Příčiny vzniku cukrovky

Cukrovka
Zveřejněno: 3.6.2014 , datum poslední aktualizace: 18.2.2017

Vznik cukrovky není v současné době ještě zcela objasněný, přesto však lékaři vypozorovali možné důvody, proč někteří jedinci touto nemocí onemocní.

Na vznik cukrovky I. typu se podílí zejména zevní faktory a genetika. Cukrovka I. typu se řadí mezi autoimunitní onemocnění, které může vyvolat virová infekce. Bohužel, tak jako u všech ostatních autoimunitních nemocí ani v tomto případě lékaři neznají vlastní příčinu onemocnění. Jedná se o civilizační chorobu, která se vyskytuje nejvíce ve vyspělých zemích, proto lze předpokládat, že se na vzniku cukrovky I. typu podílí také konzumované potraviny, životní prostředí a životní styl jedince. To vše se však v současné době bedlivě studuje a zjišťuje se, zda tomu tak skutečně je.

Stejně jako u cukrovky I. typu nejsou příčiny vzniku cukrovky II. typu zcela objasněny. Opět i zde působí genetické faktory. Dítě, které bylo počato diabetickým rodičem má 50% riziko vzniku cukrovky II. typu. Jsou-li oba rodiče potomka diabetici, pak je téměř 100% šance, že bude dítě trpět cukrovkou II. typu. U cukrovky II. typu hraje nezdravý životní styl velmi důležitou roli. Jestliže je váš životní styl nezdravý, trpíte obezitou, kouříte, žijete v dlouhodobém stresu, nedopřáváte si zdravý a přiměřený pohyb, jste kuřákem a upřednostňujete-li tučné masité pokrmy před zdravými potravinami, pak si i vy zaděláváte na vznik cukrovky.

Cukrovka II. typu bývá velmi často spojena také s vysokou hladinou tuků v krvi, kyseliny močové, obezitou a vysokým krevním tlakem.

Mohlo by vás zajímat:  Příznaky cukrovky
Štítky: ,

Podobné články

od
Již od roku 2010 pro vás připravujeme obsah ze světa zdraví, životního stylu, psychologie a zdravé stravy. Stovky článků, milióny čtenářů. Děkujeme za vaši přízeň.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení