Rady a tipy pro krásné zoubky

Zuby
Zveřejněno: 22.8.2010 , datum poslední aktualizace: 16.2.2017

Krásné a zdravé zuby jsou vaší dobrou vizitkou. A nejen to! Díky krásným zoubkům se můžete na svět kolem sebe usmívat a rozdávat tak pocit spokojenosti. Pokud máte krásné bílé zoubky, které se lesknou jako perličky, pak pro vás určitě není problémem navazování nových vztahů. Jenomže co mají dělat ti, kteří nemají takové štěstí jako vy a za svůj úsměv se stydí?

Chci mít svěží dech

Chcete-li mít svěží dech, dodržujte pár základní pravidel ústní hygieny. Prvním pravidlem je čištění jazyku. Při pravidelném čištění zubů nezapomínejte také na svůj jazyk, neboť právě na něm se uchycují bakterie, které můžou za nepříjemný dech a pachuť ve Vašich ústech. Rychlým řešením jsou žvýkačky. Vybírejte vždy žvýkačky bez cukru a pokud možno s mentolem. A samozřejmě nesmíme zapomínat na ústní vodu, kterou byste měli používat po každém jídle.

Chci mít bílé zoubky

Bílý chrup nemívají především kuřáci. Pokud i vy kouříte a chcete mít bílé zoubky, přestaňte kouřit. Kouření je nejlepší způsob, jak ze svých bílých zoubků udělat žluté zuby. Pokud si chcete doma své zoubky občasně vybělit, pak smíchejte čajovou lžičku citronové šťávy a kuchyňskou sůl. Udělejte z ní jemnou pastu a tou si poté velmi jemně čistěte ty nejžlutější místa na zubech. Buďte však opatrní, ať si neporušíte zubní sklovinu. K odstranění skvrn, které se tvoří na zubní sklovině, můžete vyzkoušet dvakrát za měsíc sodu bicarbonu. Vícekrát však neaplikujte!!!

Správné a pravidelné čištění

Zuby se čistí dvakrát denně– to je stará pravda. Ale rozhodně nic nepokazíte, když si své zoubky budete čistit po každém jídle a to alespoň 3 – 5 minut měkkým zubním kartáčkem. Pokud si zuby dokonale vyčistíte před snídaní a po snídani použijete ústní vodu, uděláte pro svůj zářivý úsměv maximum. A jak poznáte, že jsou vaše zoubky dokonale čisté? Čisté zuby jsou hladké na dotek jazykem. Nejsou ani chlupaté ani drsné.

Mohlo by vás zajímat:  Časté příčiny bolesti uší

Zubní kámen a zabarvení

K udržení bílých zubů je potřebné, abyste se zbavili bakterií, které způsobují zabarvení zubů. K zabarvení zubů dochází při konzumaci určitých jídel a nápojů. Hlídejte si “tmavé” nápoje a jídlo. Nikdo neříká, že si kávu nesmíte už nikdy dopřát, ale po konzumaci si vypláchněte ústa čistou vodou nebo si vyčistěte zuby a nebo použijte alespoň žvýkačku.

Dásně

Nejlepší prevencí pro onemocnění dásní je správná a důkladná ústní hygiena. Kromě zubního kartáčku je důležité také používaní i ostatních pomůcek – dentální nit, mezizubní kartáček apod. V případech zánětu dásní se doporučuje používat k čištění zubní gely a ústní vody, které velmi účinně zneškodní bakterie, viry a kvasinky.

Co můžete vyzkoušet?

Ideální péči o ústní dutinu vám zaručí Zubní gel Microsilver, který řeší 3 problémy zároveň.  Tento gel chrání nejen proti zubnímu kazu a plaku, ale také je velice účinný při zápachu z úst, za které mohou mikroorganismy v ústní dutině, v hrdle, mezizubních prostorech a také na jazyku. Gel se používá 2x denně. Působí antibakteriálně a napomáhá regulaci a stabilizaci prostředí ústní dutiny. Neobsahuje žádné parabeny, barviva a syntetické parfemace.

Štítky:

Podobné články

od
Zdravá strava, pohyb a odpočinek. To vše potřebujete k tomu, abyste se cítili lépe. Mám ráda přírodu, bylinky a čerstvý vzduch. Snažím se poznávat své tělo a zjišťovat, co na něj funguje. Preferuji alternativní medicínu. A o tom všem s chutí píši.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení