, bylinky a čerstvý vzduch. Snažím se poznávat své tělo a zjišťovat, co na něj funguje. Preferuji alternativní medicínu. A o tom všem s chutí píši.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení