Parodontóza neškodí pouze zubům

Zubař
Zveřejněno: 10.4.2010 , datum poslední aktualizace: 15.2.2017

V posledních se letech se objevily nové poznatky o vlivu parodontózy na celkové zdraví člověka. Bakterie, které způsobují záněty dásní obsahují toxické látky, které dráždí náš imunitní systém. Tyto toxické látky se dostávají dlouhodobě a ve vysokých dávkách krevním řečištěm do celého organismu a poškozují tak vnitřní výstelku cév a tím způsobují snadnější usazování cholesterolu a adhezi (adheze- přilnavost)  krevních destiček. U pacientů, kteří mají parodontózu, byla prokázána zvýšená pravděpodobnost srdečního infarktu, mozkové mrtvice ale také byl prokázan zvýšený výskyt předčasných porodů.

Mohlo by vás zajímat:  Strašák jménem dětská kýla
Štítky:

Podobné články

od
Zdravá strava, pohyb a odpočinek. To vše potřebujete k tomu, abyste se cítili lépe. Mám ráda přírodu, bylinky a čerstvý vzduch. Snažím se poznávat své tělo a zjišťovat, co na něj funguje. Preferuji alternativní medicínu. A o tom všem s chutí píši.
Předchozí článek Další článek

Komentáře

  • Jerhotová Ivana
  • 31.10.2010
  Odpovědět

  Je mi 61 let a moji parodontozu řešíme s mým lékařem už řadu let. Mám už několik můstků, ale co mě děsí a co pan doktor neřeší, je hnis, který si denně vymačkávám z dásně vzadu u stoličky. Trvá to už druhý rok a léčba by prý byla hodně komplikovaná a připadá mi, jako by se tomuto problému vyhýbal. Myslím si ale, že to v pořádku určitě není, když je v těle trvalý hnisavý zánět, byť v tak malém rozsahu.
  Mohla byste mi říct Váš názor na tento můj problém?
  Děkuji Jerhotová.

  1. Odpověď zaslána na e-mail.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení