Recept na trvalé štěstí

štěstí
Zveřejněno: 23.1.2013 , datum poslední aktualizace: 17.2.2017

Co je to štěstí? Muška jenom zlatá! Opravdu je štěstí jenom muška zlatá? Lze dosáhnout trvalého štěstí a udržet si optimismus? Psychologové nám předkládají několik krátkých rad a tipů, jak dosáhnout trvalého štěstí. Ale není to tak snadné, jak by se mohlo na první pohled znát. O svůj pocit štěstí musíte pečlivě dbát a pracovat na něm. Jak tedy dosáhnout trvalého štěstí?

Buďte vděční!

Může se vám to zdát poněkud malicherné, ale uvědomění si toho, za co jsme vděční nám pomůže udržet si trvalý pocit štěstí. Neberte nic jako samozřejmost. Buďte vděční za své zdraví, za manžela, za občas zlobivé děti, za občas stresující práci i za to, že máte pocit domova a rodinu, ke které se můžete vracet. Buďte vděční za všechno, co vám přišlo do života, i když to občas bylo bolestné. Ano, zní to jako klišé. Jakmile začnete všechny tyto věci považovat za samozřejmost, přestanete je vnímat jako dar a pocit štěstí rázem vymizí.

Buďte optimističtí!

A právě teď se začne řada pesimistů bouřit. Jak se můžeme na dnešní svět dívat optimisticky?! Lze to! Někdy to chce trošku snahy, ale snažte se přesto dívat na věci z té lepší stránky. I negativní událost může mít v sobě něco dobrého. Všímejte si spíše toho, co je správné, nahlížejte na svou budoucnost optimisticky. Vyvolávejte si v sobě pocity, že každou událost, překážku a komplikaci zvládnete.

Odpouštějte! Je to lidské

Naučte se odpouštět. I když vám někdo ukřivdí a ublíží, odpusťte mu. Nepěstujte v sobě zlobu a vztek a nepřemýšlejte nad tím, jak se někomu pomstít. Činí-li vám problém vypořádat se s křivdou, zkuste napsat odpouštěcí dopis dotyčnému. Napište do dopisu všechny své pocity. Ale neodesílejte jej!!! Ten dopis vám má pomoci se vyrovnat s vlastním vztekem a udělat za vším tlustou čáru. Čím déle se budete trápit pocity vzteku a hněvu, tím déle bude trvat, než uděláte krok vpřed ke svému štěstí.

Mohlo by vás zajímat:  Děti a rozvod - jak ho vnímají a proč nechtějí přijmout nového “tátu”

Nebojte se investovat do vztahů!

Vztahy jsou jedním z nejdůležitějších faktorů, které ovlivňují náš pocit štěstí. Nebojte se tedy investovat své city do lidí, které máte rádi. Pěstujte své vztahy, snažte se trávit s blízkými lidmi co nejvíce času.

V ničem se nenimrejte!

Je pravdou, že vyskytne-li se ve vašem životě problém, je někdy nutné se nad ním zamyslet a přijít na vhodné řešení. V ničem se však přehnaně nenimrejte. Nejenže vám to na štěstí nepřidá, ale ani nic nevyřešíte. Štastní lidé jsou schopni a ochotni za těžkých okolností na chvíli vypnout a nechat se doslova pohltit nějakou sportovní či zábavnou činností. Prostě se naučte zabývat se i jinými věcmi, než jsou starosti. Kompenzujte nepřízeň osudu pozitivními věcmi. Vědomě.

Snažte se dopracovat ke svým vysněným cílům

Je dokázáno, že lidé, kteří se o něco snaží, jsou šťastnější. Nezáleží na tom, zda se jedná o výchovu dětí, dostudování, naučení se novým schopnostem, dokončení obrazu atp. Stanovte si své cíle a jděte si za nimi. Nepleťte si však ambice s povrchní motivací, jako je například touha po hromadě vydělaných peněz, vysoké oblíbenosti mezi přáteli atp.

A jaký je váš recept na štěstí?

Štítky:

Podobné články

od
Zdravá strava, pohyb a odpočinek. To vše potřebujete k tomu, abyste se cítili lépe. Mám ráda přírodu, bylinky a čerstvý vzduch. Snažím se poznávat své tělo a zjišťovat, co na něj funguje. Preferuji alternativní medicínu. A o tom všem s chutí píši.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení