Potraviny škodící zubům

Potraviny, Sladké
Zveřejněno: 26.7.2010 , datum poslední aktualizace: 16.2.2017

Máte pocit, že bělost vašich zubů už není co bývala? Tvoří se vám na zubech tmavé skvrnky a máte vysokou kazivost zubů? Měli byste zase rádi zuby jako perličky? Kazivost zubů je způsobena nejen genetikou, ale také potravinami, které zubům mohou uškodit. 

Mnoho potravin škodících zubům obsahuje kyseliny, které poškozují zubní sklovinu. Pokud si potraviny, které mají vliv na kazivost zubů dopřáváte denně a nevěnujete dostatečnou péči zubní hygieně, máte jednoznačně vyšlapanou cestičku do zubní ordinace, kde necháte nejen peníze, ale také nejspíše i své zuby.

Potraviny, které škodí zubům nejvíce

A které že to potraviny škodí zubům nejvíce? Jak jsme se již zmínili výše – to nejhorší, co můžete zubům dopřát, je přemíra kyselin, které se buďto nachází v samotných produktech nebo se tvoří po jejich požití. Mezi ty nejhorší potraviny, které škodí zubům jednoznačně patří:

  • sycené limonády
  • tzv. light limonády
  • ovocné šťávy, které jsou hojně reklamovány v médiích a jsou určené především dětem
  • potraviny, které obsahují přemíru barviv
  • kolové nápoje
  • černé čaje
  • káva
  • červené víno

Pokud jste milovníky všech výše uvedených potravin, věnujte svým zubům pravidelnou a detailnější péči. Použití zubního kartáčku 3 x denně, nejlépe po každém požití některých z výše uvedených dobrůtek, kvalitní ústní vody a dentální nitě by mělo být naprostou samozřejmostí, pokud máte pocit, že trpíte vyšší kazivostí zubů a rádi byste se jí zbavili.

Mohlo by vás zajímat:  Alpecin šampon [recenze]: Kofein, který probudí růst vlasů?
Štítky:

Podobné články

od
Zdravá strava, pohyb a odpočinek. To vše potřebujete k tomu, abyste se cítili lépe. Mám ráda přírodu, bylinky a čerstvý vzduch. Snažím se poznávat své tělo a zjišťovat, co na něj funguje. Preferuji alternativní medicínu. A o tom všem s chutí píši.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení