Pečujte o své nohy! Vždyť vás musí nosit celý život!

Nohy
Zveřejněno: 3.8.2010 , datum poslední aktualizace: 16.2.2017

Ruku na srdce, opravdu se staráte o své chodidla správně, pečlivě a pravidelně? Nebo si zajdete jednou za čas na pedikúru a usínáte s pocitem, že dostaly co potřebovaly? A co takhle pravidelné chození naboso? Nebo poctivé sprchování vlažnou vodou? A každodenní použití krémů na nožičky? Pokud jste na všechny tyto otázky odpověděli “ANO”, pak se o své nohy pravděpodobně staráte dobře. A pokud ne, děláte chybu.

Starejte se o ně!

Ať si to připouštíte nebo ne, chodidla potřebují naši pozornost. Je velmi nutné si uvědomit, že pokožka na nártu je velmi tenká a pokožka chodidel zase nemá žádné mazové žlázy, tzn. že chodidlům chybí vlhkost. Když se nad tím zamyslíme, je zcela logické, že naše chodidla bývají často vysušené a mnohdy i popraskané. Proto je velmi důležité se o chodidla pečlivě starat. Když starat, tak každý den. Zahrnujte svá chodidla láskou a péči, ony vám to jednoho dne vrátí. Zajít si jednou za měsíc na pedikúru je sice dobrý skutek, ale nožkám to, bohužel, nestačí. Chodidla je vhodné pravidelně koupat v roztoku soli a po důkladném osušení je nutné chodidla pečlivě nakrémovat krémem na nohy. Krémy si pečlivě vybírejte! Na ztvrdlou kůži je vhodné používat jiné krémy než na popraskanou! V lékárnách vám jistě poradí!

Sehnat krém? Žádný problém

Pokud si nejste jistá tím správným krémem pro svá chodidla, neváhejte se obrátit v lékárně pro pomoc. V dnešní době si již můžete vybrat ze široké škály krémů na chodidla. Krémy mohou obsahovat různé látky, např. přírodní oleje, regenerační alantoin nebo protizánětlivé olejíčky aj.

Mohlo by vás zajímat:  Patní ostruha – daň za módní obuv

Proč vznikají mozoly?

Téměř každá druhá osoba má problém s mozoly. Co je vlastně mozol? Mozol je tvrdá zrohovatělá plocha, nejčastěji na patách a bříškách chodidel. Mozol vzniká tehdy, pokud je kůže dlouhodobě drážděna, např. úzkou obuví. Pokud tedy chodidlo nerovnoměrně zatěžujeme, vytvoří se nám na místech zrohovatělá kůže. Pokud k tomu dojde, jsou naše paty tvrdé a suché a mohou vznikat prasklinky.

Cvičte a prokrvujte!

Ani tahle rada vás určitě nepřekvapí.  Chcete-li mít chodidla zdravá, je dobré je pravidelně prokrvovat. Že nevíte jak na to? Určitě víte. Na prokrvení chodidel je dobrá masáž, kterou si můžete udělat i vy sami. Další možný způsob, jak prokrvit svá chodidla je např. chození naboso. Existují také speciální masážní pomůcky, které chodidlům udělají moc dobře. A pak také můžete sáhnou po roztocích a krémech s obsahem éterických olejů. Možností je opravdu mnoho a nemyslím si, že si nevyberete tu nejlepší možnost právě pro vás.

Pocení a zápach

Mnoho lidí se stydí vyzout si botičky, aby si nikdo nevšiml, že jejich nožky nevoní zrovna “čerstvě”. Ale i tenhle problém se dá poměrně jednoduše zvládnout. Ale nejdříve si povíme to, co možná ještě nevíte. Vaše chodidla obsahují více než 600 potních žláz na jednom centimetru čtverečním, což je stejné množství, jako např. v podpaží nebo v dlaních. Jak tedy potlačit nepříjemné pocení a zápach? V lékárnách a drogeriích můžete zakoupit speciálně vyvinuté spreje a pudry. Obsahují účinné látky, které redukují tvorbu potu a které zabraňují množení bakterií. Pokud se o své nožky budete poctivě a pečlivě starat, budete je mít hezčí než miminka!

Štítky:

Podobné články

od
Zdravá strava, pohyb a odpočinek. To vše potřebujete k tomu, abyste se cítili lépe. Mám ráda přírodu, bylinky a čerstvý vzduch. Snažím se poznávat své tělo a zjišťovat, co na něj funguje. Preferuji alternativní medicínu. A o tom všem s chutí píši.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení