4 tipy jak být fit i po 40

Jak byt fit_ titulka
Zveřejněno: 3.9.2019

„Věk je jen číslo,“ slyšíme všude kolem nás. Kult mládí a fyzické dokonalosti je natolik silný, že nám nedovoluje stárnout. Lidé s dobrou genetickou dispozicí mají výhodu. Co ale můžeme dělat my ostatní, ke kterým příroda nebyla tak štědrá? Jak se zbavíme zdravotních problémů způsobených přibývajícím věkem a udržíme si co nejdéle mladistvý vzhled? Vybrali jsme pro vás 4 nejžádanější estetická ošetření pacientů ve věku 40+.

  1. Ošetření, která vám rozzáří pleť

Estetická dermatologie nabízí preventivní ošetření, které slibují zlepšení kvality a textury pleti. S přibývajícím věkem, jak v kůži ubývá voda, tuk a kolagen, přichází pleť o svou pevnost a pružnost. Injekční aplikací kyseliny hyaluronové dostaneme do kůže ztracenou vláhu a vaše pleť bude zářivá a hloubkově hydratovaná. Další omlazující metodou s naprosto přirozeným výsledkem je aplikace vlastní krevní plazmy bohaté na vitamíny, minerály a živiny, které pleť dokonale zregenerují. Pro barevné sjednocení (odstranění pigmentových a stařeckých skvrn, popraskaných žilek či jizviček) a vypnutí pleti skvěle fungují lasery a radiofrekvence. Na rozdíl od jiných ošetření tyto procedury nemění mimiku a proporce v obličeji, pouze zlepšují kvalitu a vzhled pleti. Navíc působí preventivně proti předčasnému stárnutí.

Odstranění pigmentových skvrn

  1. Dámy, udržte si intimní partie v kondici

Stárnutí intimních partií a zdravotní problémy v této oblasti většina žen přechází s tím, že to k jejich věku prostě patří. První vlna intimních obtíží přichází zpravidla s rozením dětí, druhá v období klimakteria. Nezřídka se objevují nesnesitelné pocity jako svědění, pálení a suchost a bolestivost vaginy při pohlavním styku. Odstraňováním funkčních i estetických nedostatků ženského genitálu se zabývá nový podobor gynekologie zvaný plastická gynekologie.

„Plastická gynekologie je obor zabývající se kombinací gynekologických, plastických a kosmetických zákroku, které zlepšují vzhled genitálií, diskomfort v této oblasti a zlepšují sexuální potěšení,” vysvětluje MUDr. Zoja Čurilová Roháčová z Asklepionu a dodává: „Zahrnuje estetické a funkční výkony jako je laser, aplikaci kyseliny hyaluronové a operační výkony na genitáliích, které upravují a obnovují pochvu a okolitou tkáň.”

 

  1. Zdravé a krásné nohy i po 40
Mohlo by vás zajímat:  Značka pro milovníky horských sportů

Křečové žíly patří mezi civilizační choroby a postihují zhruba polovinu populace nad 40 let.  Nejedná se o pouhou vadu na kráse, jak se řada pacientů mylně domnívá, ale o vážný zdravotní problém, který může skončit trombózou nebo bércovými vředy. Pokud pozorujete na nohách větší výskyt popraskaných žilek, nebo vylézání žil, neváhejte a objednejte se na vyšetření k cévnímu chirurgovi. Za další varovné signály považujte také pocity těžkých nohou, křeče, bolesti a otoky dolních končetin. Moderní metody léčby křečových žil jako laser, radiofrekvence nebo tkáňové lepidlo jsou na rozdíl od klasických postupů šetrné, nebolí a nevyžadují dlouhodobé nošení kompresivních punčoch.

Odstranění křečových žil

  1. Vraťte svým očím jiskru

První známky stárnutí se většinou nejdříve projeví na obličeji. Kůže očního okolí se kvůli časté mimice začne brzy povolovat a tvoří se kožní převisy, které mohou způsobovat bolesti hlavy, slzení či zhoršení vidění. S tímto problémem vám pomůže blefaroplastika neboli operace očních víček, která se stala běžným a oblíbeným estetickým výkonem. Provádí se buď samostatně na horních a na dolních víčkách, kde pacienty trápí tukové prolapsy, nebo současně na horních i dolních víčkách.

Plastická operace horních víček

Podobné články

od
Již od roku 2010 pro vás připravujeme obsah ze světa zdraví, životního stylu, psychologie a zdravé stravy. Stovky článků, milióny čtenářů. Děkujeme za vaši přízeň.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení