Pomohou opravdu probiotika a vláknina na střevní problémy?

Prášky
Zveřejněno: 27.10.2022

Všichni víme, že proti nadýmání mohou pomáhat kvalitní probiotika. Málokdo ale ví, že mohou lidskému organismu nabídnout i mnoho dalších pozitiv. Používají se například proti kandidě (druh kvasinky) při protiplísňové dietě a při řešení mnoha dalších obtíží. Proto se na to nejzajímavější podíváme v našem dnešním článku.

Jako malí jsme občas přišli do kontaktu s kefírem nebo s kysaným zelím. Právě to jsou potraviny a nápoje, které obsahují cenná probiotika, která jsou důležitá pro normální trávení. Řekněme si ale upřímně, že zrovna tyto skvosty se u mnoha z nás netěší zrovna velké oblibě a i v dospělém životě se jim vyhýbáme obloukem.

To je škoda, protože probiotika potřebujeme v každém věku. Poměrně často se jejich užívání doporučuje při užívání antibiotik, která mají tendenci kromě zlých bakterií decimovat i pro člověka prospěšnou střevní mikroflóru, která se stará jak o normální trávení, tak o normální stav imunitního systému. (Nikdy ale neberte probiotika a antibiotika najednou. Jako první se berou antibiotika a probiotika následují až s odstupem několika hodin.)

Pomoc při zažívacích potížích

Pomohou opravdu probiotika a vláknina na střevní problémy?

Probiotika se nejčastěji používají proti průjmu a proti nadýmání, protože dovedou harmonizovat naše vnitřní prostředí. Když máme probiotik v našich střevech dostatek, zlepšují efektivitu trávení a spolu se změnou životního stylu (která je důležitá pro jejich přežití a další množení) může vaše trávení šlapat doslova jako hodinky.

Kromě toho, že probiotika ve střevech podpoříte zdravým životním stylem, který by měl zahrnovat i dostatek spánku, redukci stresu, pravidelný pohyb a alkoholovou a nikotinovou abstinenci, nezapomínejte na to, že jim udělá dobře příjem prebiotik, která jsou jejich potravou. (Jde přece jen o živé organismy.)

Proti mykóze

Někteří lidé (a často jsou to ženy) mají v životě tu smůlu, že je postihne mykóza, která jim poměrně dlouho komplikuje život. Jedním z tipů bývá omezení sladkého, protože zrovna to kvasinky milují. Bojovat ale můžete na více frontách, například tak, že do svého organismu doplníte probiotika.

Pomoc při alergiích a ekzémech

Pomohou opravdu probiotika a vláknina na střevní problémy?

Některé druhy probiotik mohou zmírnit projevy alergií a ekzémů u malých dětí. To ostatně potvrzuje i studie, v jejímž průběhu část dětí dostávala mléko s obsahem probiotik a druhá skupina dětí dostávala klasické mléko. U dětí, které dostaly mléko s probiotiky, došlo ke zlepšení potíží.

Také se zkoumal vliv užívání probiotik během těhotenství. Z tohoto průzkumu vzešla informace, že děti matek, které užívaly v průběhu těhotenství probiotika, měly o 83 % nižší riziko vzniku ekzému v prvních dvou letech života.

Podpora imunitního systému

Ve škole jsme se v hodinách biologie učili, že podstatná část lidské imunity sídlí ve střevě. Je tedy naivní si myslet, že ji nezdravým životním stylem nějak zlepšíte.

Nezapomínejte na to, že ve střevech mohou žít nepřátelské bakterie, které mohou způsobovat infekce a oslabovat imunitní systém. Proto je důležité, aby je zdravá střevní mikroflóra držela na uzdě. (Třeba tak, že jim neposkytne vhodné podmínky k životu a k dalšímu množení.) Z toho důvodu je třeba, aby měly přátelské bakterie co nejlepší podmínky.

Redukce hmotnosti

Pomohou opravdu probiotika a vláknina na střevní problémy?

Probiotika vám mohou nabídnout i další benefity, z nichž jedním je podpora redukce hmotnosti. Jak je to možné?

Myslete na to, že ve střevech dochází ke vstřebávání látek z přijaté potravy. Jednou z nich je tuk, který se může vstřebávat buď ve větším, nebo v menším množství. Některé mikroorganismy zapříčiňují, že se ho do těla nevstřebá příliš mnoho, což napomáhá hubnutí. Dále mohou napomoci tomu, že se budete cítit delší dobu plní, takže nebudete jíst vše, co vám přijde pod ruku. Z toho důvodu při redukci hmotnosti usilujte o to, abyste měli ve střevech dostatek pro člověka přátelských mikroorganismů.

Probiotika a vláknina

Probiotické kultury jsou velmi důležité nejen pro naše střevo, ale pro celý organismus. Probiotikum tedy velmi významně ovlivňuje činnost střev a zvyžují odolnost proti střevním potížím a infekcím. Nesmíme také zapomenout, že zvyšují odolnost nášeho imunitního systému a snižují riziko atopických ekzémů a alergií. Díky probiotickým kulturám tělo lépe využívá vitaminy, laktózu a vápník. Kojící maminky probiotika dodávají miminkům v mléce, ale v momentě, kdy miminko přejde na mléčnou stravu a později na nemléčnou stravu, je nutné kupovat velmi kvalitní výživy, které mají v sobě obsaženy probiotické kultury.

Je důležité si vybrat probiotikum, které obsahuje více než 10 probiotických kmenů.

U starších dětí je vhodné probiotické kultury dodávat v podobě potravinových doplňků, kterých je na trhu celá řada. Zde bych však chtěla upozornit, že je velmi důležité si vybrat správné produkty. Nechci hanit žádnou značku, ale téměř všechny produkty, které v sobě mají probiotické kultury jsou předražené. Jejich cena není sice vysoká, ale účinek téměř nulový, protože tyto kultury se nedostanou do střeva díky kyselině chlorovodíkové, která tyto bakterie zlikviduje ještě dříve, než se dostanou do střev. Proto je vhodné vybírat takové preparáty, které mají tzv. mikrozapouzdření, které ochraňuje probiotické bakterie právě v žaludku a tyto probiotika se tak mohou přesunout do střev.

Mohlo by vás zajímat:  Jak na nízkosacharidovou dietu

Také je důležité si vybrat probiotikum, které obsahuje více než 10 probiotických kmenů. Cena těchto “odolných” probiotik je samozřejmě vyšší, ale máte-li problém se střevy, rozhodně stojí za to investovat penízky do takových probiotik. Jelikož tyto probiotika prodává pouze pár výrobců na trhu, bude problém tento produkt sehnat. V lékárnách jej spíše neseženete.

Vláknina je také velmi důležitá součást jídelníčku. Vláknina je živnou půdou pro probiotika a také pomáhá udržovat střeva v dobré kondici. Nesmíme také zapomenout, že při dostatečném množství vlákniny se snižuje riziko rakoviny tlustého střeva, které se u nás, v České republice, vyskytuje velmi často. Vláknina tedy podporuje správný pohyb střev a dobré trávení.

Mají nežádoucí účinky?

Pokud nejste na probiotika zvyklí, je možné, že na začátku jejich užívání zaznamenáte nadýmání a plynatost. Jakmile si na ně organismus zvykne, tyto příznaky by měly ustoupit. Lidé, kteří mají zánětlivé onemocnění střev by měli užívání probiotik nejprve probrat s lékařem, protože u nich hrozí, že dojde k infekci. (Jejich střevo je totiž extrémně citlivé a negativně reaguje i na to, co ostatním nedělá žádný problém.) Většina lidí ale nezaznamená po užívání probiotik žádné potíže, takže se nemáte čeho bát.

Dáváte si pozor na svůj příjem probiotik, nebo se tyto věci teprve učíte?

Zdroje informací

https://www.probiotikus.cz/probiotika/ – Nejlepší účinky probiotik (česky)

https://www.medicalnewstoday.com/articles/323821 – Probiotika a jejich potenciální vedlejší účinky (anglicky)

https://www.healthline.com/nutrition/8-health-benefits-of-probiotics – 8 benefitů probiotik (anglicky)

Štítky: , ,

Podobné články

od
Zdravá strava, pohyb a odpočinek. To vše potřebujete k tomu, abyste se cítili lépe. Mám ráda přírodu, bylinky a čerstvý vzduch. Snažím se poznávat své tělo a zjišťovat, co na něj funguje. Preferuji alternativní medicínu. A o tom všem s chutí píši.
Předchozí článek Další článek

Komentáře

    • Zuzana
    • 16.8.2010
    Odpovědět

    Dobrý den,

    chci se zeptat na značku nějakého dobrého probiotika, které přežije kyselé prostředí žaludku a má více než 10 probiotických kmenů.

    Děkuji

    Zuzana Černá

      • Jana Malá
      • 16.8.2010
      Odpovědět

      Dobrý den,
      ano, takové probiotika znám. Je to novinka a nic podobného jsem na trhu zatím neobjevila. Výrobci těchto probiotik se právě zaměřili na to, aby kapsle odolávaly žaludeční kyselině. Bližší informace Vám pošlu na e-mailovou adresu.

        • Blanka Růžičková
        • 12.4.2011
        Odpovědět

        Dobrý den,
        můžete mi prosím napsat název zmiňovaného probiotika?
        Děkuji.
        Blanka Růžičková

          • Soňa
          • 5.11.2014
          Odpovědět

          Dobrý den,
          mám problémy s nadýmáním, zácpou, nic moc mi nepomáhá. Můžete mi prosím poslat název preparátu.
          Děkuji Soňa

          1. Přeji krásný den, Soňo,
            název probiotického preparátu naleznete v komentářích výše 🙂
            Přeji krásný zbytek dne 🙂

        • Ludmila Stejskalová
        • 16.1.2012
        Odpovědět

        Dobrý den prosím o zaslání názvu toho správného probiotika.Děkuji

        • Liburek
        • 6.4.2012
        Odpovědět

        Mužete mi prosím zaslat kontakt a název těch zminovaných probiotik.
        děkuji

        1. Dobrý den, odpověď byla zaslána prostřednictvím e-mailu. 🙂 Přeji hezký den

        • Jarmila
        • 15.4.2012
        Odpovědět

        Dobry den,,,mohla bych Vas pozadat o nazev produktu a informace o nem,,,manzel ma prblemy..prujmy,,,shanim informace o prostredcich,ktere by mu pomohly.Dekuji Klicmanova

        • Hana
        • 23.2.2015
        Odpovědět

        Dobrý den, mohla bych Vás také poprosit o zaslání značky probiotik? Děkuji Sirová

        1. Krásné dopoledne 🙂 Podíváte-li se do příspěvku dříve publikovaných, naleznete tam i název probiotik 🙂 Přeji krásný den 🙂

        • kamil bílek
        • 13.2.2019
        Odpovědět

        Dobrý den,
        můžete mi prosím napsat název zmiňovaného probiotika?
        Děkuji.Přeji krásný den….

      • Klacko Dusan
      • 21.10.2014
      Odpovědět

      Bio Gaia.Trochu drazsi, ale doporucuji.Jinak doporucuji urcite konzultaci s lekarem.

    • Zuzana
    • 19.8.2010
    Odpovědět

    Dobrý den,

    mám otázku – může užívání byliny Cats claw(Uňa de Gato či Kočičí dráp) vyhladit střevní mikroflóru? Má totiž antibiotické účinky…a o antibiotikách je známo, že ničí i “dobré bacily”.Jsou účinky na střevní mikroflóru u této byliny (a také česneku) stejné?

    Děkuji mnohokrát za odpověď

    Černá

    1. Dobrý den,
      nejsem žádný “dědek bylinář”, ale nemyslím si, že by to zlikvidovalo všechnu Vaší střevní mikroflóru. Je to spíše jako česnek. Česnek má jak antibakteriální, tak probiotické schopnosti. Špatně se mi radí, když nevím jakých zdravotních problémů se chcete zbavit. Česnek vytváří zásadité prostředí v těle a tím pádem nemají plísně a jiné “potvůrky” v těle šanci přežít. Doporučila bych Vám ještě změřit si pH moči, abyste věděla, jestli nejste překyselená. Pokud jste, nebude Vám ani fungovat správně látková výměna, což sice na sobě nemusíte nijak extra pocítit, ale budou se Vám hůře vstřebávat léky a ani bylinky nebudou mít takový účinek, jaký mají mít. Překyselením organismu trpí většina populace a skoro nikdo na to nebere ohled- chyba. Budete-li mít zájem o více informací, kontaktujte mne, prosím, na e-mailu Jana.Mala@jakbytfit.cz

    • Andrea
    • 6.9.2010
    Odpovědět

    Dobrý den, mohla bych Vás také poprosit o prozrazení značky probiotika, kterou jste v textu nemohla zveřejnit? Kde je možné ji sehnat a jaká je přibližná cena? Radila byste mi do tohoto probiotika investovat? Mám již půl roku střevní problémy a lékařka mi dnes řekla, že když budu tak dva až tři měsíce brát probiotika, zlepší se to. Myslíte, že je to reálné? Už nevím, co s tím dělat. Před třemi měsíci jsem si sama koupila probiotika s laktobacily a užívala jsem je měsíc, tuším dvakrát denně a žádné zlepšení se nedostavilo. Spíše bych řekla, že se to postupně neustále zhoršuje :(.
    Děkuji!

    1. Dobrý den, je mi líto, ale značku nemohu zveřejnit ani v komentářích. Ozvu se Vám prostřednictvím e-mailu.
      S pozdravem Jana Malá

    2. Přišel Vám můj e-mail?

    • Aleš
    • 5.12.2010
    Odpovědět

    Dobrý den,

    také bych se rád dozvěděl značku probiotik s mikrozapouzdřením.

    Děkuji.

    1. Odpověď zaslána na Vaši e-mailovou adresu. 🙂

    • Zdenka
    • 16.12.2010
    Odpovědět

    Dobrý den,

    také bych se ráda dozvěděla značku probiotik s mikrozapouzdřením.

    Děkuji za odpověěď

    1. Odpověď zaslána e-mailem

    • Romča
    • 5.1.2011
    Odpovědět

    taky prosím o zaslání značky…jsme zvědavá co to bude 🙂

    • Zdena
    • 17.2.2011
    Odpovědět

    Dobrý den , můžete mi prosím napsat název kvalitních probiotik ? Děkuji

    1. Název probiotik Vám zašlu na e-mail 🙂 Přeji krásný zbytek dne.

    • Jana Ocelova
    • 22.2.2011
    Odpovědět

    Dobrý den,

    také bych prosila zaslat název těch probiotik 🙂

    Děkuji

    1. Název preparátu Vám zašlu e-mailem 🙂 Přeji hezký zbytek dne.

        • Jitka
        • 28.10.2015
        Odpovědět

        Dobrý den,

        mohou tyto probiotika i malé děti (2 mesíce)?
        Děkuji

        1. Odpovědět

          Přeji krásný večer,
          v lékárně Vám poradí, která probiotika jsou vhodná pro maličké děti.
          S pozdravem
          Jana Malá

            • Jitka
            • 29.10.2015
            Odpovědět

            No, nám doporučili biogaiu, ale podle toho složení, to nic není…

        • menglerova
        • 1.11.2015
        Odpovědět

        dobry den,prosim o zaslaní znacky probiotik,vice nez 10 probiotickych kmenu.dekuji

        1. Přeji krásný den,
          název probiotického preparátu je uveden v dříve napsaných komentářích. Přeji krásný podzimní den 🙂
          S pozdravem
          Jana Malá

    • Kloubová Lucie
    • 20.3.2011
    Odpovědět

    Dobrý večer,prosím napište mi značku těch probiotik a kde bych je mohla sehnat. děkuji moc přeji hezký večer

    • Cesaová
    • 9.5.2011
    Odpovědět

    Dobrý den,
    porosím o jméno firmy vyrábějící ta probiotika. díky moc

    1. Dobrý den, název a firmu posílám e-mailem 🙂

        • Karla T.
        • 14.6.2011
        Odpovědět

        Prosím o sdělení probiotika,kde je možné je zakoupit. Je vhodné je nabídnout i 4letému dítěti s cukrovkou 1.stupně?Děkuji.KT.

        1. Dobrý den,
          Váš dotaz jsem směřovala odbornému wellness poradci. Ozve se Vám prostřednictvím e-mailu.
          S pozdravem
          Jana Malá 🙂

    • Marcel P.
    • 18.5.2011
    Odpovědět

    Zdravím, poprosím o jméno firmy vyrábějící probiotika. díky

    • Milena Kročáková
    • 15.6.2011
    Odpovědět

    Dobrý den,
    prosím o jméno kvalitních probiotik a také kde se dají sehnat.
    Děkuji
    Milena Kročáková

    1. Dobrý den,
      Váš dotaz jsem poslala osobě zabývající se touto problematikou. Ozve se na e-mail.
      S pozdravem
      Jana Malá

      • Dagmar
      • 14.8.2014
      Odpovědět

      Dobrý den – prosím o zaslání názvu Vámi zmiňovaných probiotik, popř., kde je lze sehnat + jejich cenu. Děkuji – Dagmar.

    • Katka
    • 14.12.2011
    Odpovědět

    Dobrý den,

    také bych se ráda dozvěděla značku probiotik s mikrozapouzdřením a kde se dají koupit(objednat)
    Děkuji a přeji pěkný den Katka

    1. Odpovědět

      Dobrý večer, děkuji za dotaz. Odpověď zasíláme prostřednictvím e-mailu. 🙂

    • Bára
    • 30.12.2011
    Odpovědět

    Dobrý den,
    trpím potravinovými alergiemi a bohužel nemohu ani mléko v jakékoliv podobě. Jsou to 2 roky co jsem zkoušela laktobacily z lékárny (kanadský výrobek). Reakce na ně nebyla podle mého očekávání. Všude se dočítám, jak jsou probiotika důležité při ekzémech a alergiích, myslíte, že ta moje alergická reakce na laktobacili byla zvolením nevhodného produktu?
    A zároveň bych vás chtěla požádat o jméno toho správného probbiotika.

    • jana kornerova
    • 4.3.2012
    Odpovědět

    Dobry den pošlete mi tu značku také děkuji.A chci se zeptat začala jsem kupovat dětem bílé jogurty např.selský jogurt jestli ten je dobry nebo ne.A to překyselení organismu jak tělo od tohoto překyselení zbavit aby zabíraly bylinky děkuji jana

    • Kateřina
    • 6.3.2012
    Odpovědět

    Dobrý den, prosím také o zaslání názvu probiotik, které doporučujete na email. A mám otázku, zda jsou tyto probiotika vhodná pro 3 měsíční miminko. Dcera trpí na koliku, už 2 měsíce užívá jedny drahé probiotika v kapkách, ale žádné velké zlepšení po nich nenastalo. Má cenu jí zkoušet dát jiná probiotika? Děkuju. N.

    • Pavlína Řežábková
    • 30.3.2012
    Odpovědět

    Dobrý večer,
    mohla byste mi prosím zaslat název Vámi zmiňovaných probiotik s mikrozapouzdřením. Popř. Kde se dají sehnat a kolik stojí. Děkuji za odpověď.
    Pavlína

    • Anna
    • 22.4.2012
    Odpovědět

    prosím o zaslání názvu Vámi doporučeného probiotika , současně i ceny a možnosti kde se dá zakoupit děkuji Anna

    1. Dobrý den, odpověď na Vás dotaz byla zaslána na Váš e-mail. Přeji krásný den 🙂

    • Ika
    • 10.5.2012
    Odpovědět

    Dobry den,
    poprosim vas o zaslanie znacky a nazvu Vami doporucovanych probiotik.
    Dakujem.

    1. Dobrý den, odpověď byla zaslána na Váš e-mail 🙂 Přeji hezký den

    • Petra
    • 28.5.2012
    Odpovědět

    Dobrý den..Mohla bych Vás také poprosit o název probiotik. Děkuji 🙂

    • Bára
    • 10.7.2013
    Odpovědět

    Dobrý den, můžete mi prosím také napsat značku těch probiotik, které přežije kyselé prostředí žaludku a má více než 10 probiotických kmenů. Děkuji 🙂

    1. Název probiotického preparátu jsem Vám zaslala prostřednictvím e-mailu 🙂 Přeji krásný den 🙂

    • František
    • 20.9.2013
    Odpovědět

    Dobrý den,
    stále stejný dotaz, ale tak aktuální! Můžete mi prosím také napsat značku těch probiotik, které přežijí kyselé prostředí žaludku a májí více než 10 probiotických kmenů. Děkuji

    1. Odpověď zaslána na e-mail 🙂 Přejeme krásný den 🙂

    • ppaja
    • 24.10.2013
    Odpovědět

    Chtěla bych také poprosit o zaslání značky doporučovaných probiotik, kde je sehnat a zda jsou vhodná i při alergii na mléko. Děkuji

    • Kamila
    • 2.11.2013
    Odpovědět

    Souhlasím s celým článkem a nyní už aspoň i trochu rozumím tomu, proč mi ta probiotika na trávení a celkově zažívání tak moc pomáhají. Já se s probiotiky setkala poprvé, když jsem brala antibiotika a po dvou dnech se mi objevila hrozná mykóza a v lékárně mi na to prodali biopron premium, nechápala jsem, proč mi dávají na mykózu probiotika, ale opravdu to zabralo a já už nich už zůstala, protože se během pár dní upravila najednou i má nepravidelná stolice (chodím teď každý den nebo maximálně jednou za dva dny) a hlavně zmizela plynatost, která mě hodně dlouho trápila.

    • simona
    • 12.12.2013
    Odpovědět

    Dobrý den,chtěla jsem se zeptat na název probiotik.
    Děkuji Simona

    • simona
    • 12.12.2013
    Odpovědět

    a kde bych je sehnala.
    Děkuji

    1. Odpovědět

      Odpověď zaslána prostřednictvím e-mailu 🙂 Mějte se krásně 🙂

        • Slavík
        • 1.7.2014
        Odpovědět

        Můžete mi prosím sdělit, kde je možno tento probiotický prostředek sehnat. Děkuji

    • Martina
    • 23.12.2013
    Odpovědět

    Dobrý den,
    Můžete mi prosím zaslat název a info o prebiotikach?
    Děkuji a přejí hezky den.
    Martina

    1. Odpovědět

      Odpověď zaslána prostřednictvím e-mailu 🙂 Přeji krásný vstup do nového roku 🙂

    • Dáša
    • 28.12.2013
    Odpovědět

    Probiotika už beru nějakou dobu a určitě souhlasím s tím, co se tu píše. Pomohly, jak mně tak i malému. Sama užívám biopron premium a malý probiotické kapky a jsme moc spokojeni. Oproti jiným to není ještě tak drahé. Mně výrazně pomohly s imunitou a malému zase se zažíváním. Začala jsem je nejdříve užívat k antibiotikům a pak jsem u nich zůstala.

    • Adéla
    • 7.2.2014
    Odpovědět

    To je moje řeč 🙂 taky jsem dlouho trpěla a nakonec jsem si pořídila Laktobacily Imunit a jsem s nimi a s výsledky moc spokojená.

    • Milan
    • 18.2.2014
    Odpovědět

    Střevní problémy?? Tak u mě zaručeně fungují Laktobacily od Imunitu! Jsem s nimi spokojen a tak to má být 🙂

    • Simona
    • 9.5.2014
    Odpovědět

    Dobrý den, prosím o zkontaktování mailem a název probiotik, já našla na netu jediné nad 10kmenů a mají jakýsi obal, který se nerozpustí v žaludku, třeba jsou to ony….děkuji

    1. Krásný den i Vám přejeme 🙂 Odpověď zasíláme e-mailem 🙂

    • Eva
    • 29.6.2014
    Odpovědět

    Dobrý den
    mám časté průjmy a paní doktorka mi doporučila probiotickou vlákninu,vyhledala jsem si tady nějaké čtení a přijde mi že to je více méně na zácpu.Můžete mi prosím v této věci poradit…Děkuji

    1. Dobrý den, Evi,
      kdepak. Probiotické preparáty nejsou dobré pouze a jen na zácpu. V tomto článku jsme se zaměřili přímo na střevní potíže a probiotika, ale jejich účinek je podstatně větší.
      Ve střevech se nachází řada bakterií – ty dobré, které tvoří náš imunitní systém a pak ty zlé, které mít nechceme, protože nám působí zdravotní potíže. Jestliže tedy chcete mít zdravé zažívání a s tím spojené i zdravé vylučování, je třeba tělu dodat právě ony probiotické kultury (zdravé bakterie), které se postarají o zdravou střevní mikroflóru a tím by mělo dojít k úpravě vyměšování. Tak jak dokážou probiotika snížit zácpu, dokážou také snížit průjmy a uvést vyměšování do zdravého stavu. Tzn. přesně jak to má být – ani zácpa, ani průjem.
      V každém případě, i kdyby se vám průjmy nezastavily, rozhodně tím posílíte svůj imunitní systém a nemáte tak co ztratit. Za zkoušku nic nedáte. Buď vám to pomůže, nebo zůstane stav nezměněn. Ale rozhodně Vám to neublíží. Zkuste užívat probiotické preparáty minimálně 2 měsíce a uvidíte. A samozřejmě nám poté napište, prosím, jak to dopadlo 🙂 Děkuji a přeji mnoho zdraví 🙂

      P.S. Ještě mne napadlo, nemáte alergii na nějakou potravinu?

    • Lucka
    • 20.7.2014
    Odpovědět

    Dobrý den, můžete mi také poslat název probiotik a kde je seženu. Díky.:-)

    1. Dobrý den,
      odpověď zasílám na e-mail 🙂
      Přeji krásný zbytek dne 🙂

    • Janka
    • 28.7.2014
    Odpovědět

    Normálně na průjmy netrpím,ale jakmile odjedu na dovolenou, tak se mi objeví a tak den strávím v posteli a na záchodě. Letos jsem měla antibiotika kvůli zánětu močového měchýře a lékařka mi poradila probiotika. Koupila jsem si biopron forte a četla jsem si příbalový leták, že jsou dobré i na střevní potíže. Mají se užívat tak týden před dovolenou a i během ní, tak snad mi to pomůže. Na dovču jedu za dva týdny, takže už je možná nasadím pro jistotu dřív

    • Dagmar
    • 14.8.2014
    Odpovědět

    Prosím o zaslání názvu probiotik + kde je lze koupit + cenu – děkuji Dagmar.

    • Dáša
    • 8.10.2014
    Odpovědět

    Dobrý den,
    prosím o zaslání názvu probiotik, které v článku uvádíte a kde je lze koupit + cenu.

    Děkuji Dáša.

    1. Odpovědět

      Jedná se o probiotický preparát Probiotic 12 🙂

    • Zuzana
    • 10.10.2014
    Odpovědět

    Dobry vecer,
    Prosim o zaslani znacky probiotik emailem. Mockrat dekuji Z.

    1. Odpovědět

      Jedná se o probibotický preparát Probiotic 12 🙂

    • Liba
    • 21.10.2014
    Odpovědět

    Prosím,napište mně,název probiotika,které jste v článku mysleli.
    Četla jsem v časopise,že dobré probiotikum by mohlo pomoci autistům.
    v minulosti jsme měli problém užít celé kapsle(vysypévali jsme je)

    1. Odpovědět

      Název probiotického preparátu je napsán v příspěvcích výše 🙂 Přeji krásný zbytek dne 🙂

    • Jana
    • 31.10.2014
    Odpovědět

    Dobrý den,
    já jsem velmi spokojená s produktem Probioflora
    Velmi mi tato probiotika pomohla, vlastně jako jediná zabrala na moje problémy, takže za mě doporučuji.
    Krásný den.

    • Roman
    • 5.12.2014
    Odpovědět

    Dobrý den,

    chci se zeptat na značku nějakého dobrého probiotika, které přežije kyselé prostředí žaludku a má více než 10 probiotických kmenů.
    Děkuji moc.

    1. Odpovědět

      Dobrý den, název probiotického preparátu je již v komentářích napsán 🙂 Přeji krásný den 🙂

    • Věra
    • 12.1.2015
    Odpovědět

    Dobrý den,prosím jak jse jmenují probiotika o kterých tady píšete.Měla jsem antibiotika.Děkuji

    1. Dobrý večer,
      název probiotického preparátu je v komentářích výše napsaných 🙂 Přeji krásný zbytek dne 🙂

    • Dana Kdérová
    • 3.3.2015
    Odpovědět

    Dobry vecer, prosim tez o zaslani znacky
    vami doporucovanych probiotik,
    Moc dekuji

    1. Dobrý večer i Vám 🙂 Název probiotického preparátu naleznete v komentářích dříve napsaných 🙂

    • kája
    • 10.7.2015
    Odpovědět

    Probiotika mi moc pomáhají a mám s nimi tedy dobrou zkušenost. Já je užívám především na oslabenou imunitu, ale trápilo mě poměrně často i nafouklé břicho, i když jsem nejedla nic nadýmavého a pomohly mi i na tohle. Díky tomu, že je užívám pravidelně se mi i na dovolené vyhýbají střevní potíže nebo průjmy. Četla jsem, že je dobré je brát třeba týden před odjezdem a že by měly taky pomoct. Vyzkoušela jsem jich několik a nejvíc mi sedl biopron forte, který užívám doteď.

    • Stázka
    • 14.4.2016
    Odpovědět

    Já beru v poslední době hodně léků. Nebylo mi po nich vůbec dobře. Asi se to ve mě pralo. Doktorka mi řekla, ať si koupím nějaká probiotika. V lékárně mi nabídli Probiolact. Musím říct, že potíže po pár dnech zmizely.

    • Kikin
    • 5.5.2016
    Odpovědět

    Probiotika mi byly doporučeny na zažívací potíže. Zkusil jsem asi troje a nejvíc se mi zamlouval Probiolact.

    • Deena
    • 13.5.2016
    Odpovědět

    Mně se osvědčily probiotika Colon Dophilus, beru je teď pravidelně, jsou dobrá i kvůli prevenci rakoviny tlustého střeva. Můžou se brát pořád, protože co je navíc to tělo samo vyloučí.

    • Daža
    • 16.5.2016
    Odpovědět

    Probiotika Probiolact mi pomohla proti průjmu. Dal jsem si jednu tobolku dopoledne, druhou večer a ráno jako by se nic nedělo.

    • Luka
    • 31.5.2016
    Odpovědět

    Mě probiotika na průjem pomohla. Jsou dobré i na oslabenou imunitu a zažívací potíže. My je máme v lékárně pořád. Konkrétně Probiolact. Nikdy nevíte, kdy se budou hodit.

    • Aďka
    • 16.6.2016
    Odpovědět

    Probiotika Probiolact mám v naší domácí lékárničce pořád. Pomáhají nám jak na průjem, tak na zácpu. A jsou i na posílení imunity.

    • Luuca
    • 21.6.2016
    Odpovědět

    Mně se výborně osvědčily probiotika Colon Dophilus. Jsou přírodní a vše se mi díky nim srovnalo, můžou se užívat dlouhodobě, já je stále užívám, protože jsou dobré i jako prevence rakoviny tlustého střeva a vše funguje jak má.

    • Marika
    • 25.6.2016
    Odpovědět

    Mně v lékárně doporučili probiotika Probio C+D, jsou přírodní a navíc s vitamíny C a D, takže výborné i na imunitu a celkově pro zdraví, i střev, kostí…

    • Aďka
    • 27.6.2016
    Odpovědět

    Probiotika vážně hodně pomáhají. My bereme Probiolact pří užívání antibiotik, při střevních potížích a taky na posílení imunity. Díky za ně.

    • Janulka
    • 24.12.2017
    Odpovědět

    Já mám probiotika v kombinaci s psyliem, to je to nejlepší.

    • Michala
    • 30.1.2018
    Odpovědět

    Dobrý den, můj názor je takový, že určitě ano. Probiotika a prebiotika jsou složky, které naše tělo potřebuje. Ano, preventivní užívání je určitě v pořádku, ale ne tak nezbytné, jako při užívání ATB, to bych řekla, že je dokonce vyžadováno.

    • Evik
    • 1.3.2018
    Odpovědět

    Dobrý den, existujé nějaká probiotika, která v soě mají i prebiotickou složku a která se užívají preventivně?

      • Tomas
      • 5.8.2019
      Odpovědět

      preventivně uživám probiotika, které jsem kupoval na internetu, prebiotickou složku mají, mám s nimi dobrou zkušenost, jmenují se to Probiotikus

    • Derenka
    • 7.2.2020
    Odpovědět

    Bez prebiotik /vlákniny/ to opravdu nejde. Užívala jsem dlouhodobě probiotika, ale nebylo to vůbec účinné. Až s vlákninou se mi zlepšilo mé dlouhodobě rozházené zažívání, které jsem vůbec nemohla vyřešit. Ani doktor mi vůbec neporadil, léky také nepomohly (imodium, kinedryl a další). Ale užívat pravidelně probiotika i s vlákninou mně vrátilo vše do normálu.

    • Kaja
    • 30.6.2022
    Odpovědět

    Máte někdo tip na probiotika, které mají velké spektrum druhů probiotik?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení