Nadýmání miminek – jak pomoci bez léků

Miminko
Zveřejněno: 18.4.2010 , datum poslední aktualizace: 15.2.2017

Je pátek večer a naše miminko začne plakat, začne se kroutit, natahovat nožičky a občas zrudne, protože tlačí, aby si ulevilo od bolesti. A my víme, že se jedná o nadýmání a lékárny jsou už všechny zavřené. Jak si tedy poradit?

Zásobte se bylinkami

Nenahraditelný pomocník, kterého bychom měli mít vždy doma, víme-li, že naše miminko často trápí větříky je bylinný fenyklový čaj. Ten je dobré mít vždy doma. Další účinné čajíky můžeme udělat ze směsi z fenyklu, kmínu a anýzu. Na tříměsíční koliku spousta maminek používá jihoafrický čaj roibos.

Když nemáte bylinky

Ale co když přece jen nemáme ani tyto bylinky? Co pak? Maminky často používají při nadýmání a zácpě u svých dítek jemnou masáž bříška. Maminčina ruka musí být však zahřátá a masírujeme ve směru hodinových ručiček. Touto masáží povzbudíte činnost střev a prokrvení. Uvolníte také napětí a nahromaděné větříky. Trpí-li vaše miminko také zácpou, je dobré tuto masáž provádět s ricinovým olejem, který můžete použít také na noční obklad.

Mohlo by vás zajímat:  Vliv štítné žlázy na těhotenství a plod
Štítky:

Podobné články

od
Zdravá strava, pohyb a odpočinek. To vše potřebujete k tomu, abyste se cítili lépe. Mám ráda přírodu, bylinky a čerstvý vzduch. Snažím se poznávat své tělo a zjišťovat, co na něj funguje. Preferuji alternativní medicínu. A o tom všem s chutí píši.
Předchozí článek Další článek

Komentáře

  • Dominika
  • 13.9.2011
  Odpovědět

  Ahoj všechny maminky, nám na nadýmání u naší Niki pomohly kapičky Espumisan, pět kapek vždy stačilo, aby jí bylo líp. Takže teď, když vidím, že mám problé, podám kapky a jí se uleví.

   • Helena
   • 11.10.2011
   Odpovědět

   dobrý den Dominiko, kapky které zmiňujete jsou na předpis, nebo volně dostupné?
   A podáváte je jen při bolesti, nebo preventivně třeba před nebo po kojení?
   Můžu se zeptat jak staré je vaše miminko?
   děkuji Helena

    • Jitule
    • 16.9.2015
    Odpovědět

    Espumisan kapičky jsme také dceři dávali…mohou se již od narození a měly by se dávat před každým kojením, aby měly správný efekt.
    Kapičky jsou nenávykové a já jsem ráda, že dceři ulevily.
    Jinak jsou volně prodejné – cena kolem 90,-.

  • Rustika
  • 29.12.2015
  Odpovědět

  Já jsem také dávala kapičky Espumisan, pět kapek před každým kojením, začala jsem hned po příchodu z porodnice a prdíky nás netrápily.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení