Od alergie jen krůček k astmatu

Astma
Zveřejněno: 4.4.2010 , datum poslední aktualizace: 15.2.2017

Přestože alergie trápí lidstvo už poměrně dlouhou dobu, lékaří o ni příliš mnoho nevědí. Co však lékaří o alergiích ví je fakt, že jsou dědičné, že se mohou zhoršovat, žijeme-li ve znečištěném ovzduší a také nadměrné množství stresu může zhoršit alergické projevy. Existuje také tzv. “hygienická hypotéza“, která říká, že alergii dostávají děti, kteří žijí v tzv. sterilním prostředí. Tato hypotéza tvrdí, že používáme-li v bytech přípravky a mýdla, které ničí všechny bakterie, bráníme tak našemu imunitnímu systému “vycvičit se” a to pak má za následek častější alergie. Nicméně tato hypotéza nebyla doposud vědecky podložena.

Nepřehlížejte alergie

Pokud víte, že trpíte alergií a nebyli jste ještě u lékaře, běžte tam. Alergie byste neměli přehlížet. Hlavním důvodem je astma. Neléčené alergie můžou vyvolat trvale dušnost- tedy astma, které vám může nejen zkomplikovat život, ale také vás může ohrozit na životě. Studie prokázali, že nelečená alergie zvyšuje dvojnásobně riziko vzniku astma. Přestože si člověk stěžuje pouze na vyrážku a slabší alergickou rýmu, i tyto mírné projevy jsou považovány za preastmatické a lékař by o nich měl vědět, aby vám mohl nasadit vhodnou léčbu a odvrátil tak riziko astmatu. Alergická rýma však může způsobit více komplikací, jako např. častější krvácení z nosu, zánětu dutin nebo zánětům středního ucha.

Mohlo by vás zajímat:  Glukóza v krvi: Jak si udržet optimální hodnoty cukru?
Štítky: ,

Podobné články

od
Zdravá strava, pohyb a odpočinek. To vše potřebujete k tomu, abyste se cítili lépe. Mám ráda přírodu, bylinky a čerstvý vzduch. Snažím se poznávat své tělo a zjišťovat, co na něj funguje. Preferuji alternativní medicínu. A o tom všem s chutí píši.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení