Opravdu jsme krásnější, když jsme spokojenější?

Spokojenost
Zveřejněno: 1.2.2013 , datum poslední aktualizace: 17.2.2017

Pojďme se dnes podívat trošku blíže na naši krásu a spojme si ji s psychikou. Jak je možné, že některé ženy jsou tak krásné i když se nelíčí a jiné nejsou ani zdaleka tak hezké, přestože neváhají použít ty nejdražší a “nejlepší” produkty umocňující krásu? Tak jak to tedy vlastně doopravdy je? Ovlivňuje psychika naši krásu nebo ne?

Ať se nám to líbí nebo ne, na našem obličeji se skutečně odráží stav, ve kterém se nacházíme – ať se jedná o štěstí nebo stres. Pokožka je propojená s psychikou a dokáže velmi dobře odrazit to, jak se cítíme uvnitř.

Na kvalitě naší pleti se odráží každičký stres. To není žádné převratné zjištění. Položme si ale otázku, jak je možné, že vypadáme tak, jak vypadáme, když jsme byli hned po narození téměř k nerozeznání od jiného nově narozeného miminka? Všechny miminka si jsou velmi podobná a teprve čas a prožitky formují jejich rysy ve tvářích.

Genetické předpoklady nemají přílišný vliv na to, jak budeme vypadat až budeme starší. Jestliže měla vaše matka tvář plnou hlubokých vrásek, neznamená to, že i vy musíme vypadat stejně ustaraně. Stav naší psychiky se skutečně odráží do naši tváře a jestliže se potýkáme během života se spoustou starostí a útrap, můžeme očekávat vrásky v místech, kde bychom je neměly, pokud bychom se soustavně smáli nad jednou přicházející radostí za druhou. Nálady se nám obtisknou do tváře a přesně tak nás bude vnímat i okolí.

Když se narodíme, jsme ještě nezkušení. Vzory chování našich předků nás formují. Utváří náš pohled na svět a to, jak jej vnímáme. A právě tohle určuje i náš vzhled a to, jak vypadáme a jak působíme na své okolí.

Mohlo by vás zajímat:  Mikrojehličková radiofrekvence jako způsob odstranění vrásek, strií a jizev

Přestože jsme napsali, že genetika nemá přílišný vliv na to, jak budeme ve stáří vypadat, maličkou roli zde však přece jen má. Genetika ovlivňuje například to, jak kvalitní pleť máme. Zda máme větší sklony k tvorbě vrásek, jak dobře dokáže pleť odolat vnějším vlivům atp. Jestliže se nacházíte dlouhodobě ve stresu, může se stát, že už ve 40 letech budete vypadat jako byste byla o 20 let starší. A v takovém případě vám nepomůžou ani ty nejdražší kosmetické produkty. Ani plastická operace nesvede žádný dlouhodobý zázrak.

Povadlá pleť z důvodu přemíry stresu však není jediný problém, se kterým se potýkáte. Pod návalem vzteklých emocí dochází také ke ztuhnutí svalů a podkoží, což dá všem jasně najevo, že nejste zrovna příliš uvolněná a šťastná. Snažte se tedy během dne několikrát zastavit a zamyslet se nad svými pocity a jak asi vypadáte.

Stres nejenže se projevuje na tom, jak působíte na lidi, ale také dokáže negativně ovlivnit samotný stav pokožky. Při dlouhodobém stresu se velmi často objevují na pleti vodové pupínky především v oblasti úst a očí, šupinky a můžou se také projevit citlivé reakce pleti. U mladých lidí dochází ke zhoršení akné. Také nos, brada a čelo mají tendence se více lesknout. Pleť může být zarudlá, mohou se objevit červené fleky atp.

Ať se na krásu díváte jakkoliv, tak ano – náš psychický stav dokáže ovlivnit naši krásu a to, jak budeme z hlediska krásy působit na své okolí. Snažte se zvládat svůj stres, snažte se radovat ze života a budete nejkrásnější ženou pod sluncem!

[yop_poll id=”21″]
Štítky:

Podobné články

od
Zdravá strava, pohyb a odpočinek. To vše potřebujete k tomu, abyste se cítili lépe. Mám ráda přírodu, bylinky a čerstvý vzduch. Snažím se poznávat své tělo a zjišťovat, co na něj funguje. Preferuji alternativní medicínu. A o tom všem s chutí píši.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení