Colostrum jako přírodní léčba alergie

Alergie
Zveřejněno: 4.4.2010 , datum poslední aktualizace: 9.12.2015

Přestože lékaří vymysleli již spoustu léků, jak zmírnit projevy alergie, přesto stále více a více lidí bojuje s tímto nepříjemným imunitním problémem. I když jíme poctivě léky, stále nás alergie trápí a my se jí ne a ne zbavit. Pokud jste se dostali k tomuto článku, nejspíše hledáte přírodní řešení tohoto problému. Ať už z důvodu, že nechcete do sebe dávat ony chemické preparáty, nebo se chcete chránit nějak preventivně ještě před nástupem alergie. Existuje spousta přírodních preparátů, které vám mohou pomoci, ale mě nejvíce zaujalo Colostrum.

Co je to Colostrum?

Colostrum je dar přírody o kterém ještě spousta lidí neslyšela. Ale všichni jej již využívali. Všichni savci na světě přežívají právě díky Colostru. Pořád ještě nevíte? Colostrum je tzv. mléko života. Colostrum je první mléko, které jsme jako miminka vypili. Colostrum je to nejcenější, co nám mohla maminka předat. Tohle mléko života se tvoří pouze několik hodin po porodu a je pro všechny savce nezbytné, protože kdyby nebylo, nepřežili bychom.

Proč je Colostrum dar přírody?

Colostrum, tedy mléko života, obsahuje spoustu látek, které potřebujeme, abychom přežili první dny po porodu. Colostrum je výživa, která nás vybavuje obranyschopností. Colostrum se u lidí začíná tvořit již ve 4. týdnu těhotenství a je naprosto nezbytné pro nově narozené miminko, které se ocitá v naprosto novém prostředí. Právě Colostrum dodává miminkům a mláďátkům sílu do života a schopnost odolat nemocem. Colostrum je dar života, který je naprosto unikátní a doposud žádný vědec nevymyslel nic, co by fungovalo stejně, nebo alespoň podobně. Colostrum má v sobě vysoký obsah stopových prvků, uhlohydrátů a minerálů, také obsahuje vysoce účinné aminokyseliny a makromolekulární bílkovinné sloučeniny, růstové faktory a imunoglobuliny, které slouží novorozenci jako přirozené očkování proti choroboplodným zárodkům, virům, bakteriím a plísním. Právě imunoglobuliny jsou nezbytné, aby dítě bylo chráněno před infekcí. Colostrum se stará o to, abychom nebyli ohrožení, abychom dobře rostli, abychom se cítili dobře. K tomu, abychom si vypěstovali svůj vlastní imunitní systém pořebujeme zpočátku pomoc. Pomoc z Colostra.

Mohlo by vás zajímat:  Zelený zákal – poškození zraku s vážnými následky

Jak nám tedy může Colostrum pomoci?

Největší předností Colostra je to, že dokáže velmi pozitivně ovlivnit náš imunitní systém. Colostrum náš imunitní systém řídí, dokáže ho vyléčit, ochránit a také harmonizovat. Zvláště tehdy, je-li náš imunitní systém oslabený, ať už jsme nachlazení, nebo nás trápí právě alergie, nebo se jedná o mnohem závažnější choroby, jako je například rakovina. Účelem Colostra je zajistit okamžitou obrannou funkci a rychle vytvořit a sehrát vlastní léčebné síly v organismu, aniž by došlo k vedlejším účinkům. Žádná jiná na světě látka tohle nedokáže. Colostrum, které se však prodává, není lidské, ale dobytčí. Proč? Kravské Colostrum odpovídá z více než 99% tomu lidskému, proto je u lidí tak dobře snášeno a má takové výsledky, jaké má. Dalším důvodem, proč je kravské Colostrum tak dobré pro nás je fakt, že se dobytek pohybuje ve stejném životním prostředí jako my- lidé. Jak lidé tak kravičky, ze kterých získáváme Colostrum, jsou vystaveny stejným pylům, které nám vyvolávají alergie a musí se chránit před velmi podobnými mikroorganismy. Protože je malé telátko po narození ve srovnání s lidským mládětem mnohem méně připraveno na život, je v hovězím Colostru ukryto milionkrát více imunitních informací, než v lidském Colostru. Kdyby telátko nedostalo Colostrum do několika hodin od svého narození, umřelo by. O konkrétních složkách Colostra si povíme v příštím článku.

Colostrum a alergie

Jak jsme si již tady na blogu několikrát napsali, alergie vznikají, nefunguje-li nám náš imunitní systém tak, jak by měl. Proč funguje právě Colostrum? Je to jednoduché! Jelikož se kravičky, které nám Colostrum dávají stále pohybují v přírodě, jejich imunitní systém obsahuje obranné látky proti hyperreakci imunitního systému na tyto dráždivé látky. Z toho tedy vyplývá, že Colostrum v sobě obsahuje veškeré obranné látky, které působi proti pylové alergii. Tyto alergické reakce redukuje především imunoglobulin IgE.

Mohlo by vás zajímat:  Slavné avokádo a jeho pravé kouzlo

Jak tedy používat Colostrum

Colostrum je vhodné používat k nastartování vlastního imunitního systému předtím, než se dostaví pylová alergie. Colostrum můžete užívat pravidelně, ale vzhledem k jeho ceně je lepší Colostrum používat jako kúru, která nám pomůže. Colostrum však nepomáhá pouze alergikům, ale všem, kteří jsou nachlazeni, mají deprese, zánětlivé onemocnění, cukrovkářům a lidem, kteří se potýkají s rakovinovým onemocněním.

Na co si dát u Colostra pozor

Jak jsem již napsala, Colostum nemá nežádoucí účinky, ale přesto je vhodné si dobře rozmyslet, jaké Colostrum si vybrat. Na trhu je k dispozici spousta produktů, které mají název Colostrum. Nicméně je velmi důležité zjistit, jakým způsobem bylo Colostrum zpracováno. Dbejte na to, abyste koupili certifikované Colostrum zpracované za studena, protože jen tak dostanete do těla vše, co Colostrum nabízí. Produkty, které jsou zpracovávány za tepla ztrácí svůj cenný obsah a cena tedy neodpovídá kvalitě. A pokud už opravdu uvažujete nad tímto produktem, abyste pomohli svému tělu, nebojte se připlatit. Colostrum je natolik cenné, že žádná cena není dostačující. Nezapomeňte, že investujete do zdraví a Colostrum vám tuto investici opravdu vrátí.

Všechny zmíněné požadavky splňuje například Colostrum od firmy Euniké.

[yop_poll id=”3″]
Štítky: , ,

Podobné články

od
Zdravá strava, pohyb a odpočinek. To vše potřebujete k tomu, abyste se cítili lépe. Mám ráda přírodu, bylinky a čerstvý vzduch. Snažím se poznávat své tělo a zjišťovat, co na něj funguje. Preferuji alternativní medicínu. A o tom všem s chutí píši.
Předchozí článek Další článek

Komentáře

  • Jiří Riesz
  • 12.12.2010
  Odpovědět

  Vážení, obracím se na Vás s prosbou o informaci. Maminka, je jí 86 let a trpí Alzheimerovou chorobou. Doktor psychiatr mi doporučil abych jí zakoupil přípravek COLOSTRUM cca 3 měsíční dávka stojí asi 4 400 Kč. Chtěl bych se vás zeptat, je-li tento přípravek vhodný ke stabilizaci stavu této nemoci, i vzhledem k poměrně vysoké ceně. Nikde jsem se totiž nedočetl o účincích tohoto přípravku na mozek. Děkuji, s pozdravem Jiří Riesz

   • Tomáš Franek
   • 25.1.2011
   Odpovědět

   Pane Riesz , zabývám se ůčinky Colostra intenzívně 3 roky a můžu ho vřele doporučit ůplně všem a zvlášt dětem, starším lidem a taky obzvlášt lidem trpící alzheimerovou a parkinsonovou nemocí. U vaší maminky je třeba začít podávat co nejdříve ale musím upozornit že tato nemoc se nedá vyléčit ale dá se zmírnit a zpomalit její průběh.. Mám hodně odborných materiálů a světových studií kde Colostrum opravdu výrazně pomohlo…… Jinak 4400 , za to máte 6 tekutých (125ml) nebo 5 v kapslích (60tbt.).

  • Jana
  • 5.5.2011
  Odpovědět

  Dobrý den,
  jaký je vztah mezi colostrem a těhotenstvím? Může se užívat v těhotenství? Jsou známá nějaká rizika?

  1. Dobrý den, není nejmenší důvod, proč by těhotné ženy neměly užívat Colostrum. 🙂

  • zdena
  • 25.10.2014
  Odpovědět

  Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak užívat kolostrum při aktivní revmatoidní artritidě a jak ho má užívat moje dcera – 9 let, která má alergii na pyly a prach (často krvácí z nosu,kašle a má spojivky).Užívala vakcínu,která její stav ještě zhoršila.Děkuji za odpovědˇ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení