Očkování proti rakovině děložního čípku

Očkování
Zveřejněno: 4.5.2010 , datum poslední aktualizace: 15.2.2017

V České republice lékaři objeví každý rok nádor na děložním hrdle u tisícovky žen a nemoci podlehne až 400 z nich. Jednou z nejznámější prevencí je kromě pravidelných gynekologických prohlídek také očkování. Vybrat si můžete ze dvou vakcín: Silgard a Cervarix. Vakcína Silgard však může chránit také proti genitálním bradavicím a před přednádorovými změnami na vulvě a vagině. Nedávné studie potvrdili, že vakcína Silgard může mít přínos pro ženy až do věku 45 let.

Mohlo by vás zajímat:  Proč nás bolí hlava
Štítky: , ,

Podobné články

od
Zdravá strava, pohyb a odpočinek. To vše potřebujete k tomu, abyste se cítili lépe. Mám ráda přírodu, bylinky a čerstvý vzduch. Snažím se poznávat své tělo a zjišťovat, co na něj funguje. Preferuji alternativní medicínu. A o tom všem s chutí píši.
Předchozí článek Další článek

Komentáře

  • alena strnadová
  • 25.4.2011
  Odpovědět

  Dobrý den,
  mohu se zeptat kam se očkuje proti rakovině děložního čípku?
  Předem děkujiza odpověd.

 1. Dobrý den, když jsem se na tohle ptala nedávno svého gynekologa, tak mi odpověděl, že se očkuje do ramene 🙂

  • jana
  • 21.7.2011
  Odpovědět

  dobry den chtěla bych se vas zeptat, byla jsem na očkovaním druhém Silgard a měla jsem afty a bolelo me v krku, má to na to očkovaní nějaky vliv ,také bych se chtěla zeptat první vakcína mě bolela ruka a ted nic.Také bych se chtela zeptat, kdy můžu otehotnet, poslední vakcínu mám mít v listopadu. děkuji Suchánkova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení